BooksUkraine.com » 📖 Сучасна проза » Захисники, які ступили за межу життя, Олег Калашніков 📚 - Українською

Читати книгу - "Захисники, які ступили за межу життя, Олег Калашніков"

47
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Захисники, які ступили за межу життя" автора Олег Калашніков. Жанр книги: 📖 Сучасна проза. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 90 91 92 ... 111
Перейти на сторінку:

Саме той вечір і став переломним у відношеннях юнака та юнки, Ірина вже спілкувалася з Романом більш приязно, але перед настанням Нового 2008 року, в черговий раз, розійшлися в судженнях і свято зустрічали нарізно. Однак, на Різдво все ж таки сиділи поряд за одним святковим столом. 

Саме після 7 січня вони почали зустрічатися, як молоді люди, котрі мають один до одного певні ніжні почуття. Напередодні язичницького свята Івана Купала – 5 липня 

2008 року – Роман з Іриною побралися і офіційно створили сім’ю. Розпис у РАЦСі відбувався у буденній обстановці, коли наречена прийшла на урочистості у джинсах і кросівках, за що тут же отримала від нареченого зауваження. 

Незабаром, у 2009 році народилася донька Софійка, а в 2010 – син Ростислав. Однак, сімейний затишок не змінив головних рис характеру Романа – він так і залишався непоступливим і запальним. Якщо хтось дозволяв собі погано відгукнутися про його родину або армію, то кулаками доказував, що співрозмовник має хибну думку і тому, бувало, додому повертався з синцями. За що Ірина журила його, а він безтурботно білозубо всміхався: «Так, трохи дісталося на горіхі, але супротивник отримав значно більше пошкоджень». Зиму не дуже полюбляв і коли наступали холоди, то частіше перебував вдома, навіть «від’їдався» на декілька кілограмів, але як тепліло, то знову включався в активний режим життя.

 

Ще до початку російської агресії батько Романа разом з рідним братом Назаром наполягли, щоб він, як офіцер запасу і для того, щоб мав постійний заробіток, влаштувався працювати до Монастирищенського районного військового комісаріату. Тому одному з перших в громаді йому довелося долучитися до реалій початку російської агресії – саме він розносив мобілізаційні повістки односельчанам. Також залучався до формування та відправки до військових частин призивних команд першої й другої хвиль мобілізації. Совість не давала спокою Роману, коли він усвідомлював, що є одним з учасників державного механізму, який відправляє людей на можливу смерть, сам при цьому залишаючись осторонь. І коли оголосили набір добровольців до 14 батальйону територіальної оборони «Черкаси», старший лейтенант запасу, не зважаючи на трьох малолітніх дітей та матеріальну невлаштованість сімейного побуту, найпершим записався у лави підрозділу. 

В той доленосний травневий день Ірина не лягала спати, звично чекаючи, коли чоловік повернеться з роботи. У три години ночі Роман увійшов до хати і з порогу зізнався дружині, що вже пів на шосту ранку має бути у військовому комісаріаті, для вибуття на місце служби, як доброволець, який погодився захищати свою країну. Він нікому більше з рідних не озвучив свого рішення. Брат здогадався тільки на шостий день його відсутності, коли розмовляв з ним по телефону і почув в слухавці автомобільний шум на трасі.

Після проходження злагодження на військовому полігоні «Дівички» 14 БТрО «Черкаси» було направлено на південь України, на кордон з Придністровською Молдавською Республікою, в якій перебував військовий контингент Російської Федерації. Офіційно на території Придністров’я було дислоковано близько 1700 російських військовослужбовців – скорочена до межі колишня 14-та армія ЗС СРСР. Однак, реальна чисельність російських військ на території, яку Молдова вважає своєю, залишалася невідомою. Росія заявляла, що її війська в Придністров’ї розташовані нібито з миротворчими цілями – захисту російськомовного населення псевдореспубліки, але Генеральний штаб Збройних сил України не міг виключати можливий наступ на цьому напрямку.

Старшого лейтенанта Романа Бевза призначили командиром другого взводу другої стрілецької роти і його підрозділ взяв під свій контроль дільницю державного кордону. Задачі надійшли прості і важливі: перекрити шляхи контрабанди з Придністров’я до України; в разі озброєного нападу російських військ негайно надати допомогу прикордонній службі.

Одного дня до 14 батальйону завітали розвідники з морської піхоти, з пропозицією долучитися до їхнього рейду, щоб прояснити обстановку в зоні відповідальності підрозділу територіальної оборони. До колишніх колег-розвідників погодився приєднатися старший лейтенант Роман Бевз та декілька його найбільш підготовлених підлеглих. Спільна група розвідки повернулася тільки через три доби – втомлені, голодні, зі стертими ногами, але задоволені результатом. Офіцер з морської піхоти підійшов тоді до командира батальйону полковника Миколи Радченко зі словами подяки:

– Ви маєте у своєму розпорядженні справжнього спеца з розвідки. Якби могли, то із задоволенням забрали до себе вашого старшого лейтенанта Романа Бевза. Перерва у службі не позначилася на його навичках, він нічого не забувся і залишається професіоналом своєї справи. – І додав наостанок: – А ще він гарна людина.

 

Ірина збирала та надсилала чоловікові все, що він потребував, особливо медикаменти і одяг. Заступник Романа «Бадрик» мав у Києві свій бізнес, але, коли пішов добровольцем на війну, продав власну справу, а на отримані кошти купив на весь взвод взуття, одяг, медикаменти. Той же «Бадрик», коли у Ірини сталися інсульти, допомагав їй в київських клініках проходити обстеження і лікування, віднаходив лікарів-спеціалістів.

 

У підпорядкуванні взводного старшого лейтенанта Романа Бевза перебував старший солдат Дмитро Пожарський. Чоловіки виявилися однаково легкими за характером і між ними виникли дружні стосунки. Тому, коли вони разом у справах підрозділу перебували у Кіровограді, і батько Дмитра власною автівкою забрав сина до Умані, щоб він хоч на декілька хвилин побачив сім’ю, з ним вирушили ще два товариша. З них Ірині Пожарській запам’ятався саме Роман. Ірина переконалася, що в батальйоні Діма зустрів споріднену душу. Роман виявився таким же само веселим, балакучим, рухливим, як та краплина ртуті, та багатим на жарти людиною, як і її чоловік. Двоє дорослих чоловіків поводили себе, як школярі початкових класів: піджартовували один над одним, затівали веселі перепалки та постійно сміялися. Та зустріч до цих пір залишається сонячним спогадом для жінки. Вона веселилася разом з ними, крізь сміх намагаючись урезонити їх: «Хлопці, ви ж на війну їдете, а поводите себе, що дітлахи». Вона, чомусь, впевнилася тоді, що з цими чоловіками нічого поганого статися просто не може, смерть вона ж похмура пані, їй все більше до вподоби тиша і спокій… 

1 ... 90 91 92 ... 111
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Захисники, які ступили за межу життя, Олег Калашніков», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Захисники, які ступили за межу життя, Олег Калашніков"