BooksUkraine.com » 📖 Фантастика » Війна з Росією 📚 - Українською

Читати книгу - "Війна з Росією"

284
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Війна з Росією" автора Олександр Річард Давід Ширрефф. Жанр книги: 📖 Фантастика. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 78 79 80 ... 119
Перейти на сторінку:
У нас є інформація про команду із п’ятьох піхотинців на чолі з капітаном. Це британські інструктори, що прибули до Латвії для допомоги у боротьбі за її звільнення. І наразі нам достеменно відомо, що вони пішли в ліси разом із Латвійськими силами спеціальних операцій.

Було б ще нічого, якби винуватцями приниження президента виявилися елітні британські сили спеціальних операцій; принаймні, це могло бути бодай якимось виправданням. Та оскільки виявляється, що цей напад вчинили звичайні піхотинці, то знайти переконливі пояснення буде дуже непросто. Комаров також зауважив, що інші учасники конференції не проявляють жодних емоцій, очевидно, завмерли в очікуванні наступної хвилі гніву від президента.

— Якщо це не спецпризначенці, то їх буде легко спіймати. Доставте мені цього капітана, бажано живим.

Комаров побачив, що президент заспокоївся.

— Михайле Миколайовичу, я дуже здивований. Ви насмілилися, дивлячись мені в очі, сказати, що звичайні піхотинці безкарно напали на президента, і вже цілий тиждень минув, а ви все ніяк їх не спіймаєте.

Генерал Гареєв, мабуть, зрозумів, що трохи перегнув палицю, тому його тон став тепер навіть заспокійливим.

— Володимире Володимировичу, я з вами повністю погоджуюсь. Ця подія не залишиться без уваги. Я передам справу Вронському — майору спецназу. Він добре знає ці місця, і в нього там є гарно налагоджені зв’язки. Британський капітан буде його ціллю номер один.

Президент кивнув. Отже, він остаточно заспокоївся. Гареєв продовжив доповідати про Прибалтику. Придушення наростаючого повстанського опору потребує дедалі більшого залучення військових ресурсів. Оскільки, за попередніми оцінками, в ліси пішли десятки тисяч чоловіків і жінок, щоб приєднатися до партизанського руху (наслідуючи приклад боротьби «лісових братів» у 50-і роки) та дати бій окупантам, російським генералам довелось перемістити військових з інших областей для підкріплення своїх позицій у Прибалтиці. Довелось оголити військові сили в Україні, на Південному Кавказі та у Криму, хоча й цього виявилось недостатньо. Гареєв був добре поінформований.

— Щоб придушити цей заколот, нам потрібно підключити всіх військових, які перебувають неподалік від Прибалтики. І негайно. Ці повстанці добре знаються на партизанських методах ведення війни, тож, щоб вирішити це питання, діяти слід швидко, інакше ми ризикуємо втратити всі три прибалтійські країни. Будь-який новий успіх повстанців дає їм дедалі більше надії на перемогу, а отже, до їхніх лав приєднується все більша й більша кількість новобранців. — Гареєв глянув на зображення президента на телеекрані. — І я переконаний, що вам, Володимире Володимировичу, це ні до чого.

Комаров дуже добре зрозумів слова генерала про актуальні загрози: або президент переможе повстанців, або його лідерський авторитет серйозно похитнеться. Коли вже президент втягнув Росію у війну, щоб захопити колишні радянські республіки, то мусить довести справу до кінця. У разі невдачі люди, що підтримали його, сподіваючись на відновлення колишньої національної могутності, відвернуться від глави держави і не пробачать йому злочин втрати своєї надії.

— То що ви пропонуєте, Михайле Миколайовичу? — запитав президент у Гареєва.

— Мені потрібні військові з Калінінграда, — прямо відповів генерал. — На двох стільцях нам всидіти не вдасться. Або надійний Калінінград, або втрата Прибалтики. Як я вас раніше інформував, ми перекинули частину наших сил з України, та цього замало. А ще більше людей відправити з України ми не можемо, адже тоді українці почнуть нас відтісняти. Якщо ми зробимо хоч один крок назад у цій країні — нам вже ніколи не повернути своїх позицій. Проте найбільша загроза надходить саме з Прибалтики, а це означає, що основні сили необхідно перекинути туди. Калінінград загалом у безпеці, всі сили я звідти не заберу, там залишиться достатня кількість гарнізонів. Місцеве населення — переважно росіяни, вони вірні Батьківщині, тож за цей регіон ми можемо не хвилюватись.

— Які новини щодо НАТО? — Традиційне питання, яке президент задає на кожному брифінгу.

— Без змін. Загрози від НАТО? У них жодних шансів. По-перше, вони досі становлять собою розрізнені сили, а поки це так — Альянс не зможе завдати нам серйозного удару. По-друге, якби навіть він і мав необхідні сили, то не наважився б нанести удар по російській території.

— Євгене Сергійовичу, щоб підкріпити слова генерала Гареєва, хочу вас запитати: НАТО знає, що за будь-яку спробу атаки, спрямованої на нашу територію, вони отримають у відповідь ядерний удар? — звернувся президент до міністра закордонних справ.

— Звісно, вони це знають. Ми повідомили відповідними дипломатичними каналами, що ви не будете вагатися, приймаючи рішення про використання цього виду зброї в разі атаки НАТО на Прибалтику чи іншу територію Росії, — спокійно, як годиться професійному дипломату, відповів міністр закордонних справ.

Поряд із ним на екрані були помічник президента, а також керівник ФСБ — вони обидва кивнули головою на знак згоди.

— Хочу ще додати, — продовжив міністр закордонних справ, — просто щоб ви, Володимире Володимировичу, розуміли: ми донесли всьому світу, що Прибалтика — це знову територія Росії.

— Добре, Михайле Миколайовичу. Ви можете ризикнути і забрати сили з Калінінграда... Але я хочу, щоб до кінця цього місяця з повстанням у Прибалтиці було покінчено. Ви мене зрозуміли?

— Зрозумів, — відповів Гареєв.

— І щоб цього британського капітана доставили до мене в Москву.

Комаров клацнув кнопку на пульті — телевізор вимкнувся. Президент мовчки відкинувся в кріслі й замислився. Тепер Комаров бачив перед собою людину, яка зовсім недавно думала, що контролювала все, однак тепер вона своїми діями запустила надто складні процеси, щоб їх можна було втримати під своїм контролем. Інформаційна війна йшла не зовсім за планом. Два потоплених судна НАТО біля Риги та американські льотчики, збиті над Лієлварде, були подані як прикра помилка. А ось потоплення «Екернфьорде» так розлютило Німеччину, що вона вперше за багато років відступила від послідовного пацифізму. Ця країна не тільки згадала, що вона теж на щось здатна, а й почала агітувати за активізацію заходів щодо реалізації гарантій колективної безпеки. Несподіваним для Росії наслідком стало підписання країнами-членами НАТО статті 5. Щоправда, сам по собі цей факт нічого не значить. Жоден європеєць, за винятком британців, більше не мав ілюзій щодо своєї участі у світовій політиці в ролі серйозних гравців. Європейці втрачали контроль над ситуацією швидше, ніж повія скидала білизну, а це не надто схоже на підготовку до якихось серйозних наступальних дій. Та поразка президента біля Лігатне багато змінила, а отже, президент мав адаптувати свої плани до нових обставин.

Коли Велика Британія підписала статтю 5, корабель Її Величності «Королева Єлизавета» автоматично

1 ... 78 79 80 ... 119
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Війна з Росією», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Війна з Росією"