Читати книгу - "Не за планом. Деанда: Книга 1, Алія Елвід"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
– Це просто якесь нахабство! – В роздягальню ввійшла моя колега та вилаялась. – О, Рей, ти вже тут. Щось ти навіть зарано, нас попросили прийти лише о пів на одинадцяту, а зараз лише десять годин.
– Ти, я дивлюсь, теж чомусь зарано прийшла, – відповідаю їй.
– Всі пізні автобуси скасували через нестачу електрики, тому прийшлось їхати рано і чекати у сусідньому кафетерії, – роздратовано промовила вона. – Я вже не змогла сидіти там.
– Саме тому прийшла тепер чекати тут? – В роздягальню ввійшла інша дівчина.
– О, святе тріо в зборі. Помітили, що ми завжди на такі важливі штуки приходимо раніше всіх? – сміючись промовила я. – Чула, що сьогодні нас має бути аж двадцять людей.
– Саймон теж буде? – швидко зацікавилась дівчина з помаранчевим коротким волоссям.
– А що, ти тільки його чекаєш? А мені ти не рада? – жартуючи промовляє Сієрра – дівчина, яка прийшла другою після мене.
– Тобі я буду рада тільки якщо ти прийдеш до мене зі словами «Віддаю борг який не можу віддати вже рік», – відповідає Роа, одягаючи світло-блакитну сорочку.
– Чорт, я думала ти про нього вже забула… – Сієрра повертається до мене і ми обидві намагаємось стримати сміх.
– Забуду тільки коли помреш. Ні, я навіть тоді тебе з могили дістану. – Роздягальня швидко наповнилась дружнім сміхом, який з приходом нових людей перетворився на звичайний гомін від розмов.
На годиннику без п’ятнадцяти хвилин на одинадцяту, і я з іншими дев’ятнадцятьма офіціантами вже стою біля високої стіни театру в коридорі. Нас зібрали тут, щоб ознайомити з правилами та таймінгом виносу страв. Після інструктажу, організатори нас провели на кухню та показали де і з якої сторони будуть видаватись окремі страви. Через те, що сам аукціон славиться своєю масштабністю та феєричністю, навіть офіціанти повинні були справити враження та виходити абсолютно з різних місць, дивуючи учасників аукціону своєю ритмічністю та чіткістю рухів і дій.
Гранд-театр Феарру був найбільшим театром у всій країні. Чотириярусна будівля, обставлена метровими статуетками Верховних магів та інших видатних постатей Раонелі була візитною карткою і найголовнішим об’єктом цивільної інфраструктури. В цьому році обласна влада обрала місцем для проведення аукціону саме його, а для Феарру це була честь прийняти людей з наповненими до гори грошима гаманцями, оскільки хоч це і столиця четвертого сектору, але багатістю та відсотком місцевих мільйонерів тут не похизуєшся. Деякі місцеві навіть вперше побачили дорогі авто, такі як спорткари, лімузини та навіть автотрансформери, що трансформуються з автомобіля у будь-який інший вид транспорту. Ця новітня технологічна розробка коштує приблизно як той самий підробний тогорічний посох. Мені такі гроші навіть і не снилися, тому в перерві між метушнею на кухні та репетицією своїх виходів я виглядала у вікна з коридорів та зачаровано спостерігала за тим, як такі машини паркуються на стоянці, мріючи, що одного дня одна з тих модних тачок буде моєю.
Через декілька хвилин починався аукціон. Зала, спеціально відведена для нього, була головною оперною залою, що повністю видозмінили задля цього заходу. Стільців для торговців було близько трьохсот, і всі майже заповнені. Люди розсідались відповідно номерам місць що були вказані в запрошеннях або білетах. Тих, хто був запрошений самою владою, посадили на передніх місцях, а ті, хто купили білет після реєстрації мали вже затверджене місце. Деякі учасники не змогли приїхати через особисті обставини, але тих, хто все ж приїхав, було важко порахувати навіть по головах. Велика сцена, що знаходилася на початку залу була пуста. Я помітила, як люди на задніх рядах почали перешіптуватись та виглядати через це доволі стривожено. Деякі з офіціантів також не зрозуміли, чому сцена порожня: мікрофону для аукціоніста немає, табло для проєктування ставок та часу відсутнє, навіть ніякої накритої тканиною історично-магічної реліквії немає. За п’ять хвилин одинадцята, аукціон ось-ось почнеться.
Аж раптом на сцену виходить низький чоловік у брутальному офіційно-діловому костюмі з блакитною краваткою. Вмить все світло з залу затухає і вмикаються основні ліхтарі, які світять лише на зал з торговцями та сцену. Офіціанти, які стояли весь цей час під стіною тонуть в темряві, і я з полегшенням витягаю з-за вух передні пасма чорного волосся. Нарешті, почуваю себе як людина.
Чоловік на сцені тримає в руках бездротовий мікрофон та дивиться прямо на зал.
– Що ж, дорогі леді та джентльмени, вітаю вас на двадцять шостому щорічному аукціоні історичних артефактів у місті Феарр!
Зал радісно аплодує йому після перших вступних слів.
Я пильно спостерігаю за його словами, щоб не проґавити те саме кодове слово, після якого ми повинні одночасно піти до накритого закусками столу та почати підносити їх до людей в залі.
– Чому ж ми обрали саме Феарр для проведення такого важливого традиційного заходу? Давайте-но подумаємо… – чоловік показово постукав пальцем по скроні. – Можливо, феаррці підготувались та розширили паркувальні місця для ваших королівських карет? – чоловік проводить невеликий розігрів перед запеклою боротьбою. – Чи може Гранд-театр, в якому ми знаходимось, нарешті підлатав задню стінку, яку було розмальовано ворожими закликами під час повстання?
Це зовсім не схоже на жарт, і я дивуюсь з почуття гумору людей на сидячих місцях, оскільки вони в мить залились сміхом. Повстання раонельців один проти одного є тяжкою частиною нашої історії, і жартувати про це у візитній картці столиці – огидно. Я повертаюсь до Сієрри яка стоїть поряд та показую своїм виглядом, що я збентежена такими висловами та зараз помру з сорому. Але вона продовжує дивитись вперед на сцену та лише вигинає свої вуста, показуючи відразу.
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Не за планом. Деанда: Книга 1, Алія Елвід», після закриття браузера.