BooksUkraine.com » Наука, Освіта » Дейл Карнегі. Як подолати неспокій і почати жити 📚 - Українською

Читати книгу - "Дейл Карнегі. Як подолати неспокій і почати жити"

133
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Дейл Карнегі. Як подолати неспокій і почати жити" автора Дейл Карнегі. Жанр книги: Наука, Освіта. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 10 11 12 ... 81
Перейти на сторінку:
дуже скрутному фінансовому стані, в його будинку відключили газ, а банк позбавив його права викупити заставний лист на будинок. Несподівано у його дружини, яка ніколи не скаржилася на здоров'я, стався гострий напад артриту. Попри всі ліки і дієту, хвороба тривала доти, доки фінансові справи мого друга не пішли вгору. Неспокій може спровокувати навіть появу карієсу.

Доктор Вільям І. А. Макгонігл у своїй доповіді на засіданні Американської асоціації лікарів-дантистів зазначив, що «негативні емоції, викликані неспокоєм, страхом, сварками... можуть порушувати баланс кальцію в організмі людини і спричиняти карієс». Як приклад, він згадав свого пацієнта, в якого були напрочуд міцні й здорові зуби, але їх стан різко погіршав, коли захворіла його дружина. За три тижні, поки вона перебувала в лікарні, дев’ять його зубів уразив карієс. А причина — неспокій.

Чи доводилося вам бачити людину з виразними ознаками гіперфункції щитовидної залози? Я бачив, і маю вам сказати, що ці люди тремтять, трусяться і виглядають так, ніби до смерті налякані. У них порушена функція щитовидної залози, яка відповідає за роботу організму в цілому. Внаслідок цього прискорюється серцева діяльність, і весь організм нагадує розжарену піч із відтуленими заслінками. Якщо вчасно не вжити необхідних заходів, людина помре, сама себе знищить.

Нещодавно я був у Філадельфії разом із моїм другом, у якого хвора шитовидна залоза. Він консультувався там із доктором Ізраїлем Брамом — відомим фахівцем, що вивчає цю недугу вже тридцять вісім років. У нього в приймальні на стіні висить великий плакат із корисними порадами. Я наведу їх тут.

Релаксація і відпочинок

Найдужчий заспокійливий і розслаблюваний вплив мають здорова релігія, музика і сміх.

Віруйте в Бога, вчіться міцно спати, любіть хорошу музику, більше уваги приділяйте веселій стороні життя — І ви будете здоровими і щасливими.

Перше, про що відомий лікар запитав мого друга, — які емоційні переживання спричинили його теперішній стан, а потім попередив, що коли той не перестане хвилюватися, то виникнуть ускладнення: проблеми з серцем, виразка шлунка або діабет. «Всі ці хвороби, — (вказав він, — близькі родичі». Звичайно, вони близькі родичі, адже всі вони породжуються неспокоєм!

Коли я розмовляв із кінозіркою Мерл Оберон, вона зізналася, що перестала хвилюватися, коли зрозуміла, що неспокій знищує головне її надбання — красу.

«Коли я вперше спробувала пробитися в кіно, — розповідала вона, — я була стурбована і налякана. Я щойно приїхала з Індії і не мала знайомих у Лондоні, де намагалася знайти роботу. Я зустрічалася з кількома продюсерами, але жоден з них не запропонував мені зніматися. Мої невеликі заощадження танули на очах. Протягом двох тижнів я харчувалася лише крекерами і водою. Я не тільки хвилювалася, а й голодувала. Одного дня я підійшла до дзеркала і, поглянувши на себе, із жахом побачила, що зробив неспокій з моєю бездоганною зовнішністю! На обличчі з'явилися зморшки, під очима — темні кола. І тоді я сказала собі: „Можливо, ти небагата на розум. Можливо, ти ніколи не зніматимешся в кіно. Врешті, в тебе немає досвіду. Ти ніколи не грала на сцені. Єдине, що у тебе є, — це гарненьке личко. Тому ти повинна негайно опанувати себе. Ти не можеш дозволити собі хвилюватися, адже неспокій завдає непоправної шкоди твоїй єдиній зброї“».

