BooksUkraine.com » Наука, Освіта » 1000 фактів про Україну 📚 - Українською

Читати книгу - "1000 фактів про Україну"

245
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "1000 фактів про Україну" автора Володимир Володимирович Сядро. Жанр книги: Наука, Освіта / Інше. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 69 70
Перейти на сторінку:
незалежності України, пройшла 24 серпня 2006 року у Рівному – найбільша кількість жителів міста зібралася на площі Незалежності у вишиванках.

* * *

22 січня 2009 року «родзинкою» святкування в Києві 90-ліття об’єднання Української Народної Республіки із Західно-Українською Народною Республікою став велетенський прапор України (35 × 40 метрів) розміром з половину футбольного поля, привезений з Донецька.

* * *

На острові Хортиця на честь будування історико-культурного комплексу «Запорозька Січ» до 11 жовтня 2009 року місцеві жителі пошили величезний прапор України довжиною 100 метрів та шириною 16 метрів. Це найбільше полотнище, яке виконане в кольорах національного прапора.

* * *

На світанку 23 серпня 2010 року на честь 19-ї річниці незалежності України було розгорнуто 1700-метрову жовто-синю стрічку на мосту в Києві. Вона з’єднала лівий та правий береги Дніпра. Після завершення акції кожен її учасник міг узяти шматочок цієї стрічки собі на пам’ять.

* * *

А в Тернополі на честь тієї ж дати розгорнули 9-кілометровий прапор. Його шили протягом 10 днів 15 людей. На те, щоб розгорнути таке величезне полотнище, пішло дві години. Після свята з нього зробили сім тисяч прапорів, які було роздано у дитячі садки, школи, музеї.

* * *

Своєрідний рекорд було встановлено під час проведення в 2008 році Україною акції-естафети «Незгасна свіча», присвяченої 75-річчю Голодомору. Символічна поминальна свіча вагою у 200 кг протягом року передавалася як естафета з країни в країну, обійшовши усього 150 міст та 33 країни світу, а також усі регіони України. Акція почалася у квітні 2008 року в Австралії, а завершилася у листопаді того ж року в Києві.

* * *

У 2009 році в місті Лугин Житомирської області місцеві жителі вишили 19 рушників, кожен довжиною у 1,5 метра. З них зшили один рушник довжиною близько 30 метрів з пам’ятним написом «Україні – 19 років». Його присвячено 19-й річниці незалежності держави.

* * *

22 серпня 2004 року на Контрактовій площі у Києві на очах у багатотисячної публіки було проведено вимірювання найбільших у світі джинсів. Їхня довжина становила 31 метр, що відповідає висоті 9-поверхового будинку.

* * *

Напередодні чемпіонату з футболу 2006 року 27 травня, в День Києва, на майдані Незалежності було продемонстровано найбільшу у світі футболку (30 × 34 метри). Так звану «футболку підтримки» було створено за участі українських футбольних вболівальників.

* * *

28 серпня 2010 року в Києві 300 перукарів за 15 хвилин зробили зачіски 300 клієнтам.

* * *

У 2010 році в Луганську було споруджено найвищу зачіску в світі. Її висота становила 5,5 метра. Це незвичайне творіння перукарського мистецтва модель змогла продемонструвати лише сидячи, через незвичайні розміри.

* * *

У 2005 році студентами Львівського Національного університету «Львівська політехніка» було складено найбільший конспект. Його сторінки із формулами та розрахунками було склеєно скотчем. Загальна довжина конспекту склала 303 метри.

* * *

У лютому 2010 року одесити сплели та продемонстрували на Приморському бульварі 400-метровий шарф.

* * *

Найбільший у світі діючий самовар було виготовлено в 2004 році запорізькими умільцями. Його висота становила 175 см, а вага – 250 кг. Об’єм води, який він вміщав, – 295 літрів (24 відра води). Самовар є виробом ручної роботи, і його, як багато років тому, розпалюють по-старому – дровами та вугіллям.

* * *

Запоріжжя може похвалитися ще одним рекордом: проспект цього міста, що носить ім’я Леніна, є найдовшим у Європі.

* * *

На фестивалі Нептуна в Алушті у 2005 році було зафіксовано найбільшу у світі «живу» картину із розфарбованих моделей та найбільшу кількість учасників костюмованого «Шоу піратів».

* * *

У 2006 році алуштинці встановили рекорд з масового свистіння тисячею свистків. Вони хотіли підтримати українську збірну на чемпіонаті світу з футболу. Рівень гучності звуку сягнув при цьому 85 децибел, що можна порівняти із шумом реактивного літака.

* * *

Ще одним оригінальним рекордом, зафіксованим у цьому місті у 2006 році, став найдовший весільний кортеж.

* * *

А у 2009 році кульмінацією свята Нептуна в Алушті став запуск у небо 2,5 тисячі кульок, наповнених гелієм.

* * *

У 2010 році в Ялті було написано найбільшу картину під водою. Її розміри становлять 70х100 метрів.

* * *

Під час шоу на 13-му Київському міжнародному автосалоні у червні 2006 року було встановлено рекорд з максимальної місткості автомобіля «Ока». В його салоні змогли за 4 хвилини розміститися 24 дівчини!

* * *

У березні 2010 року під час проведення конкурсу двірників у центрі Євпаторії на площі було встановлено 16-метрову мітлу-пам’ятник, складену з 60 звичайних мітел.

* * *

Дивують українці світ і своїми химерними прізвищами. Тільки у 2003 році в органи реєстрації актів громадянського стану звернулося більше 24 тисяч осіб, аби змінити ім’я, прізвище чи по-батькові! І серед них було зафіксовано такі випадки: пан Овхонда захотів стати Шевальє, Северин – Нортоном, Дурило – Царем, Барвінок – О’Порті. Те саме можна сказати і про зміну імен: Василь забажав стати Роландом, Олена – Євангелією, Галина – Електрою, Олександр – Діомедом. І вже геть фантастичним виглядає бажання змінити по-батькові: Юрія Володимировича на Георгія Вурдалаковича, Івана Григоровича на Іону Гамбріеловича, Юрія Петровича на Дюка Флінта. Від такої забаганки не втримався навіть один з кандидатів в президенти країни: він змінив своє прізвище Гуменюк на Противсіх.

* * *

Як відомо, усі закохані чоловіки клянуться носити своїх дружин на руках. А от українці, на відміну від інших, не тільки обіцяють, але і виконують це. На перших у Чернівцях змаганнях з бігу з дружиною на руках Віталій Дмитрюк пробіг, несучи свою жінку, Світлану Королецьку, 50-метрову дистанцію за 10,52 секунди. При цьому він зізнався, що біг не на повну силу. Для довідки: вага Світлани – 47 кг, а зріст – 164 см, у Віталія ці показники становлять відповідно 65 кг та 180 см.

* * *

Змагаються у Чернівцях в бігу не тільки чоловіки, але й офіціанти. Для перемоги у цьому змаганні потрібно пробігти дистанцію в 100 м з тацею та 200-грамовою склянкою на ній, наповненою на 7/8 об’єму водою, не розхлюпавши ані краплі. Переможцем став офіціант ресторану «Чернівці» готельного комплексу «Буковина», який успішно пробіг дистанцію за 30,2 секунди. А ще чернівчани змагалися у бігу задом наперед. Серед жінок перемогла Ганна Дядюра, яка пробігла 100 метрів навпаки за 27,02 секунди, а серед чоловіків – Ярослав Галан з результатом 21,73 секунди.

1 ... 69 70
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «1000 фактів про Україну», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "1000 фактів про Україну"