Читати книгу - "Шазілір. Заборонений день, Олена Гриб"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Мапи, мапи, мапи… Міка запам’ятала кожну з них ще під час попереднього візиту, коли майже так само тупцювала біля зачинених дверей, мріючи викинути принесені документи у смітник і втекти за море.
Рельєф, квартали… Розподіл на квартали був умовним – кожен міг жити, де йому хотілося, незалежно від статків. Інша річ, не кожен міг дозволити собі оселитися по сусідству з ейроном – щасливим володарем хоч якогось титулу. В народі ейронів називали «панами». Вписатися у їхнє товариство вважалося небувалою удачею. Зазвичай це вдавалося двома шляхами: за допомогою багатства чи шлюбу.
…Особливості господарства, релігійні відмінності, сфери впливу знатних родів, рівень злочинності, благоустрій, доходи та податки…
Гей, а це щось новеньке!
Міка стала навшпиньки, розглядаючи аркуш дорогого білого паперу, що привернув її увагу.
Грубо окреслені контури міста вона впізнала одразу. Розділені товстими чорнильними лініями квартали, основні вулиці, установи – на перший погляд, нічого примітного.
Здивування викликали мітки: кострубаті зелені цятки, розкидані по всій території Шазіліра, і насичена червона пляма – ідеальне коло, в центрі якого чорним квадратом виділявся магістрат. Це коло охоплювало центральний квартал, квартали знаті та державних чиновників, більшу частину кварталу розваг та половину торговельного кварталу.
«А кажуть, людей морське чудовисько краде… І примар із кар’єрів звинувачують», – Міка зауважила, що жоден із прибережних і робочих районів не потрапив під червону позначку.
Потім голосно видихнула, зрозумівши: це справді карта зникнень.
Зелені крапки… Вона могла розповісти про кожну з них. Адреси тих, хто одного разу вийшов із дому і зник назавжди. Пам’ятається, старий доглядач теж складав схожу мапу, але від неї було мало користі – вона охоплювала весь Шазілір. Ну а багряна пляма… Можна не сумніватися: тут, в міському управлінні, зуміли дізнатися подробиці всіх сімдесяти п’яти випадків «проблеми» і виділити територію, найбільше схильну до ризику.
П’ять кварталів. Приблизно четверта частина міста. Більше, ніж припускав Тарендар!
Стало цікаво, чи бачив хтось із зарозумілих ейронів цю схему. І якщо так, то що зробив? Подумав: «Губернатор збожеволів, якщо вірить у міські легенди», чи зібрав речі і переїхав на околицю?
Раптом Міка наморщила лоба й розчаровано хмикнула.
Дещо в магістраті пропустили. Чиновники недопрацювали важливий момент. Один епізод трапився на південному заході, просто на узбережжі!
Погляд метнувся до нижнього кутка карти, і голова пішла обертом.
Люди Даріана Керрейта врахували все, навіть ту подію, що сталася дванадцятого дня місяця Черемхи дев’ятсот дев’ятого року від заснування Келіварії.
Ту, поряд із якою колись стояла позначка «маячня».
– Цікаво, чи не так? – вимовив поряд байдужий чоловічий голос.
Все попливло перед очима, і Міка вперлася рукою в стіну, шукаючи опору.
– Вивісити це на видному місці – моя ідея. Погодьтеся, вона цілком себе виправдала.
Підкоряючись її неслухняним пальцям, пришпилений до дерев’яної панелі малюнок почав рухатися.
– Зазвичай люди запитують: «Що це? Зона роботи пошти? Чи перепланування? Хочете об’єднати панів із торгашами?!», а не шукають неточності.
Клятий аркуш відірвався і з шелестом посунувся вниз.
Міка злегка отямилася. Треба терміново все виправити! Висмикнути кнопку, встромити її в мапу, добре натиснути…
Вістря зігнулося, розмальований папір спланував на підлогу і вищирився яскравою червоною плямою, наче насміхаючись.
– Я бачу, пані доглядачка вміє працювати з канцелярським приладдям?
Спостерігача розвеселила вистава з малюнком чи здалася смішною зламана кнопка? Міка не знала. Вона думала, що треба вибачитися. Повернутись до нього обличчям і вимовити кілька традиційних слів.
Нічого складного, правда ж? Але їй було простіше гуляти вулицями Старого міста в черговий заборонений день, ніж подивитися в очі Даріану Керрейту – молодому, привабливому, у всіх сенсах перспективному губернатору Шазіліра на прізвисько Нелюд.
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Шазілір. Заборонений день, Олена Гриб», після закриття браузера.