Ніщо так не псує жіночу вроду, як неспокій. Він надає обличчю відворотного виразу. Він примушує зціплювати зуби і вкриває наші обличчя зморшками. Неспокій надає нам похмурого вигляду. Від постійних тривог може посивіти наше волосся, а часом навіть можна облисіти. Через хвилювання псується колір обличчя, а шкіра вкривається висипом.

Сьогодні в Америці серед причин смерті перше місце посідає хвороба серця. Під час Другої світової війни в боях загинуло майже триста тисяч американських військовослужбовців. Але за такий самий період від серцевих хвороб померли два мільйони цивільних осіб, і причиною половини тих недуг були неспокій та напруження. Доктор Алексіс Каррель сказав: «Бізнесмени, які не вміють долати неспокій, вмирають молодими».

«Господь Бог може пробачити нам наші гріхи, — казав Вільям Джеймс, — але наша нервова система — ніколи».

А ось приголомшливий і цілком неймовірний факт: щороку в Америці накладають на себе руки більше людей, ніж вмирають від п'яти найпоширеніших інфекційних захворювань. Чому? Відповідь, переважно, сходить на одне: «Через неспокій».

Коли жорстокі китайські воєначальники піддавали тортурам полонених, вони зв'язували їм руки й ноги та підвішували над ними шкіряну торбину з водою, щоб краплини безперервно і монотонно, вдень і вночі падали на голову. Згодом ті краплі починали здаватися полоненим ударами молота, і вони божеволіли. Цей метод тортур застосовувався й іспанською інквізицією, і в німецьких концентраційних таборах за Гітлера.

Неспокій схожий на ці краплі води, а постійне нервування здатне довести людину до божевілля і самогубства.

Коли в дитинстві я жив у штаті Міссурі, мене майже до смерті лякали розповіді Біллі Санді про пекельні муки потойбічного світу. Але він ніколи не розповідав про пекельні муки, яких зазнає хронічно знервована людина. Наприклад, якщо ви постійно перебуваєте у стані неспокою, то скінчиться тим, що відчуєте справді пекельний біль: то буде напад стенокардії.

Зіткнувшись із цією хворобою, ви криком кричатимете від нелюдської муки. То буде такий крик, що порівняно із ним лемент грішників із Дантового «Пекла» здаватиметься звуками дитячої сопілки. І ви казатимете собі:

«О Господи, якщо я витримаю це, то ніколи, ніколи більше ні про що не турбуватимуся». (Якщо ви вважаєте мої слова перебільшенням, поговоріть із лікарем.)

Ви любите життя? Ви хочете жити довго і зберегти міцне здоров'я? Ви можете взятися до цього просто зараз. Ось ще один вислів доктора Алексіса Карреля: «Той, хто здатен зберегти душевний спокій у сум’ятті сучасного міста, невразливий на нервові захворювання».

А ви в змозі зберегти душевний спокій у сум'ятті сучасного міста? Якщо ви здорова людина, то відповісте: «Так. Безумовно, так». Більшість із нас дужча, ніж здається. В нас закладені внутрішні сили, які ми, можливо, ніколи не використовували. Генрі Девід Торо у своїй безсмертній книзі «Уолден, або Життя у лісі» сказав: «Ніщо не надихає мене більше, ніж усвідомлення того неспростовного факту, що людина здатна вдосконалювати своє життя шляхом свідомих зусиль... Якщо ви впевнено просуваєтеся вперед до здійснення своєї мрії і докладаєте зусиль, щоб жити так, як вам хочеться, то ви досягнете успіху, на який важко чекати, якщо діяти звичайним способом».

Безперечно, багато хто з читачів цієї книги має таку ж силу волі й такі ж приховані можливості, як і

1 ... 10 11 12 ... 81
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Дейл Карнегі. Як подолати неспокій і почати жити», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Дейл Карнегі. Як подолати неспокій і почати жити"