BooksUkraine.com » Наука, Освіта » Оповіді визволителя 📚 - Українською

Читати книгу - "Оповіді визволителя"

155
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Оповіді визволителя" автора Віктор Суворов. Жанр книги: Наука, Освіта. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 75 76 77 ... 98
Перейти на сторінку:
у вас є якийсь резерв грошей. Одна ваша фірма аніскільки доходу не дає. І від другої ніякої користі. А третя фірма дає нехай жалюгідний, та хоч-якийсь прибуток. В яку з них ви вклали б свої грошики?

Ах, в ту, яка дохід дає? І де ж ваш гуманізм? Де братська християнська солідарність? Там же люди працюють, їх вдома дружини чекають і діти плачуть.

Так ось, командир радянського мотострілецького батальйону вкладає всі засоби, тобто мінометні міни та протитанкові снаряди, тільки в найуспішніший бізнес. І не думайте, що радянський комбат дурніший, ніж ваші дрібні торгаші.

Потрібно мати на увазі ще й істотну різницю між бізнесом і війною. Коли у вас три фірми, а всі ваші інвестиції йдуть тільки в одну, найуспішнішу, то дві інші зав’януть. А на війні не так. Дві роти зупинені, одна рота повільно йде вперед, на її успіх працює і мінометна батарея, і протитанковий взвод батальйону. Противник змушений перенести весь свій вогонь саме на цю роту. Ось це і є допомога двом іншим ротам, які залягли. Вогонь проти них ослаб, і одна з них, а то й обидві, повільно, а потім все більш і більш впевнено рухаються вперед.

Командиру батальйону робота: дивитися, яка вирветься далі за інших. Лиш тільки це станеться, він наказує мінометній батареї і протитанкового взводу перенести вогонь і працювати тільки на ту роту, яка пішла вперед швидше.

Проте ж не винен же той ротний, чия рота напоролася на мінне поле або на більш сильного противника! Правильно, не винен. Йому не пощастило. Це означає, що сусідньому ротному пощастило більше: перед ним ні мінного поля, ні сильного противника. Оборона не може бути однаково потужною всюди. Можливо, ротний тямущий попався або просто перед ним більш зручні для наступу умови, однак на його ділянці ми намацали якусь слабину, тому допомагаємо саме йому.

5

Ось тут саме час поставити запитання: а що трапиться, коли противник на цьому напрямку всього лише прикидається слабким? Коли він навмисно пропускає одну радянську роту вперед, щоб вона потрапила в вогневої мішок під перехресний обстріл з трьох боків?

Відповідь: нічого страшного не трапиться. Просто на цьому напрямку буде зупинений весь батальйон. Однак наступає він не один. У мотострілецькому полку — танковий і три мотострілецьких батальйони, артилерійський дивізіон, протитанкова і зенітна батареї, роти розвідувальна, саперна, зв’язку.

Для командира мотострілецького батальйону три мотострілецькі роти — це руки, які намагаються намацати вразливе місце супротивника, а мінометна батарея — ударний кулак.

Для командира мотострілецького полку всі три мотострілецьких батальйони разом з їхніми мінометним батареями — це тільки руки, які намацують слабке місце супротивника. Один батальйон потрапив в вогневої мішок і поніс великі втрати. Другий зупинений, а третій повільно йде вперед. Коли й він буде зупинений, командир полку буде змушений послати до вищого штабу таке повідомлення, яке там отримувати не люблять, на яке в Радянській Армії прийнято відповідати матом.

Тому, лиш тільки два мотострілецьких батальйони зупинені, командир полку вводить в бій свій нищівний кулак — танковий батальйон і артилерійський дивізіон. Вся ударна і вогнева міць полку — в допомогу тільки одному мотострілецькому батальйону, тому, який діє краще за інших, або просто тому, якому пощастило опинитися на напрямку, де у противника менше сил, де його оборона слабша.

Тут доводиться звернути увагу на одну невелику деталь. Танковий батальйон мотострілецького полку існує заради того, щоб діяти спільно з мотострілецькими підрозділами. Тому ще перед боєм командир полку одну танкову роту зі складу танкового батальйону може тимчасово передати в підпорядкування одному з мотострілецьких батальйонів — тому, який, на його думку, знаходиться на найвигіднішому напрямку.

Проте командир полку ніколи не розділить танковий батальйон на три окремі роти, щоб порівну посилити всі три мотострілецьких батальйони.

Танковий батальйон мотострілецького полку в повному складі або без однієї танкової роти — це ударний кулак командира полку. Коли ворог опору не чинить, танковий батальйон негайно йде в прорив. А коли ворог огризається, тоді командир мотострілецького полку свій танковий батальйон тримає в резерві і кидає в діло лише у вирішальний момент бою.

Стоп. А як командир дізнається, який момент став вирішальним? Може статися, вирішальний момент ще не настав? Або, можливо, вирішальний момент був п’ять хвилин тому? Як його вловити?

Легко!

Коли всі три мотострілецьких батальйони наступають, значить, все йде добре. Один мотострілецький батальйон (нехай навіть той, який посилений танковою ротою) зупинений. Не біда.

Та ось зупинений і другий батальйон. Вперед просувається тільки один третій батальйон. Коли і його зупинять, командиру полку дістанеться по шапці або по якомусь іншому місцю. Не потрібно йому бути великим полководцем, щоб це зрозуміти. Лиш тільки з трьох мотострілецьких батальйонів зупинені два, командиру полку дзвіночок: пора. І в допомогу тому мотострілецькому батальйону, який діє краще за інших або просто випадково опинився на ділянці зі слабшою обороною, командир полку кидає свій танковий батальйон, дії якого підтримує вся полкова артилерія.

6

У мотострілецької дивізії — танковий, артилерійський, зенітно-ракетний і три мотострілецьких полки. Крім ракетного дивізіону, розвідувального, саперного, зв’язку, ремонтного, транспортного та інших батальйонів і окремих рот.

Я не буду повторювати прості істини про те, що три мотострілецьких полки з усіма своїми танками, артилерією і мінометами — це всього лиш руки, які нишпорять в темряві, а танковий і артилерійський полки — ударний кулак. Лиш тільки один з мотострілецьких полків намацає слабину у ворожій обороні, у вирішальний момент бою командир дивізії завдасть по цьому місцю удару танковим полком, атака якого буде підтримана полком артилерійським.

У загальновійськовій армії одна-дві танкові і три-чотири мотострілецькі дивізії, артилерійська, ракетна і зенітно-ракетні бригади, окремі полки і батальйони. Як вони діють, ви вже здогадалися.

Фронт — це одна танкова, одна повітряна і дві, три або чотири загальновійськові армії, корпус ППО, артилерійська дивізія, протитанкова, ракетні і зенітно-ракетні бригади, бригада спеціального призначення (СпП) і багато інших частин і з’єднань. Як вони діють, повторювати не буду.

В обороні все працювало так само, та тільки у зворотному порядку. Дії командира оцінювали не по всім підрозділам, а по одному, на ділянці якого противник домігся найбільшого успіху.

Мінометна батарея і протитанковий взвод — це ті інструменти, якими командир мотострілецького батальйону робить свій вплив на хід і результат бою. Знаючи, що оцінювати результат оборонного бою будуть по результату підрозділу або частини, яка відступила далі за інших, командир батальйону не розпорошує свої засоби порівну між

1 ... 75 76 77 ... 98
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Оповіді визволителя», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Оповіді визволителя"