BooksUkraine.com » 📖 Наука, Освіта » Хроніка війни. 2014—2020. Том 2. Від першого до другого «Мінська» 📚 - Українською

Читати книгу - "Хроніка війни. 2014—2020. Том 2. Від першого до другого «Мінська»"

232
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Хроніка війни. 2014—2020. Том 2. Від першого до другого «Мінська»" автора Дар'я Бура. Жанр книги: 📖 Наука, Освіта. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 77 78 79 ... 112
Перейти на сторінку:
роки народився Вадим. «Маю доню і сина — тепер я найщасливіший батько»,  — казав Саша. Подружжя разом виховувало двох дітлахів і мріяли про давно плановану поїздку на море всією сім’єю. А після неї хотів повести сина до першого класу. Але Наталя повела Вадима до школи вже сама, та й спільний відпочинок на морі так і не склався...

— Грянула війна, і чоловік отримав повістку: навіть на хвилину не задумався, чи треба… Він взяв ту повістку, повернувся до мене й відразу сказав: «Я піду, і не відмовляй мене, бо я не буду ховатися». І так... відмовляти Сашу було марно: він спакував свій рюкзак і 10 серпня мобілізувався.

Олександр не зізнавався, на якому саме він відрізку фронту, але Наталя побачила його під час випуску новин на одному з каналів. Це був репортаж із Дебальцевого, у якому журналісти демонстрували реальний стан речей, а часом і гіперболізовували. Наталка одразу набрала чоловіка.

— Саш, ти чого не кажеш, що в Дебальцевому? І не приховуй: я тільки що бачила репортаж звідти: там був якийсь бій і ти давав інтерв’ю. Там страшно...

— Дорога... ну не переживай, у мене тут все файно, — спокійно говорив Саша, і Наталя навіть чула, як він помішував якусь страву для хлопців: то ложка човгала по казану, то ніж вистукував по дошці. — От бачиш, навіть журналісти до нас приїхали. Якби була тут біда, то ми б їх сюда не пустили.

І Наталя вірила, і діти вірили. А за кілька тижнів до смерті Олександр навіть вирвався у відпустку додому — на Різдво, на «коляди». Вони обійшли майже всіх родичів, багато розмовляли й колядували. Але Саша поринув з головою у війну, був серцем біля хлопців.

• Зведення новин

• Тривають бойові дії в районі Дебальцеве (Донецька обл.), місто частково контролюється терористичними угрупованнями.

Про це заявив міністр оборони України Степан Полторак.

Вуглегірськ лише частково знаходиться під контролем бойовиків, наразі у місті тривають вуличні бої.

Про це заявили у Міноборони.

• У Вуглегірську сили АТО деблокували понад 70 українських силовиків, серед них — 39 бійців роти міліції спецпризначення «Світязь» та 34 військовослужбовця Збройних Сил України.

Як повідомив радник глави МВС Зорян Шкіряк.

• Протягом 31 січня, за попередніми даними, 49 бойовиків було поранено, 16 — знищено.

Про це повідомили у прес-центрі АТО.

Також, за уточненими даними, 30 січня терористи втратили 129 чоловік вбитими та 331 — пораненими.

• У Кривому Розі (Днепропетроськ обл.) у ході сесії міськради депутати не підтримали внесення до порядку денного питання про визнання Росії країною-агресором.

Про це повідомляє місцеве видання 0564.ua.

1 лютого 2015 року

• Зведення новин

Бойовики вели вогонь по чотирьох напрямках, використовуючи важке озброєння проти сил АТО та населених пунктів: на луганському напрямку, на донецькому напрямку, на дебальцевському напрямку і на маріупольському.

• Дорогою з Дебальцевого до Артемівська були обстріляні два автобуси з людьми, які виїхали з міста від Дебальцевського міськвиконкому.

Про це йдеться у повідомленні Донецької ОДА.

«Першим автобусом евакуацію здійснювали волонтери, другим — облдержадміністрація. Поранення отримали два водія і дві дівчини. Також при обстрілі серйозно постраждав легковий автомобіль волонтерів», — йдеться у повідомленні.

