BooksUkraine.com » 📖 Любовні романи » Що знає вітер, Емі Хармон 📚 - Українською

Читати книгу - "Що знає вітер, Емі Хармон"

49
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Що знає вітер" автора Емі Хармон. Жанр книги: 📖 Любовні романи. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 108 109
Перейти на сторінку:
раніше, й відчуєте бажання змінити світ на краще.

Мушу від усієї душі подякувати своїй подрузі Еммі Коркоран із Ласка (Ірландія) за підказки та розгляд роману очима ірландки. Завдяки їй оповідь залишалася правдивою, а я не плуталась у фактах, а ще вона повсякчас допомагала мені з ґельською. Також дуже дякую Джеральдін Каммінс за читання й енергійний зворотний зв’язок.

Щиро дякую своїй подрузі Ніколь Карлсон за те, що читала кожен розділ, щойно я його дописувала, й залишала мені довгі повідомлення, сповнені заохочення й похвал. Писати цей роман було важко, а її ентузіазм безліч разів спонукав мене гарувати далі, не втрачаючи оптимізму.

Моїй асистентці Тамарі Деббо, яка завжди лишається для мене надійним джерелом підтримки й не тільки. Вона робить усе те, на що я сама, здається, геть не здатна. Без Тамари Деббо не було б Емі Гармон як письменниці. Без неї я геть ні на що не придатна.

Треба згадати і про Кері Вайт, мою особисту редакторку: вона вишукує час і сили на вдосконалення моїх рукописів задовго до того, як їх бачать моя агентка й мій видавець. Моїй агентці, Джейн Дайстел, за віру в мої книжки та справдження великих мрій. Моїй команді у видавництві Lake Union, зокрема Джоді Воршов і Дженні Фрі, за те, що знову радо прийняли мою роботу та пройшли разом зі мною процес публікації.

Насамкінець щиро дякую своєму татові за те, що подарував мені Ірландію, своєму чоловікові за непохитну віру та своїм дітям за те, що геть не переймаються моїми книжками й нагадують мені, що саме в моєму житті справді важливе. Дуже люблю вас усіх.

Про авторку

Емі Гармон — авторка бестселерів New York Times, Wall Street Journal і USA Today, яка написала тринадцять романів, зокрема From Sand and Ash («Із піску й попелу») та The Law of Moses («Закон Мойсея») — лавреата Whitney Award. Її історичні, натхненні любовні романи й підліткові фентезійні книжки тепер видають у різних країнах. Щоб дізнатися більше про Емі, відвідайте її сайт: www.authoramyharmon.com.

Примітки

1

Переклад М. Стріхи. (Тут і далі прим. пер., якщо не зазначено інше.)

2

Фейрі — у фольклорі германських і кельтських народів, передусім — шотландців, ірландців і валлійців, загальне найменування надприродних істот.

3

Ідеться про святого Патріка, який, за легендою, відкрив сотні церков і навернув у християнство близько ста двадцяти тисяч ірландців.

4

Збройне повстання, що відбулося в Ірландії на Великдень (24–29 квітня) 1916 року. Жорстоко придушене англійською короною, воно, втім, стало важливим кроком до незалежності Ірландії.

5

Шон Мак-Діармада — один із ватажків Великоднього повстання.

6

Медуза — персонаж давньогрецької міфології, найбільш відома з трьох сестер горгон. Чудовисько з жіночим обличчям і зміями замість волосся, яке відростало, коли його відрубували.

7

Переклад О. Мокровольського.

8

Ґельська мова наразі більш відома як ірландська.

9

У католицизмі — суворо визначена послідовність молитов, а також чотки, які часто перебирають, проказуючи такі молитви.

10

Цитата з поезії В. Б. Єйтса «Чоловік, що мріяв про чарівний край» (переклад О. Мокровольського).

11

Джетлаг (десинхроноз) — хворобливий стан, який виникає в людини через порушення синхронізації біологічних ритмів. Можливі причини: швидкий перетин кількох часових поясів, праця в різні зміни, перехід на літній чи зимовий час.

12

Міс Гевішем — героїня роману Діккенса «Великі сподівання». Покинута в день весілля, вона заповзялася постійно ходити у весільній сукні й назавжди залишила на столі весільний сніданок і торт. (Прим. ред.)

13

Англійське «da» («тато») відносно співзвучне з «doc», тобто доктор.

14

Синапс (від гр. σύναψις — з’єднання) — структура, яка дає змогу нейрону (нервовій клітині) проводити нервовий імпульс в іншу клітину (нервову, м’язову тощо). (Прим. ред.)

15

Цитата із п’єси В. Б. Єйтса «The Land of Heart’s Desire» («Край сокровенних бажань»).

16

Переклад О. Мокровольського.

17

Збірка промов засуджених борців за свободу Ірландії.

18

Переклад О. Мокровольського.

19

Командна гра, що виникла в Ірландії ще в дописемну епоху. У герлінг грають ключками та м’ячем.

20

Воєнізована організація ірландок-республіканок (буквальний переклад її назви — «Жіноча рада»); офіційно залишалася незалежною, проте на практиці підпорядковувалась Ірландським добровольцям. Згодом не прийме Англо-ірландського договору, який закріпив за Ірландією статус не незалежної республіки, а британського домініону (Ірландської Вільної держави).

21

Переклад О. Мокровольського.

22

Поема В. Б. Єйтса.

23

Переклад О. Мокровольського.

24

Дівчата Ґібсона — ідеал жіночої краси, популярний наприкінці XIX й на початку XX століття передусім у США та втілений в ілюстраціях Чарльза Дейни Ґібсона.

25

«Великий Ґетсбі» — роман американського письменника Френсіса Скотта Фіцджеральда, опублікований 1925 року. Дія роману відбувається у вигаданому містечку Вест-Егг на Лонг-Айленді влітку 1922 року. (Прим. ред.)

26

Слідчий відділ тогочасної дублінської поліції; єдиний, у якому детективи працювали в цивільному. У решті відділів Дублінської столичної поліції (від A до F) носили однострої.

27

Драгстор — крамниця, у якій поряд із типовими для аптек медичними товарами продаються косметичні засоби, побутова хімія тощо, а також певні продукти харчування.

28

Переклад О. Мокровольського.

29

Тобто кокні, що є зневажливо-глузливим прізвиськом уродженця Лондона із середніх і нижчих верств населення. (Прим. ред.)

30

Переклад О. Мокровольського.

31

Переклад О. Мокровольського.

32

Теобальд Волф Тон — лідер ірландського повстання 1798 року, який також висловлював свої погляди в публіцистиці; Роберт Еммет — лідер ірландського повстання 1803 року, відомий промовою

1 ... 108 109
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Що знає вітер, Емі Хармон», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Що знає вітер, Емі Хармон"