BooksUkraine.com » Наука, Освіта » Стежкою легенд 📚 - Українською

Читати книгу - "Стежкою легенд"

160
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Стежкою легенд" автора Ігор Іванович Якимушкін. Жанр книги: Наука, Освіта. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 77 78
Перейти на сторінку:

Із деяких комах виготовляють першосортні фарби. Приклад: кактусова «попелиця» або червець кошеніль. У Мексіці на кактусових плантаціях розводять цих червеців; з них виготовляють цінну фарбу кармін.

(обратно) 37

«Син божий» (тобто Ісус Христос), — учить християнська церква, — взяв на себе плоть людську (але без гріхів!) і став людиною, водночас лишаючись богом.

(обратно) 38

Літургія — церковна відправа: на ній вершиться таїнство причастя.

(обратно) 39

Ян Сваммердам (1637–1685), один із перших натуралістів, що працював з мікроскопом, зовсім лишився розуму, надивившись з цієї «бісової рурки» усіляких інфузорій. Набожний християнин, він вирішив, що вчинив непоправний гріх, угледівши те, що всеблагий господь бажав сховати від людських очей. У нападі божевілля Сваммердам розтрощив мікроскоп і спалив усі свої рукописи, крім одного, який, на щастя, був у приятеля.

(обратно) 40

22 липня 1918 року у штаті Юта (США) вибухнула куляста блискавка неподалік отари овець: усі 504 вівці були вбиті вибухом.

(обратно) 41

«Правда», 8 січня 1961 року.

(обратно) 42

Вперше розповіді про крилатих, схожих на кажанів вампірів, які ссуть кров заснулих людей, привіз до Європи Христофор Колумб.

(обратно) 43

Перші натуралісти помилково назвали вампіром зовсім сумирного кажана — великого вампіра (Vampirum spectrum). Але виявилося, що великий вампір не кровосос: він живиться комахами й овочами. Кров ссуть представники іншої родини (Desmodontidae), їх і тепер звуть справжніми вампірами, або кровососами.

(обратно) 44

Мадагаскар — справжнє царство напівмавп: з п'ятдесяти видів лемурів, що мешкають нині на землі, сорок живуть у лісах Мадагаскару.

(обратно) 45

Про Джона Плантене — піратського короля Мадагаскару, про його розбійницьке царство і романтичну любов, яка поклала початок «Троянській війні» на острові, розповідає у своїй книжці «Гаряче поселення Амбінанітело» польський мандрівник Аркадій Фідлер (видавництво «Молода гвардія», 1959 p.).

(обратно) 46

Tarsius spectrum водиться в лісах Целебесу. Крім того, надибуємо ще два види довгоп'ятів — один на Філіппінських островах, другий на Борнео й Суматрі.

(обратно) 47

За повір'ями стародавніх греків, під землею було царство бога Аїда, повелителя загробного світу.

(обратно) 48

За російським повір'ям, домовий (дідько, дідок, постень, нежить) приносить щастя. Тому, перебираючись на нове місце, селяни за давніх часів, бувало, забирали з собою й домового. Припускалося, що домовий живе під грубкою. Туди йому подавали «карету» — старий личак. Тримаючи в одній руці ікону, а в другій скибку хліба з сіллю, хазяїн примовляв: «Дідуньо домовий! Прошу вашу світлість з нами на нове життя-буття. Візьміть хліб-сіль, ми раді вам, тільки ми підемо шляхом, а ви манівцями».

(обратно) 49

Деякі натуралісти вважають, що повір'я про пристрасть кажанів до жіночого волосся небезпідставне. Далі про це розкажемо детальніше.

(обратно) 50

Деякі кам'яні «плити», з яких складалися піраміди, важили до десяти тонн. Жителі острова Пасхи, споруджуючи своїх бовванів, переносили, правда, не менші тягарі. Кожен бовван важив біля п'ятдесяти тонн, а «капелюх», який натягували на його голову (на висоту чотириповерхового будинку), — від двох й до десяти тони.

(обратно) 51

Детальніше про гробницю Тутанхамона й трагічні події, які сталися після її відкриття, читачі можуть дізнатися, прочитавши книжку Г. Картера «Гробниця Тутанхамона», 1959 p., у статті В. Критського і Е. Натансона «Таємниця гробинці Тутанхамона», видрукуваній у десятому номері журналу «Вокруг света» за 1957 рік, і в книжці К. Керама «Боги, гробниці і вчені», Видавництво іноземної літератури, 1960 р.

(обратно) 52

Правда, Говард Картер, головний винуватець спустошення гробниці, лишився живий.

(обратно) 53

3 цієї причини, гадають деякі натуралісти, кажани іноді сідаю і на жіноче волосся. Не отримавши поворотного звукового сигналу, кажан наштовхується на перепону, яка поглинула ультразвук, — жіночу голову.

(обратно) 54

Черевце пташенят гуахаро, які щойно вкрилися пір'ям, має шар жиру. На батьківщині гуахаро здавна існує промисел: коли пташенятам виповниться приблизно два тижні, до печер приходять люди з довгими жердинами, руйнують гнізда, знищують безліч пташенят і тут же, біля входу до печери, витоплюють із них смалець, який славиться чудовими якостями.

(обратно) 55

Усі так звані зубаті кити — дельфіни, кашалоти, нарвали, білухи — мають лише одну ліву ніздрю, або дихало. Правий носовий хідник атрофований.

(обратно) 56

3 більшою чи меншою точністю була піддана дослідженню передбачувана

1 ... 77 78
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Стежкою легенд», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Стежкою легенд"