Читати книгу - "Часу немає, Рустем Халіл"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
— П’яниця.
— Сподіваюся, що ні. А я Орест на прізвисько Зуб.
Орест зіскочив із ліжка і простягнув мені кулак. Я вдарив по ньому своїм.
— Теж звучить красиво.
— Зуб?
— Ні, до чого тут Зуб? Орест.
Орест схилив набік голову, — він намагався зрозуміти, жартую я чи ні.
— Ви мені подобаєтеся, — зробив він висновок. — Ви перший, хто не спитав, чому Зуб. Принести вам чогось? У мене є вода без газу. Мабуть, за двадцять років у комі вас замучила спрага.
Я кивнув, і Орест помчав по воду.
Отже, я був у лікарні. У тій самій палаті, де опам’ятався у вівторок. На вішаку біля входу — та сама сорочка в клітинку й штани з потертим паском, що були на мені того дня, плюс незнайомий ціпок. Тримаючись за спинку ліжка, я зазирнув під нього — черевики теж тут, поруч із одноразовими капцями.
Я сів, звісив ноги. Невеликий біль у тілі, трохи йде обертом голова і дере в горлі — непогано для людини, яка три дні пролежала без руху.
Коли Орест повернувся, я вже натягнув штани й застібав ґудзики на сорочці.
— Довго ж ти, — я миттю спустошив склянку.
— Забув, що допив воду вночі. Довелося затриматися.
— А ця тоді звідки? — я кивнув на півторалітрову пляшку, з якої він наливав.
— Сторгував у сусіда за другий журнал. Чоловік повинен тримати свою обіцянку. Хочете ще?
Він подобався мені дедалі дужче.
Під черевиком я виявив картонний чотирикутник — візитівка Віктора Шевченка. Певно, загубив попередній пацієнт. Окрім імені, на ній були вказані номер телефону та e-mail, але ні посади, ні знайомих логотипів. Жодних Вікторів Шевченків я не знав — ну, крім відомого на всю країну бізнесмена, з яким ми не були знайомі особисто. Остання моя знахідка — ключі від квартири в тумбочці. А от подарованого мені Артуром ціпка зі скляним набалдашником тут не було — на вішаку бовтався інший, напевно, від того ж пацієнта, який загубив візитівку Шевченка.
Можна було просто застелити ліжко й піти, наче мене й не було в палаті.
— Ти не знаєш, лікар Артур Олександрович на місці?
— Буде після обіду. На місці тільки черговий лікар. Дурна система. Аби сьогодні був понеділок, мене б уже виписали звідси.
Засмучений Орест відчинив вікно й виглянув, мружачись від ранкового сонця. Я обіперся на підвіконня поруч. Було холодно, але такою є ціна, яку змушений платити кожен, хто зустрічає з вікна осінній ранок.
«Зараз би на пробіжку», — подумав я й сам здивувався своєму бажанню. Людина три дні лежала колодою, а тепер хоче рвонути з місця, не розігрівши двигуна. Та потім я згадав устелений листям парк, блискучі вітрини магазинів, клацання світлофорів, шпичасті кульки нерозкритих каштанів, зелені літери метро — і бажання моє вже не здалося божевільним.
— Ви чуєте? — спитав Орест.
— Чую що?
— Місто. Послухайте, — хлопчик заплющив очі. — За кілька кварталів звідси щойно відчинили двері магазину — я чую сигналізацію. В одній із квартир навпроти сміється дитина. А з того боку працює телевізор. Унизу котять валізу на коліщатках. Воркують голуби, — із моєї палати їх чути ще дужче. Я їх колекціоную — цікаві звуки. Збираю їх тут, — Орест постукав по лобі. — Поки я в лікарні, слухаю біля вікна вранці й увечері — бо в ранку і вечора різні звуки.
Я заплющив очі й затих. І потроху місто, описане Орестом, стало звуками вимальовуватися і в моїй уяві.
— А я колекціоную краєвиди з вікна, — похвалився я.
Орест не був би хлопчиськом, якби не поцікавився, що ж мені вдалося зібрати. А я не був би колекціонером, якби відмовився розповісти про найцікавіші свої експонати: починаючи з краєвиду на озеро, яким і відкривалася моя колекція, і закінчуючи краєвидом на зоопарк — там, не встаючи з ліжка, можна було помахати рукою жирафу. Зрештою, мені здалося, що Орест занудьгував, і я згорнув розповідь — добре, що розмову про краєвид із вікна можна безболісно закінчити на будь-якому реченні.
— Даси мені телефон? — спитав я, вдосталь наслухавшись міста. — Хочу викликати таксі.
— Там батареї зосталося на пару відсотків, а зарядити я вже не зможу. Знаєте цю компанію, яка виробляє чудові телефони й жахливі шнури, що рвуться, як папір? І потім — ви впевнені, що лікарі так просто вас відпустять? — ледачо зауважив Орест.
— Я просто не питатиму в них.
Орест обернувся.
— Ви плануєте втекти? — він зазирнув мені в очі, наче хотів переконатися, чи я не жартую.
— У мене така традиція — бігати щоранку.
— Ви ж щойно вийшли з коми!
— У крайньому разі — швидка ходьба. Так ти даси мені викликати таксі?
Орест склав руки на грудях і задумливо дійшов до дверей, потім повернувся й сів на ліжко.
— Я теж чудово почуваюся. Заберіть мене звідси. Ви мене вивезете з лікарні, а я дам вам телефон. Чесна угода. Урешті-решт, димом своєї цигарки я витяг вас із коми — хтозна, скільки б ви ще пролежали. Сьогодні субота, мене ніхто не шукатиме.
Я засміявся.
— Куди відвезти?
— Підкиньте мене назад у дитячий будинок. Мені не дозволили забрати сюди мою гітару, а так хочеться зіграти — аж пальці болять. До ранку понеділка я обіцяю сюди повернутися.
Дитячий будинок. І чому я не здогадався, коли він заговорив про виноград?
Орест вирішив, що я вагаюся.
— Ви не граєте на гітарі? — не відступав він. — Та я все одно зможу вам пояснити, як це. Уявіть, ви закохалися в жінку. Закохалися так, що ладні віддати їй єдину склянку компоту, який уперше за пів року зварили не з сухофруктів, а з садової черешні. Але вам кажуть: ви зможете побачити своє кохання тільки в понеділок — якщо пощастить. Це ж довше, ніж вічність! Розумієте? Без гітари, без зарядки для телефону, а тепер і без журналів — як мені тут чекати понеділка?
— Це буде схоже на викрадення неповнолітнього, стаття 146-та, пункт два. Карається строком до п’яти років, — заперечив я.
Орест скривився, наче не зрозумів моїх слів, але я впевнений — тільки прикидався.
Утім, чого мені боятися, вирішив я, адже в мене все одно немає цих п’яти років.
— А чому Едем називає вас Капітаном? — Орест спитав так нетерпляче, наче це було
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Часу немає, Рустем Халіл», після закриття браузера.