BooksUkraine.com » Наука, Освіта » Безлюдні острови 14-16, Вальдемар Лисяк 📚 - Українською

Читати книгу - "Безлюдні острови 14-16, Вальдемар Лисяк"

39
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Безлюдні острови 14-16" автора Вальдемар Лисяк. Жанр книги: Наука, Освіта. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 9 10 11 ... 15
Перейти на сторінку:
бояться найбільше, особливо тому, що перед візитами Іоанна Павла терористичні організації, визвольні організації чи релігійні фанатики різних конфесій погрожують Йому смертю. Це робили антипапісти у Великій Британії, бойовики з Сальвадору та Гватемали, а також гаїтянські партизани ("Бригада імені Гектора Ріобе"), які в листі до папського нунція в Порт-о-Пренсі заявили, що "вони вагатимуться загрозити безпеці Папи Римського, якщо під час свого візиту на острів він віддасться на послуги родині Дювальє". Це була дурість з їхнього боку: Іоанн Павло ІІ йде не до диктаторів, а до народів. І навіть припущення, що він міг поставити себе на службу до якогось диктатора, доводить прогресуючу психічну хворобу людини, яка це припускає.

Візити в країни, керовані деспотами, є одними з найважливіших, тому що ніхто не очікує комфорту більше, ніж тиранізований народ. Простіше кажучи, диктатори намагаються скористатися візитом Папи, щоб отримати популярність, але він цього не допускає. Він дав феноменальний урок у Буенос-Айресі, де не зміг уникнути зустрічі зі світською ієрархією, настільки глибоко залученою у війну за Фолкленди-Мальвіни, що Матері Божій з Лухан було надано звання... почесного генерал-капітана збройних сил. . Йому довелося провести півгодинну розмову з військовою хунтою в "Каса Росада" (резиденція президента). Раптом, "всупереч програмам", Він підвівся і вийшов на балкон, щоб привітати натовпи паломників, які чекали на Нього на Плаза ді Майо. Тодішній диктатор, генерал Галтієрі, підскочив, щоб стати поруч з Ним, але Папа Римський зупинився посеред вузьких дверей, блокуючи їх і не даючи генералу маневрувати. Весь світ облетіла заява одного з аргентинців: "Святий Отець не дозволив йому цього зробити. Він його повністю проігнорував" (диктатори також отримують різкі словесні уроки від Іоанна Павла, які пережив, зокрема, генерал Монтт, президент Гватемали, під час візиту Папи до цієї країни).

Набагато гучнішим і згадуваним після кожного замаху є висловлювання одного італійця. Повторюється, що в шестидесятих роках кардинал Кароль Войтила, краківський архієпископ, відвідав в Італії відомого монаха-францисканця, отця Піо, який прославився як носій хресних стигматів (рани на його руках кровоточать, як рани Христа). ) і ясновидиця. Він сказав Войтилі: "Колись ти станеш папою, але твій понтифікат буде коротким і закінчиться кровопролиттям".

Перша частина пророцтва отця Піо вже сповнилася. Не плачте, другу частину може бути нейтралізована законом Моргенштерна. У ньому сказано, що невиконання з логічної точки зору обов'язкових катаклізмів, як правило, відбувається тому, що вони були передбачені та розголошені.

Тим часом, рухома ціль постійно в русі, і постріли безперервно віддаються з усіх боків, і це не металеві кулі. На думку китайців, погане слово стає зброєю, такою ж небезпечною, як залізо. Факт. "Весь світ любить Тебе!". І навколо вороги, що є одвічним правилом: вони нападають на найкращих. Це неминуча ціна справжньої величі.

