Читати книгу - "Невідома планета 2, Олександр Кваченко"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Курт вказав на ділянку, яка взяла на себе основний тягар минулої атаки. Поки хлопці обговорювали виконану роботу, я не поспішаючи оглядав краєвид за межами форту, намагаючись ще щось придумати для захисту. Поверхня планети навколо форту була кам'янистою, з рідкісними вкрапленнями зелені, пустирі з зубчастими скелями. Вдалині знову збиралися грозові хмари, натякаючи на мінливу погоду.
Нічого на думку не спадало крім додаткових датчиків руху, але на таку дальність у них не вистачить потужності. Це тільки знайти десь вузьке місце і там поставити систему раннього попередження про порушення периметра. Передав усім свою ідею, подивляться, що можна придумати. Коли сонце піднялося в зеніт і перестало кидати довгі тіні у форті, зібралася команда на останній інструктаж. Оборона форту була готова настільки, наскільки це можливо з наявним обладнанням, але всі знали, що справжнє випробування ще попереду.
- Ми зробили все, що могли на цю мить. - сказав Тех. - Будьте пильні й дотримуйтеся своїх чергувань та обережності. Ми впораємося з цим, як і минулого разу.
Усі розійшлися по своїх місцях, доробляти роботу або відпочивати залежно від поставлених завдань. Я глибоко зітхнув, тягар відповідальності нести важко, але це теж хтось має робити. Життя в цьому світі було сповнене небезпек, але в стінах форту і бази у всіх жевріла надія влаштувати його краще.
Через деякий час зі мною зв'язалися мисливці та попередили що прибуває караван з міста, запросили пообідати в них у закладі через годину. Караван із міста був з десяти машин і розмістилися вони на стоянці біля таверни. Я взяв з собою Іс і Курта та ми вирушили в гості, цікаво було подивитися, як вони тут налаштували побут.
Підійшли трохи ближче до таверни я роздивившись її з близькою відстані. Двері були схожі на старовинні дерев'яні в людський зріст, що відчиняються в обидва боки. Нейромережа видала це просто форма така і колір, а основа все той самий пінобетон - якраз у цю мить із них вийшли нас зустрічати Гор із Деном та Ас.
- Здрастуй Міку – почав ставити питання Ден, поки решта віталася . - Як справи, як долетіли?
- Доброго дня. Нормально. - я привітався з усіма і ми гуртом зайшли в приміщення. – Все в клопотах та в роз'їздах по планеты.
- Ходімо за стіл, я вас погодую, а потім поговоримо.
Усередині таверна виявилася дуже просторою. Весь цей поверх був пристосований під зал для приймання їжі, тут були розставлені дерев'яні столи зі стільцями. Де він їх тут узяв, незрозуміло. Ліворуч було зроблено на кшталт барної стійки, кухня, а в кутку біля вікна був камін. З боку берега в стіні - широкі вікна, зараз розкриті, звідти розкривався чудовий краєвид на висохле море. Вікна були поки що без скла, як я помітив, але за потреби зовні вони закриваються ролетами.
У залі вже були відвідувачі, це кочівники, судячи з одягу, нещодавно з пустелі, вони теж їли, пили, і про щось розмовляли. Посередині залу були сходи на нижній поверх, а ми попрямували до вікон і ближче до каміна, там стояв сервірований стіл із посудом. У повітрі витали насичені аромати смаженого м'яса і свіжоспеченого хліба, змішуючись із запахом моря.
Я з супутниками зайняв місце біля вікна, де дув свіженький вітерець з моря, даючи бажаний перепочинок від спеки зовнішнього світу. Недалеко від нас сиділи старі мисливці, їхні суворі обличчя були поцятковані слідами незліченних битв і пригод. Їх всього було вісім осіб, на кожному був свій розпізнавальний знак приналежності до команди, як і на наших бойових скафандрах. Вони були одягнені в спорядження, поношене, але добре збережене, що свідчило про їхній досвід і небезпечне життя, яке вони вели. Ми з ними привіталися і розташувалися за столом, трохи перекусили, а потім встав один зі старих мисливців, ветеран зі шрамом, що проходить по всій щоці, та підняв свій келих у тості.
- За виживання й удачу, - сказав він, його голос був грубим, але щирим.
- І за хоробрих, які ходять у темряву, щоб інші могли насолоджуватися світлом. - відповів інший.
Я теж підняв келих, відчуваючи товариськість і повагу до мисливців, які шанують тих, хто наважився вирушити в невідомість, та боровся з аномальними тваринами. У міру того, як тривав обід, дедалі більше звучали розповіді про минулі походи й подорожі, і кожна розповідь була більш захопливою, ніж попередня. Мисливці розповідали про свої битви зі звірами та застосовувані ними стратегії, розповідали про тактики, які могли виявитися для нас неоціненний в майбутньому.
Господар таверни Ден покликав помічника і нам винесли тарілки, заставлені різними гарячими стравами. Тут були й скибочки ніжної печені з аномальних тварин, і гарячі миски з тушкованим м'ясом, і тарілки з овочами, приправленими соусами. Я із задоволенням куштував страви, адже їхній смак був приємною зміною несмачним раціонам харчового синтезатора.
У міру того, як усі наїдалися, розмови ставали дедалі тихішими. Усі розбилися по групках і обговорювали свої справи. Ас з Іс обговорювали пустелю, Курт з мисливцем сперечався про охоронний периметр, а Гор з цікавими очима нахилився до мене і запитав.
- Як у вас тут ситуація навколо форту?
- Поки нормально, - відповів я, - були гості нещодавно з вашого міста, сидять у закритій кімнаті. - передав йому дані про них, а голова гільдії мисливців скинув мені ситуацію щодо спійманих бандитів міста і привезених моїх замовлень.
- Я чув хтось зруйнував форпост работорговців у пустелі. - він уважно дивився на мене.
- До нас теж така звістка дійшла, - усміхнувся я, - ще щось розповідають про це.
- Ні більше нічого, звільнені раби бачили тільки людей у стандартному спорядженні та нічого більше.
- Добре. У місті тихіше стало?
- Так.
- Я б хотів приїхати продати непотрібне мені та скупитися, а ще мені потрібні прилади від місцевого супутникового зв’язку, спробую відновити.
- Подивимося що є на складах, коли прилетиш?
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Невідома планета 2, Олександр Кваченко», після закриття браузера.