Читати книгу - "Аркан вовків, Павло Дерев'яненко"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
— Нехай вистигне, так краще збережуться.
Коли з мисливцями було покінчено, троє характерників завмерли над тілом брата Кременя. Северин відчував, як по їхній невидимій броні повзуть тріщини. Вони дійшли до межі.
— Кременя... потрібно окремо, — прошепотів Северин, стиснувши кулаки. — На лаву, чи в іншу кімнату...
Пилип кивнув і протер очі.
— Візьміть хтось його... Його голову, — попрохав Гнат дивним високим голосом. — Я не можу... Не можу навіть дивитися.
Олефір нахилився та обережним рухом підхопив голову Марка. Перевів подих і рушив до будинку. Бойко взяв тіло за ноги, а Северин під пахви, і вони повільно посунули у дім.
Вишняка поклали в окремій кімнаті, на велике ліжко, вкрите кудлатою ведмежою шкірою. Пилип обережно прилаштував голову там, де вона мала бути, після чого здалося, ніби на шиї Марка проліг великий чорний шрам.
— Його застрелили, — Пилип вказав на груди.
На чорному кунтуші навколо дірки розпливлася майже невидима темна пляма.
— Стріляли зі спини... Прямо в серце. Помер миттєво, — виснував Северин.
— Я прокинувся від того пострілу, — згадав Пилип. — Але мене все одно заскочили.
— Не вірю власним очам, — Гнат потрусив головою. — Хочу оживити цього магнатського виродка, а потім взяти тупу пилку та відпиляти його баняк!
— Навіщо Борцеховський вирішив обезголовити його? — спитав Пилип тихо.
— Аби розчавити нас, — відповів Северин. — Або задля розваги.
— Я його дохлу довбешку теж відрубаю, — прогарчав Гнат. — І лайна на неї навалю!
— Облиш, брате, — сказав Северин. — Давайте краще повертатися... Не можу я тут більше.
Лакеї, кухарі, покоївки, скотарі та інші численні працівники, без чиїх рук за лаштунками не може дихати жоден маєток, заповнили бенкетну залу гамірною юрмою. Зазвичай загальний збір оголошувався раз на рік, перед Різдвом, але до нього було ще два місяці. Тож для чого їх покликали?
Дівчата, жінки, чоловіки та парубки, серед котрих був і Данило Щебетюк, стривожено гомоніли та кидали сторожкі погляди на величезного рудого бороданя із голим торсом, вимазаним кров'ю та брудом. На об'ємному череві трьома клямрами виблискував черес, правиця стискувала шляхетського пірнача. Характерник нагадував розбудженого посеред зимової сплячки ведмедя. Блідий та мовчазний мажордом завмер поруч нього, що також було дивно, адже зазвичай він ходив тінню пана Борцеховського.
Незабаром явилися ще троє сіроманців. Одяг вони мали чистий, а от обличчя та руки благали про воду. Невисокий юнак із дуже довгим світлим волоссям, яке потьмяніло від бруду, перевірив двері до зали, які здоровило зачинив на ключ. Усім одразу стало тривожно.
— Сховали? — спитав Ярема.
— Так, — кивнув Северин. — Тут усі мешканці мастку?
— Каже, що всі, — повідомив Яровий, кинувши на мажордома Стефана важкий погляд.
Той мовчки вклонився, засвідчуючи сказане.
— Час зробити оголошення, — шляхтич обвів залу пірначем. Його грива та борода сплуталися, пасма злиплися від крові. — Гомонять так, наче ми у крадіжці столового срібла когось підозрюємо.
— Давай ти, Щезнику, — буркнув Гнат.
— А чого я?
— А хто їхнього сраного пана забив? З цього і почни. Одразу слухатимуть.
Чом би й ні? — подумав Чорнововк. Кілька секунд він вглядався в обличчя слуг, а затим вийшов уперед і махнув шаблею — тою, що розсікла голову Борцеховського. Він спирався на неї дорогою до палацу.
— Увага!
Всі стихли та обернулися до нього. Колись це могло збентежити чи збити з пантелику, але не тепер.
— Моє ім'я Северин Чорнововк. Уночі ваш пан, Олександр Борцеховський, застрелив нашого командувача і підступно намагався вбити нас. Натомість я вбив його. Всі, хто був разом із ним, також мертві. Мажордом тому свідок.
Погляди вогнем перекинулися на Стефана. Той тільки кивнув.
Крик жаху прокотився і миттю стих, коли характерник ударив шаблею по найближчій комоді та перетворив якусь вазу на купу уламків.
— Слухайте уважно, — продовжив Северин. — Сюди прямує загін лицарів Сірого Ордену. Допоки вони не прибудуть, всі залишаться у цій залі. Без жодних виключень! І годі дивитися так, наче ви не розумієте, про що мова. Ви чудово знаєте, що мало статися цієї ночі!
У ньому раптом здійнялася скажена лють на цю юрбу, цю слухняну отару мовчазних овець.
— Всі ви знали про це! Знали та мовчали. За вашими спинами полювали на людей! А ви вдавали, ніби нічого не відбувається. Засинали, аби не чути сурми мисливців та постріли у лісі. Відводили очі від діброви перед мисливським будинком. Нехай пан бешкетує! Адже він людина добра, платить справно та завжди відпускає на свята до рідних. Нехай полює, кожному потрібно якось розважатися. Тим паче характерники ж не люди, чи не так? — Северин вказав на черес. — Вихрести, вовкулаки, з нами так і потрібно. Таких не шкода!
Якісь жінка розридалася. Перед очима Чорнововка стояла біла, як крейда, голова Вишняка.
— Роками ви мовчки споглядали, як росте діброва. Ті, що добровільно прийняли прокляття, аби захищати вас і ваших дітей, помирали, не встигнувши дожити до двадцяти років... Заради збоченої розваги вашого пана. А ви жили далі. Не йти ж через такі дрібниці з теплого місця! То не ваша справа, не ваш страх, не ваша смерть.
Лють згасла так само раптово, як спалахнула. Севе-рину розхотілося щось говорити. Він зневажав цих людей. Чорнововк помовчав та спитав наостанок:
— То хто з нас перевертень?
Він повернувся до братів та всівся на підлогу спиною до мовчазного зібрання.
— Мовив, як осавула! Я ледь сльозу не пустив, — сказав Гнат, сідаючи поряд. — Але полізли самі шмарклі. Застудився, курва... І плече від клятого срібла розболілося.
— Тобі варто промити рану, бо запалиться, — зауважив Пилип. — Малюку також, бо його бік аж пашить. Може початися нагноєння.
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Аркан вовків, Павло Дерев'яненко», після закриття браузера.