2 лютого 2015 року

• Андрій Курков «Щоденник Майдану та війни»

2 лютого 2015 року. Щастя своїми руками

Щоразу після того, як на територію Донбасу, зайняту сепаратистами, заїжджає черговий «гуманітарний конвой» із Росії, військові дії по всій лінії фронту різко активізуються. Але якщо раніше активізувалися виключно артилерійські обстріли позицій українських військових, і відповідно міст і сіл, що перебувають під контролем Києва, то останнього тижня сепаратисти пішли в атаку, застосовуючи не тільки артилерію, а й танки з піхотою, намагаючись відкинути українську армію якомога далі від Донецька та Луганська. Договір про перемир’я з бойовиками ДНР і ЛНР, підписаний на початку вересня минулого року в Мінську і закріплений підписом посла Росії в Україні Михайла Зурабова, остаточно втратив свій сенс. Представники невизнаних республік зажадали, щоб ОБСЄ з Україною переписали цей договір і внесли в нього нову «лінію розмежування», яка відображатиме фактично лінію фронту станом на 31 січня, інакше війська ДНР і ЛНР продовжать повномасштабний наступ на Київ та інші міста. Україна відмовилася обговорювати цей ультиматум. Війна триває. Але її вибухи не чутні в Києві.

Поки Кабінет міністрів України працював над вищеописаною постановою, до Києва з Донецька переїхав видавець Веніамін Білявський. Переїхав разом із сім’єю і з видавництвом. Для видавництва він уже зняв приміщення на вулиці Тургенєвській поруч із посольством Ватикану і почав працювати. Так вийшло, що на два місяці раніше з Донецька до Києва теж переїхав один із його авторів — двічі лауреат «Русской премии», російськомовний письменник Володимир Рафеєнко. Донецька культурна еліта поступово інтегрується в культурне життя Києва. «Тепер у Донецьку нікого з культурних діячів і не залишилося?» — запитав я на днях видавця Веніаміна Білявського. «Чому?! Залишилося!» — відповів він. І розповів мені про господаря однієї з донецьких друкарень, який недавно на замовлення одного з видавництва Сум (що розташоване за 400 км від Донбасу) надрукував книгу про Євромайдан. Сам надрукував і якимось таємним маршрутом відправив замовнику. Всі залишилися задоволені. «Якщо тобі треба щось надрукувати, у нього тепер найдешевші поліграфічні послуги в Україні! — сказав мені колишній донецький видавець.  — Він і папір сам дістане, і надруковану продукцію переправить, куди треба!»

• Зведення новин

Чергова спроба штурму Дебальцевого бойовиками провалилася, бойовики перейшли від спроб оточити українських військових до тактики витиснення сил АТО із Дебальцевського плацдарму.

Про це пишеорганізатор групи «Інформаційний спротив» і депутат Дмитро Тимчук у Фейсбук.

• Бойовики продовжують наступ на Маріупольському напрямку працює реактивна артилерія.

Про це повідомили в полку спецпризначення «Азов», передає УНІАН. «В основному працює артилерія, у тому числі й реактивна. З обох боків ведеться розвідка. Застосування стрілецької зброї свідчить про діяльність диверсійно-розвідувальних груп», — зазначили в «Азові».

• За останню добу в зоні проведення антитерористичної операції загинуло п’ятеро військових, ще 30 отримали поранення.

Про це повідомив речник АТО Андрій Лисенко.

• Депутати Полтавської міської ради з другого разу проголосували за визнання Росії країною-агресором, передає місцеве видання «Полтавщина».

• Радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк повідомив, що в районі Дебальцева зосереджено близько 4 тисяч російських військових та бойовиків. Про це він заявив в ефірі «5 каналу».

• Загинув командир «Міжнародного

1 ... 77 78 79 ... 112
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Хроніка війни. 2014—2020. Том 2. Від першого до другого «Мінська»», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Хроніка війни. 2014—2020. Том 2. Від першого до другого «Мінська»"