BooksUkraine.com » Сучасна проза » Захисники, які ступили за межу життя, Олег Калашніков 📚 - Українською

Читати книгу - "Захисники, які ступили за межу життя, Олег Калашніков"

38
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Захисники, які ступили за межу життя" автора Олег Калашніков. Жанр книги: Сучасна проза. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 99 100 101 ... 111
Перейти на сторінку:
Воїн з козацьким характером

Вікторія Коваль

Дмитро Павлович ПОЖАРСЬКИЙ позивний «Пожар»
ВОЇН З КОЗАЦЬКИМ ХАРАКТЕРОМ
(книга «Слово про безсмертних»)

Усі, хто знали Дмитра Пожарського, дружили, спілкувалися, служили разом, запевняють, що найдужче в житті він любив свою дружину Ірину, дітей Діану і Артема та Україну.

«Діти його любили страшно. Вони все розуміють, звичайно, але важко їм, дуже не вистачає тата», – сумно відзначає дружина Дмитра Ірина Пожарська.

«Дуже любив свою родину, дружину, дітей, переживав за сім’ю», – розповідає батько Дмитра Павло Дмитрович.

«Дуже любив дружину і дітей, переживав за них», – розповів побратим Віталій Ткачук.

Павло Дмитрович, батько Дмитра Пожарського, розповідає, що той ріс звичайною дитиною: «Хлопець, як хлопець був. Як всі. Трохи й шкодив у дитинстві. Любив сестер і брата. Поважав маму і дуже любив діда, тому й прізвище його взяв – Пожарський. Все було в дитинстві – і бешкетував, і старався».

Незалежна Україна двічі круто повернула долі Дмитра та Ірини Пожарських. Завдяки Україні вони познайомились, вона ж і забрала в Іри чоловіка, у їхніх дітей батька, натомість давши усім уманчанам Героя, про якого ми не маємо права забувати: «Це був День Незалежності, гуляли по місту – мої друзі, його друзі. Так познайомились і буквально на наступний день почали зустрічатись. Цілий рік зустрічались. Він був дуже романтичною людиною і пропозиція одружитись теж була романтичною. Ми гуляли, раптом він попросив почекати, а сам десь побіг і повернувся вже з трояндою та попросив стати його дружиною. Я погодилася без вагань. На той час Дімі було 18 років, мені – 17. Ще були малі, але вирішили, що хочемо бути разом». Спогади про Дмитра, це те, що змушує його кохану дружину і сумувати, і тепло всміхатися.

Ірина згадує, що чоловік завжди був активним, не сидів на місці, щоразу вигадував заняття чи розваги усій родини: «Постійно тягнув мене кудись гуляти, був дуже активним. Останні роки любив готувати, придумував салати. Влітку часто з дітьми виходили на пікнік – смажити сосиски, відпочивали, гуляли з собакою». 

«Не пам’ятаю Діму в поганому настрої, завжди був оптимістом», – пригадує брат Руслан.

Активна людина в житті, Дмитро був і активним татом, який завжди знаходив час і для своїх маленьких копій – доньки Діани і сина Артема: «Казочки не любив читати взагалі. Але завжди грав з дітьми в активні ігри, наприклад, футбол і квадрат. Діти його любили страшно».

Ірина розповідає, що Діма з радістю виконував бажання рідних. І мрію подружжя мало одну на двох. Та через війну вони так і не встигли втілити її в життя: «Ми разом хотіли об’їхати всю Україну, усі визначні місця». 

Тринадцять років подружнього життя – час, який залишив по собі багато світлих і теплих спогадів: «Чекала з армії його півтора року, вже після одруження. Телефонів не було, тому писали щодня листи. Вони всі зберігаються вдома – і ті, що я писала, і ті, що він».

Дружина Дмитра Ірина розповідає, що чоловік дуже турбувався за своїх рідних і, навіть перебуваючи на передовій, намагався за можливісті щодня телефонувати додому. «Хлопці розповідали, що, коли вже були в АТО, то він телефоном навіть допомагав дітям робити домашнє завдання», – згадує побратим Василь. Дружина Ірина розповідає, що фото Діани і Артема було навіть на заставці мобільного у Дмитра – рідні завжди були з ним, навіть на передовій: «Він казав, що заради цих щасливих обличь хоче зберегти мир і захищати Україну: “Мої діти дають мені силу і віру в перемогу ”».  А діти дуже чекали повернення тата додому. Діанка склала вірш, в якому описала, як сильно чекає повернення татка додому, разом з братом вони намалювали малюнок і надіслали його Дмитрові на війну.

Уманчанин Дмитро Пожарський був призваний захищати суверенітет України 19 березня 2014 року по мобілізації Уманським ОМВК Черкаської області і проходив службу у відділенні охорони військової частини – польова пошта В2332 на посаді гранатометника.

«З Дімою ми познайомилися 1 березня 2014 року, коли нам подзвонили з військкомату і запропонували служити, – згадує Віталій Ткачук. – Несли службу у військкоматі, потім Діму відправили у батальйон територіальної оборони «Черкаси», після доукомплектації батальйону їх відправили в навчальний центр Дівички, звідти – в Котовськ. Коли Діма був у Котовську, то телефонував часто до мене і казав, що хоче в АТО, писав рапорти. Вже 4 вересня весь баттальйон перемістили у Волноваху,  я теж перевівся до них. 6-7 вересня нас відправили на передову лінію оборони».

Важко даються спогади про Дмитра Пожарського товаришам по службі. Їхні характеристики побратима дуже схожі: Дмитро завжди допомагав, був надійним товаришем і в службі, і в буденному житті. Ці слова підтверджує побратим Василь: «Діма був дуже хорошою людиною і завжди відстоював справедливість, на своїй позиції старався боротися з тими, хто вживав алкоголь. Він вважав це неприйнятним і зневажав їх. Завжди добре ставився до хлопців, з якими служив, допомагав як міг». Віталій Ткачук згадує, що Діма ніколи не боявся: «Під час обстрілів своїх підлеглих ховав по бліндажах. Діма завжди допомагав усім, радив, був доброзичливий, нікому ні в чому не відмовляв». Андрій Цибулько розповідає, що з Дімою познайомився в травні 14-го року, коли був сформований Черкаський батальйон, вони воювали на одній позиції під Старогнатівкою: «Діма був великим патріотом і дійсно дуже вболівав за Україну, рвався в АТО. Ніколи не кривив душею, все казав як є, був чесним. Був відважним і сміливим – під час обстрілу намагався давати відповідь зі свого гранатомету. Його всі поважали».

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 99 100 101 ... 111
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Захисники, які ступили за межу життя, Олег Калашніков», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Захисники, які ступили за межу життя, Олег Калашніков"