BooksUkraine.com » Наука, Освіта » Хроніка війни. 2014—2020. Том 3. П’ять років гібридної війни 📚 - Українською

Читати книгу - "Хроніка війни. 2014—2020. Том 3. П’ять років гібридної війни"

166
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Хроніка війни. 2014—2020. Том 3. П’ять років гібридної війни" автора Дар'я Бура. Жанр книги: Наука, Освіта. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 67 68 69 ... 118
Перейти на сторінку:
в Широкіному і Красногорівці — з мінометів калібрів 82 мм та 120 мм. В Кримському — міномети і ствольну артилерію калібрів 120 і 122 мм. Про це пресцентр штабу АТО повідомив на сторінці в Фейсбук.

2 листопада 2016 року

За добу в зоні проведення антитерористичної операції двоє військових загинули, п’ятеро зазнали поранень. Про це повідомив речник Міністерства оборони з питань АТО.

3 листопада 2016 року

Зведення новин

Бойовики напередодні увечері обстріляли селище Виноградне під Маріуполем. Про це повідомляє Нацполіція Донецької області.

Розведення сил і засобів згідно з рамковою угодою поблизу Станиці Луганської неможливо розпочати через обстріли бойовиків, які не до­тримуються взятих зобов’язань. Про це інформує прес-офіцер СЦКК.

4 листопада 2016 року

За добу в зоні проведення антитерористичної операції один військовий загинув, два отримали поранення, ще один боєць помер від отриманих раніше ран. Про це повідомив речник Міністерства оборони з питань АТО Андрій Лисенко.

5 листопада 2016 року

Зведення новин

«Якщо говорити у цифрах, то за минулий тиждень ми зафіксували близько 6 тисяч порушень режиму припинення вогню. А на цьому тижні зафіксовано вже близько 8 тисяч порушень. За день це понад тисячу порушень режиму припинення вогню». Про це заявив перший заступник голови СММ ОБСЄ Александр Хуг, передає «Громадське».

В одному з оперативно-тактичних угруповань в зоні АТО двоє військовослужбовців загинули, імовірно, через детонацію боєприпаса. Про це повідомляє в суботу сайт Міноборони.

За минулу добу внаслідок бойових дій поранено 5 українських військових, загиблих немає. Про це повідомив речник Міноборони з питань АТО Андрій Лисенко.

6 листопада 2016 року

Протягом минулої доби російсько-окупаційні війська 47 разів відкривали вогонь по позиціях українських захисників із застосуванням ствольної артилерії 122 мм і 152 мм та протитанкових ракетних комплексів. Про це повідомляє пресцентр штабу АТО.

7 листопада 2016 року

За добу в зоні проведення антитерористичної операції 5 військових зазнали поранень. Про це заявив речник Міністерства оборони полковник Андрій Лисенко.

8 листопада 2016 року

Зведення новин

За минулу добу російсько-окупаційні війська 50 разів відкривали вогонь по позиціях українських захисників.

Про це повідомляє пресцентр штабу АТО.

За добу в зоні проведення антитерористичної операції 4 військових зазнали поранень.

Про це повідомив речник Міністерства оборони з питань АТО полковник Олександр Мотузяник.

Бойовики обстріляли з заборонених Мінськими домовленостями 120-мм мінометів контрольний пункт «Майорське».

Про це повідомляє Держприкордонслужба.

9 листопада 2016 року

Зведення новин

Після закриття КПВВ «Майорськ» в так званій «сірій зоні» залишилося декілька десятків автомобілів. Близько 20-00 російсько-окупаційні війська відкрили хаотичний вогонь з кулеметів та гранатометів. Під час стрільби загорілося 2 автомобілі.

Про це повідомляє пресцентр штабу АТО.

За добу в зоні проведення антитерористичної операції троє військових зазнали поранень. Про це повідомив речник Міністерства оборони з питань АТО Андрій Лисенко.

10 листопада 2016 року

За добу в зоні проведення антитерористичної операції один військовий загинув, 6 зазнали поранень та травм.

Про це повідомив речник Міністерства оборони з питань АТО Олександр Мотузяник.

11 листопада 2016 року

За добу в зоні проведення антитерористичної операції один військовий загинув, ще один зазнав поранень. Про це повідомив речник Міністерства оборони з питань АТО Андрій Лисенко.

Внаслідок ворожих обстрілів один боєць загинув у Новозванівці, один — отримав поранення в Мар’їнці.

12 листопада 2016 року

Ірина Вовк, Дар’я Бура «Ізоляція. Таємні в’язниці Донбасу в оповідях врятованих від тортур та смерті»

ВАЛЕРІЙ СОКОЛОВ (1958 р. н.), цивільний, мешканець м. Донецьк.

Зранку, 12 листопада, коли мене захопили, я вийшов з собакою на повідку погуляти. Відійшов від будинку метрів 100—150, раптом під’їхало дві машини, і з них крикнули: «Мужик, стой!». Я зупинився, з машини вийшли, вдарили мене кастетом у груди,  — червоний слід залишився, — звалили на землю, надягнули на голову пакет, змусили кричати «Слава Україні!», але я не кричав. Одягнули на мене наручники й відвезли. Але я місто знаю, приблизно орієнтувався, куди мене везуть. Привезли на «Ізоляцію», одразу в катівню. У мене є тест на уважність і перевірка, чи людина взагалі була на «Ізоляції» — скільки сходинок, коли туди заходиш? Дві.

Дружина потім розповідала, що собака три дні сиділа вдома на одному місці й дивилася на моє місце на ліжку — навіть тварина переживала. Дехто навіть казав, що вона прийняла мій біль.

Мене одразу ж почали катувати, поламали ребра. У підвалі з мене наручники зняли, прив’язали скотчем та почали катувати. Близько до восьмої вечора мене катували «тапіком» (пускання струму від армійського телефону. — Авт.), шокером. Зараз сліди полишалися. Дуже жорстоко мене катували, я багато разів втрачав свідомість, були клінічні смерті.

Через те, що вони мені в ніс запихали ватку з нашатирним спиртом, уся носоглотка була уражена — так вони приводили до тями. Чому саме мене так катували, я не в курсі. Найперше, що вони запитали, де лежать гроші. Потім хотіли, щоб я зізнався, що я вбив «Моторолу».

Навіть коли я був у полоні, їх всіх дивувало, що я нікого не здав під час катувань. У мене випитували контакти тих працівників СБУ і їхніх сімей, які виїхали в Україну і допомагають нам. Більше того, я не зробив і зворотний хід — не обмовив і тих, хто зрадив Україну. Я не назвав імена зрадників і не сказав, наприклад, що вони допомагають Україні. Я міг це зробити, щоб їх покарати, але я навіть цього не зробив. «Ізоляція» — це щеплення від «русского мира».

Потім дали поспати, а зранку зайшов «Палич», сказав: «Гниду эсбэушную к стенке, есть не давать, пить не давать». Бригада, яка мене катувала, була з Воронежу. Я три доби простояв на «розтяжці» не спав, не їв, до туалету не ходив. Коли падав, мене підіймали й знову ставили. Під кінець я вже марив і бачив перед очима свою дружину, кричав: «Лена, я тебе люблю». Але я нікого не здав. Потім ще дивувалися: «Ого, Валера! Та ты чемпион! Никто столько не выдерживал». Стояли всі так, але стільки, скільки стояв я, ніхто не простояв за всю історію катівні.

Вони мені

1 ... 67 68 69 ... 118
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Хроніка війни. 2014—2020. Том 3. П’ять років гібридної війни», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Хроніка війни. 2014—2020. Том 3. П’ять років гібридної війни"