Немає нічого дивного в тому, що протестантські пастори, роздратовані його німбом, проклинають голову своїх конкурентів, використовуючи терміни, які відповідають тій християнській етиці, яку вони проповідують, наприклад: "Антихрист" або "Звір Апокаліпсису" (я цитую "The Economist", 5 березня , 1983). Що ще гірше, Він має ворогів навіть у власному домі. У серпні 1982 року фахівець у справах Ватикану, Сандро Магістер, заявив на сторінках "Л'Еспресо", що "критика Папи була особливо поширена серед кардиналів Римської курії". Кажуть, що причиною є його "польський непотизм", який проявився у створенні "польської мафії" у Ватикані, очолюваної папським секретарем, монсеньйором Станіславом Дзівішем, яка створила "щось на зразок паралельної курії". Редактор польського видання "Osservatore Romano", отець Адам Бонецький, використовуючи конкретні факти, довів свою репліку (яку, до речі, редакція «L’Espresso» не хотіла друкувати, а редакція "II Tempo"), що майже всі нечисленні поляки, які працювали у Ватикані, працювали до того, як Кароль Войтила був обраний Папою. Однак він навіть не намагався довести, що італійські князі Церкви, які "забули" про 455-річну італійську монополію на папство, не засмучувалися через втрату цієї монополії. Він знав більш ранній постріл з Курії, спрямований у Святішого Отця:

Коли Папа лежав поранений у клініці Гемеллі, одного з сановників Ватикану запитали, чи ситуація часом нагадує "sede vacante" (міжцарювання між смертю одного Папи і обранням наступного).

Відповідь цього чоловіка, ім'я якого не розголошується, була:

- Для багатьох із нас, членів Курії, стан "sede vacante" панує з часу обрання цього поляка!".

Репортер "The Times" (22 червня 1981 р.), Пітер Ніколс, додав, що "цей церковний сановник, принаймні, не є надто критично наставленим до Папи". Тож що думають і інтригують ці ватиканські італійці, які надмірно критикують свого шефа та "польську мафію"?

Мафія є італійським винаходом, і керована Італією Церква ніколи не таврувала її в минулому, незважаючи на жахливі злочини, які та вчиняла. Кардинал Ернесто Руффіні, єпископ Палермо з 1946 по 1967 роки, повторював: "Слово "мафія" придумали жителі континенту, щоб очорнити Сицилію". А як же. Диявол дуже радіє, коли люди кажуть, що його не існує - це полегшує йому роботу. Лише за папи-поляка новий архієпископ Палермо Сальваторе Паппалардо відлучив мафію від церкви, а Іоанн Павло ІІ підтвердив, що це було актом Його волі, відвідавши Сицилію та засудивши сумнозвісний злочинний синдикат. Кількасоттисячний натовп сицилійців із вдячністю скандував Його ім’я. "Жителі острова вперше отримали відчуття сили", - повідомляли журналісти. У грудні 1983 року засоби масової інформації повідомляли: "Іоанн Павло ІІ, промовляючи до паломників із Сицилії, втретє за час свого понтифікату засудив сицилійську мафію за "факти варварського насильства, які викликають біль, подив, обурення та ображають людську гідність".

Вищезгаданий Сандро Магістр включив серед звинувачень на адресу "польської мафії" у Ватикані справу про канонізацію поляка Максиміліана Кольбе, даючи зрозуміти (на основі "витоків" з Курії), що Папа використовував мафіозні махінації для прискорення процес канонізації. Поминаючи вже той факт, що першим канонізованим Іоанном Павлом ІІ був італієць (тоді італійці нічого не говорили про махінації) – залишається правдою те, що перед обличчям отця Кольбе багато святих могло б почервоніти, бо наскільки ж легше вести святе життя в тихому скиту протягом ста років, ніж одного разу віддати його заради іншої людини - добровільно і з повним усвідомленням того, що смерть буде багатоденним мученицьким життям. Якщо вершиною підлості було висунення в пресі заперечень проти Кольбе з боку німців, винахідників голодного бункеру в Освенцимі, заперечення, винесені з глибин Ватикану Сандро Магістром, були звичайним антипапським неврозом олігархії Італійської Церкви (У 1983 році він знову повернувся в ефірі та на сторінках західних ЗМІ до проблеми "польської мафії у Ватикані", починаючи зі статті Майкла Доббса в "The International Herald Tribune". Доббс писав: "У Ватикані кажуть,

1 ... 9 10 11 ... 15
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Безлюдні острови 14-16, Вальдемар Лисяк», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Безлюдні острови 14-16, Вальдемар Лисяк"