Читати книгу - "Сюецінь Ц. Сон у червоному теремі"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Читаючи вірш, Цзя Юйцунь згадав про колишнє заможне життя, про високі цілі, яких прагнув, і, з зітханням повернувши обличчя до неба, голосно прочитав іще такі рядки:
Жде нефрит — поки іще у скриньці, — врешті ціну красну щоб назвали; А в шкатулці полонена шпилька жде моменту, щоб здійнятись ввись![16]Саме в цей момент до Цзя Юйцуня непомітно підійшов Чжень Шиїнь і, почувши вірш, із усмішкою мовив:
— А у вас і справді піднесені устремління, брате Юйцунь!
— Що ви! — поспішно заперечив Цзя Юйцунь. — Адже це вірші стародавніх людей. За що ж мене хвалити? — І, сказавши так, запитав у Чжень Шиїня: — Що привело вас сюди, шановний друже?
— Сьогодні вночі — свято Середини осені, або, як кажуть у народі, «свято Круглого місяця», — відповів Чжень Шиїнь. — Ви тут у своїй келії, напевно, нудьгуєте, шановний брате, тому дозвольте запросити вас у моє вбоге житло на частування. Сподіваюся, ви не відмовитеся?
— Та хіба посмію я відмовитися від такої честі?! — з усмішкою мовив Цзя Юйцунь.
У будинку в Чжень Шиїня вони спочатку випили чаю, після чого подали вина й усілякі страви. Нема чого й казати, що вина були відмінні, а страви — найвишуканіші.
Друзі не поспішаючи пили, все частіше наповнюючи келихи й ведучи жваву бесіду.
У сусідніх будинках теж веселилися, звідусіль линули звуки сопілок, флейт і дудок, у кожному дворі грали й співали.
На небокрай виплив і застиг оточений сяйвом місяць. При його яскравому світлі бесіда друзів потекла ще невимушеніше. Незабаром Цзя Юйцунь захмелів і, охоплений невтримними веселощами, прочитав, звертаючись до місяця, такого вірша:
Через два тижні по молодикові[17] знов круглий місяць; сяйво і краса — Поруччя ніби яшмою укрились, коли, ясний, він плив у небесах. Там, високо, — всього одне світило, всього один лиш іскрометний диск, — Ми, десять тисяч, дивимося в небо,!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Сюецінь Ц. Сон у червоному теремі», після закриття браузера.