Читати книгу - "Відродження-2, Кулик Степан"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
А ніяк… Ліки не поміщалися всередину. Довелося запхати їх у кишені. Не впевнений, що на мене чекає сильний головний біль і жар, але якщо річ є, у неї має бути господар. То чому не я?
Що ще? Ах, так… Плакат… Бляклий і вицвілий від часу, малюнок ледь проглядається. А ось напис ще можна прочитати. «Що ти зробив для науки?!» І мужик у професорській шапочці так грізно і докірливо пальчиком махає.
Ну, вибачте… Тут я точно збоку. Навіть школу не закінчив. Як почав кров здавати, то через півроку вже не до уроків було. Від слабкості голова паморочилася. Втім, не в мене одного. Тому займалися в школі здебільшого діти з шести до дванадцяти. Та й до чого всі ці знання у практично мертвому світі? Читати навчився — і добре. Є чим вільний час вбивати. А синуси, косинуси, таблиця Менделєєва чи закон Ома — це все рудименти минулого життя. Особливо Ботаніка, Зоологія та Біологія… Що зараз справді населяє Землю, самі вчені не мають поняття. Ну і Географію туди ж… Після планетарних бомбардувань рельєф планети дуже змінився. Майже до невпізнання. Так що з усіх предметів мало сенс приділяти увагу виключно гуманітарним. Ну й окремо історії. Щоб наступні покоління не забули, що вони люди — вінець природи, а не одомашнена худоба Хантерів.
Гаразд, філософію залишимо на потім. Тепер треба зрозуміти, що система від мене чекає.
Кімната, в якій я перебуваю, швидше за все, безпечна зона, інакше мене вже давно атакували б. Значить, пригоду на свою п'яту точку я маю знайти сам. Добровільно-примусово. Геть, як із здаванням крові. Ніхто не змушує. Надаючи свободу вибору: здохнути з голоду або прийти в пункт здачі та обміняти 500 мілілітрів на тижневу пайку. І так щоразу. Жодного примусу... Усе сам, усе добровільно.
Де шукати супротивника? Теж не питання. Звідси тільки два виходи, крім вентиляції, — це шлюз за спиною, котрий, як підтвердила неодноразова перевірка, закритий непроникним полем. І двері у протилежній стіні. Великі, масивні. Не такі величезні, як вхідна брама, але тим не менш — легкове авто, хоч і в притирку, але проїде.
Боязко йти туди з порожніми руками, але якщо такі умови, то нічого не вдієш. Потрібно хоча б подивитися, що там мене чекає?
Тихенько, намагаючись не скрипіти завісами, тягну стулку на себе. Важка, зараза. Як раптом що, швидко не закриєш. А головне, вона в мій бік відкривається, і жодних запорів із цього боку немає. Гаразд, сподіватимемося, що ніхто звідти до мене не вломиться.
Заглядаю в щілину, що утворилася.
Ще одне приміщення, трохи більше. А посередині... та сама черепаха, на яку я перетворив Бронека після першої модифікації. «Самохідна автономна система вогневої підтримки. САС-33у». Броньована черепаха. По якій навіть із бластера стріляти немає сенсу. Хіба що по висувних маніпуляторах та системах ведення вогню. Неприємно, якщо це моя майбутня ціль. При всьому бажанні голими руками я її з панцира не виколупаю.
Угу, як там було написано на брамі в пекло? Залиш надію кожен, хто сюди заходить?
«Увага! Тестове завдання. Знищіть модифіковану бойову версію механізованого ремонтного комплексу МРК/31-б. Нагорода — відповідь на запитання. Варіативно»
Ось так легко і невимушено. Знищіть броньоване чудовисько. І не хвилює, як ти це маєш зробити. Та ще й модифіковане у бойову форму! Не дарма ж система цю інформацію підкреслила. А в нагороду мені буде дозволено поставити запитання… Гм… Ні, проти нагороди, я нічого не маю. Запитань реально накопичилося. І деякі ниють, як хворий зуб. Питання: як мені цю нагороду заробити?
«Черепаха» не виявляла жодної активності, і це додало дещицю сміливості. Відчинив двері ширше… Все одно чудовисько, якщо захоче, винесе їх разом із частиною стіни і навіть особливо не помітить. У цій залізній туші тон п'ять не менше. І зовні корпусу нема нічого, що могло б постраждати під час тарану.
Загалом, відчинив двері і зайшов до другої кімнати. Система ніяк це не прокоментувала, що означало помилкову первинну оцінку — немає жодної безпечної зони і до території данжу належать обидва приміщення. Але й легше. А то я боявся, що мене банально запруть тут із цією залізякою, і роби що хочеш.
Можливість перебігати з кімнати до кімнати жодних бонусів не дає, але хоча б місце для маневру залишається.
Знати б ще що саме змінила бойова модифікація? Бо якщо ремонтнику тупо видали великокаліберний кулемет, то довго я не побігаю.
Крок за кроком я наближався до МРК, готовий відстрибнути будь-якої секунди. Але залізяка поки що мене ігнорувала. Мабуть, ще не увійшов до агрозони.
Тримаючись метрів за три від нього, обійшов навколо. Марно. Суцільний металевий панцир.
І як мені боротися з ним?
Машинально спробував віддати уявний наказ, але не зміг зосередитися. Очевидно, саме так працює блокування вмінь. Зеленого підсвічування вразливих елементів теж не було. Загалом, хоч чолом об нього бийся.
Може, й справді треба постукати?
Ступнув уперед, і в цей час «черепаха» ожила. Почулося знайоме дзижчання сервоприводів, і з передньої частини панцира назовні полізла пара «вусиків». Робот сканував обстановку.
Не придумавши нічого кращого, я підскочив ближче, схопився обома руками за одну з антен і спробував якщо не відірвати її, то хоча б зігнути.
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Відродження-2, Кулик Степан», після закриття браузера.