BooksUkraine.com » Бойовики » Чорна акула в червоній воді 📚 - Українською

Читати книгу - "Чорна акула в червоній воді"

165
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Чорна акула в червоній воді" автора Станіслав Стеценко. Жанр книги: Бойовики. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 10 11 12 ... 120
Перейти на сторінку:
Розділ 1

Ялта знаходиться на тій же географічній широті, що й Генуя, але вигідніші природні умови дають їй значні переваги над цим всесвітньовідомим курортом. Вона розташована в амфітеатрі, утвореному горами, обмеженому з заходу горою Магаббі, а зі сходу — відрогом Нікітської Яйли, має унікальні можливості для туризму. І раніше не обійдена увагою іноземців, після подій 1985–1990 років Ялта буквально захлинулася від їх напливу.

Розбещені безпечністю західних міст, вони блукали в Нікітському саду біля гігантського кенового дерева, що пам’ятало ще ратників князя Володимира, які в 988 році брали облогою Херсонес. У Лівадії, в Білому палаці, фотографували крісла з табличками «Сталін», «Рузвельт», «Черчіль», смітили грошима і перебували під пильним оком найжорстокішої в Європі мафії — радянської. Багато з них мали накласти тут своїми гаманцями, а дехто й життям.

У свої шістнадцять років бельгійка Жаклін О’Тул вже мала хорошу фігурку і, помітивши кинутий в її бік хтивий погляд, кожного разу здригалася: спершу в тролейбусі, а потім йдучи темними завулками. Звісно, їй було моторошно. Тим більше одній у нічному місті — з темними вулицями, обплутаними, наче павутиною, тролейбусними дротами і чорними в темряві червоними прапорами. Весь час у них якісь свята! Звісно, їй подобався Нікітський сад і замок «Ластівчине гніздо» з його чудовою легендою. Та це коли батько був поряд. А зараз місто лякало її.

Жаклін трохи розслабилася, тільки опинившись на центральній площі. Тут гомонів натовп, і над головою пам’ятника комуністичному вождеві Леніну спалахували кольорові букети салюту. В Брюсселі вона бачила фільм Стіва Буровця «Червоний жовтень», де Ленін був маленьким і злим. А тут, на площі, він здавався кам’яним велетом зі статурою Арнольда Шварценеггера. Гримнуло, і над площею вибухнув черговий різноколірний букет салюту. Стріляли з двох військових кораблів на рейді. Вона бачила їх вдень, прикрашених різнокольоровими прапорами.

Він призначив їй зустріч тут, на площі Леніна, — цей божевільний старий. Лихо в тому, що лише в таких стариків і бувають справжні букіністичні раритети. Побачивши, що вона продивляється книги в букіністичному магазині, що на Київській вулиці, він підійшов і спитав, що вона хотіла б купити. Жаклін майже не знала мови і ледь змогла пояснити, що їй потрібне щось із перших видань Лєрмонтова. Тут, у Ялті, в різний час жили майже всі відомі поети. Ще з коледжу вона пам’ятала рядки з «Євгена Онегіна»:

Прекрасны вы, брега Тавриди, Когда вас видишь с корабля При свете утренней Киприды, Как вас впервой увидел я…

Її батько — відомий у Бельгії бізнесмен Жоз О’Тул — пристрасний колекціонер книжкових раритетів. Завтра в нього день народження. Іронія долі — мати день народження в комуністичне військове свято, ще й святкувати його в комуністичній країні.

— Ви француженка? — спитав старий.

— Ні. Бельгійка.

Він обіцяв їй «Маскарад» видання 1840 року. Це було те, що треба. Просив усього тридцять доларів. У неї були лише франки, але старий згодився взяти трохи більше, ніж по курсу — 180 франків.

Кілька молодиків у полинялих джинсах, із засмальцьованим довгим волоссям підійшли і, жваво жестикулюючи, заговорили до неї. Жаклін не зрозуміла жодного слова. Від них йшов гострий дух дешевого вина. Вона озирнулася навкруги: де ж цей мерзенний старий? Двоє схопили її за руки і потягли в темний завулок, що відгалужувався від площі.

— Ні, ні! Я не хочу! — крикнула Жаклін.

Мабуть, зрозумівши, що вона іноземка, молодики вирішили дати їй спокій.

Старий поклав їй руку на плече тієї миті, коли гримнув черговий залп. Жаклін здригнулася, озирнулася і тепер навіть зраділа йому. Вона дістала згорнуті рурочкою сірі банкноти. Він простягнув руку.

— Ні, — заперечила Жаклін, — книга?

Вона спеціально подивилася це слово в розмовнику.

Книга в нього дома, він не носить з собою такі рідкісні речі, пояснив старий, вона в нього дома — п'ять хвилин їзди на автомобілі.

«О господи, — подумала Жаклін. — Скільки натерпілася, і все даремно». Звісно, вона не зможе з ним поїхати.

Та подарунок потрібен найпізніше завтра. Але завтра — вихідний і всі магазини будуть зачинені. Можна з глузду з’їхати від цих безкінечних свят. Але чому вона має боятися цього сумирного, доброзичливого старого?

На диво, у старого виявився сірий «Рено». Жаклін подумала про те, як, мабуть, розсердився батько, коли вона зникла ввечері з готелю, нічого не

1 ... 10 11 12 ... 120
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Чорна акула в червоній воді», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Чорна акула в червоній воді"