Читати книгу - "Захисники, які ступили за межу життя, Олег Калашніков"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
31 липня під час обстрілу позицій 7-ї батареї, отримав осколкове поранення один військовослужбовець.
5 серпня під удар потрапили як 7-а так і 9-а батареї, що призвело до пошкодження кількох одиниць автомобільної техніки. Наступного дня в базовому таборі 7-ї батареї згорів «Урал-4320», ще дві одиниці автомобільної техніки отримали пошкодження.
Посилення тиску, як з боку бойовиків, так і з боку російської армії, призвело до того що 8-а батарея була змушена евакуюватися з позицій в районі Білоярівка Амвросіївського району. Артилеристи відійшли до н.п. Осикове Старобешевського району, проте і тут їх накрили мінометним вогнем.
30 серпня близько 15:30, внаслідок вогневого нальоту РСЗВ БМ-21 «Град», була знищена одна самохідна гармата 2С5 «Гіацинт-С», три автомобіля, чотири причепа, один тягач МТ-ЛБу, боєприпаси та стрілецьке озброєння. Ще один тягач був пошкоджений.
Наступного дня близько 14:00, на полі біля н. п. Весела Гора Луганської області позиції 9-ї та 12-ї батарей 3-го та 4-го дивізіонів були обстріляні з РСЗВ БМ-21 «Град». Внаслідок чого загинув механік-водій старший солдат Василь Малянівський, ще четверо бійців отримали численні осколкові поранення. Один з них – командир гармати солдат Олексій Богуш – помер у шпиталі 14 вересня.
Після підписання Мінських угод, артилерійське озброєння дивізіону продовжували активно використовуватися насамперед для контрбатарейної боротьби.
4-й ГАРМАТНИЙ АРТИЛЕРІЙСЬКИЙ ДИВІЗІОН (з 2019 року артилерійський дивізіон).
Командир – підполковник Сергій Мартищенко.
Сформований наприкінці літа 2014 на базі 152-мм гармат 2А65 «Гіацинт-Б». Перекинутий 17 вересня 2014 року на полігон «Широкий Лан», приданий до складу оперативного мобільного угруповання «Полісся».
У грудні 2014 року дивізіон був передислокований в район Дебальцеве, де бійці взяли активну участь в зимовій кампанії 2015 року. У березні підрозділ відійшов в район Артемівська (з 2016 р. Бахмут).
Згодом цей дивізіон увійшов до складу новосформованої 44-ї артилерійської бригади. В Бердичеві ж розпочалося формування нового дивізіону з таким же номером, який вибув на Донеччину у травні 2015 року.
Зі спогадів майора Олега Козуба, заступника командира 4 ГАДн з МПЗ:
«Такий калібр як наш – 152 мм, – зазвичай, є резервом ставки головнокомандувача, у даному випадку командувача АТО. Ми залучалися для контрбатарейної боротьби з аналогічними нашим артилерійськими системами та для стримування проривів лінії оборони, коли ставився загороджувальний вогонь, щоб примусити наступаючого противника або змінити напрямок свого руху, або повернути назад. Аналізуючи наші цілі, можна сказати, що ми працювали проти аналогічних калібрів – “Гіацинти” та “Мста”.»
ПРОТИТАНКОВИЙ АРТИЛЕРІЙСЬКИЙ ДИВІЗІОН.
1-а протитанкова артилерійська батарея.
Командир – капітан Максим Філіпенко.
10 квітня залізничним транспортом перекинута на полігон «Широкий Лан». Передана в оперативне підпорядкування ОК «Південь».
Відправлена на фронт в липні. Вже 23-го липня під час обстрілу з РСЗВ «Град» були пошкоджені дві протитанкові гармати МТ-12, поранений один військовослужбовець. Наступного дня була знищена одна МТ-ЛБ, згорів боєкомплект.
Зі спогадів «Грома»:
«Під Амвросіївкою ми відразу потрапили в підпорядкування 28-ї механізованої бригади. Поділена на частини наша батарея мала боронити українські рубежі. Одна гармата виїхала в селище Кутейникове Амвросіївського району Донецької області, підтримувати опорний пункт роти. Пункт знаходився на іловайському напрямку. Інша гармата відправилась до селища Благодатне Волноваського району Донецької області. Я ж, з трьома гарматами, виїхав на Савур-Могилу.»
14 серпня під час мінометного обстрілу і відбиття танкової атаки на рубежі біля смт Амвросіївка загинули: номер обслуги молодший сержант Петро Дубик і водій солдат Олександр Сокорчук, ще троє військовослужбовців отримали поранення. У зв’язку з великими пошкодженнями, евакуйовували з вогневого рубежу дві протитанкові гармати МТ-12Р і 1 автомобіль «Урал-4320».
19 серпня близько 22:00 під час обстрілу було знищено один тягач МТ-ЛБ, зброю і боєприпаси.
21 серпня, близько 4:45, внаслідок обстрілу з РСЗВ «Град» отримали осколкові поранення двоє військовослужбовців батареї і один військовослужбовець 87-го дивізіону артилерійської розвідки. Згоріло два тягача МТ-ЛБ, один автомобіль «ЗІЛ-131». В батареї залишилося три протитанкові гармати МТ-12, три одиниці гусеничної техніки та п’ять одиниць автомобільної техніки.
Зі спогадів «Грома»:
«Під час іловайських трагічних подій, коли організували «зелений коридор» і вивозили «вантаж 200», наша батарея прикривала відхід медичного транспорту. Одна гармата стояла зі сторони Іловайська, решта маскувалася у лісосмугах.
Озираючись в минуле, скажу, що побратими мої – хлопці героїчні. Нерідко доводилося вести вогонь прямою наводкою по ворожим танкам, перебуваючи у безпосередній видимості ворога. Причому стріляли ми результативно. Навіть примудрялися цілитися з гармати по ворожих снайперах – і таки влучали, хоча відстань була чимала.
Нерідко, коли по радіостанції доповідаєш що нас криють, а у відповідь: «Спостерігайте. Тримайтеся хлопці,» – і все.
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Захисники, які ступили за межу життя, Олег Калашніков», після закриття браузера.