BooksUkraine.com » Фентезі » Шазілір. Заборонений день, Олена Гриб 📚 - Українською

Читати книгу - "Шазілір. Заборонений день, Олена Гриб"

13
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Шазілір. Заборонений день" автора Олена Гриб. Жанр книги: Фентезі. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 12 13 14 ... 203
Перейти на сторінку:
Розділ 3.1. Теорія

 

– Тільки не вважайте це знущанням… Вам погано, пані доглядачко?

«Пані доглядачка»… Корисно мати підсвідомість, звиклу до образ. Керрейт напевно вимовив щось на кшталт: «На мене дивися, погань безрідна, коли я з тобою розмовляю!», а Міці почулося те, що вона хотіла почути.

Чи ні? Невже Даріан справді говорив… просто говорив із нею?!

Такий приємний, трохи насмішкуватий голос… Він був створений, щоб притягувати увагу, породжувати довіру, чарувати. М’які заспокійливі інтонації, показна привітність, награна турбота… Міка охоче повірила б у це, якби не пам’ятала губернатора зовсім іншим.

Байдужим. Тим, хто сприймав як належне своє право карати та милувати. Людиною, яка стояла вище за мораль і правосуддя.

– Ми зустрічалися? – Його тон різко змінився, став холодним, неприязним, і це означало, що реальність нарешті визначилась. – Я вас не пам’ятаю.

«Ти й не маєш мене пам’ятати! Це мій дар – зникати з пам’яті людей. Але ми зустрічалися, звісно. Чотири рази. І завжди ти засуджував мене до…» – Міка підскочила, коли двері кутового кабінету відчинилися і звідти вибіг маленький бадьорий дідок із синьою стрічкою чиновника вищої ланки.

– Шало, голубчику, пожалій своє серце і мої ноги, – уже на порозі мовив він. – Усіх знайдемо й опитаємо, все врахуємо та перевіримо. Весна, сонечко, юні створіння вдягають літні вбрання… Прогуляйся набережною, сходи в театр, випий вина! Жінку собі знайди, якщо зайнятися нема чим! І не виїдай мізки іншим!

«З міського розшуку… Як же його звуть?.. Серіп Мавк, точно! Доглядач розповідав про нього. Ківірський служака, який наважився перечити королю і якого за це відправили у провінцію», – впізнала цю людину Міка.

Ну й справи закрутилися! Навіть від таких важливих осіб щось вимагалося. Це пробудило цікавість, заглушити яку не могли ні присутність очільника Шазіліра, ні назріваючий діалог із королівським посланцем.

– О! Пані Дзвінка! – Серіп Мавк уже дивився прямо на Міку. – Прийміть мої щирі…

«Співчуття?!» – майнула злякана думка.

– …вітання! Сподіваюся, на відміну від славного пана Вікки, ви не схильні до упереджень і станете частою відвідувачкою мого управління.

– В ролі кого? – ляпнула Міка, забувши, що без дозволу ставити питання вищим чинам – ознака поганого виховання. – Тобто добридень. І дякую за… Дякую, загалом. І…

– Люба моя, – сплеснув руками Мавк, – та ж ви зніяковіли? Ох, молодь… Це ви дарма. Вам пишатися треба, а не очі ховати. Чарівні, між іншим, оченята! А чому вони такі опухлі? Образив хтось? Невже наш доблесний губернатор довів вас до сліз? Погано, шановний, погано. Не чекав я від вас такого, не чекав.

Міка чітко почула, як скрипнули зуби Даріана.

– Вітер, – прохрипіла, мріючи провалитися крізь землю. – Це від вітру…

– А він, безсовісний, навіть хустинку не запропонував? Оце люди пішли… Ні такту, ні співчуття, одні турботи в голові. Ех, от у мій час… Але вам це напевно нецікаво. Чекайте, адже ви до Шали? До Ірвана Шали? Прошу. – Старий прочинив двері. – Заходьте, сідайте. Такі замшілі пні, як ми з Шалою, розуміють, чому красуні не хочуть показувати обвітрені личка молодим серцеїдам. Шало! – Це вже адресувалося королівському посланцю. – Як не соромно дівчину в коридорі тримати? Де твої манери? Справи, справи… Справи можуть зачекати, а чарівні панянки – ніколи!

Він майже штовхнув Міку через поріг і зачинив за нею двері. Коротко щось кинув губернатору, потім повернувся до кабінету.

– Запитуй, що хотів, старий шкарбане! Міг би й сам до архіву заглянути, ти ж не каліка! І не дивися спідлоба – я цю милу дівчинку з юних літ знаю. Пам’ятаєш Лаванду Маршу? Пекарку з Житнього провулка? Достойна була жінка, мир її праху… Її пампушки повік не забути. Дозволь відрекомендувати тобі племінницю шановної Лаванди – Міловіку Дзвінку!

– Вже зустрічалися, – буркнув Ірван. – Вимушений попросити вас піти. Мені необхідно поговорити з пані Міловікою конфіденційно.

Мавк заливисто засміявся і похитав головою:

– Знову справи! Так і не помітиш, як мине життя. Ні, твої конфіденційні розмови зачекають. Ти ж і не подумав попередити свою гостю про той ажіотаж, який піднявся після її призначення? Тобі таке й на думку не спадало! Справи, справи… А те, що кожна великосвітська горгулья відтепер спить і бачить, як би вщипнути молоду пані доглядачку, тебе не хвилює. Чув, які плітки про неї розпускають? А вона не чула і, сподіваюся, ніколи не почує!

Міка завмерла.

Призначення? Пані доглядачка? Вони говорили про?..

Було страшно завершити цю думку. Невже… Невже й справді Міловіка Дзвінка – нова доглядачка? Хіба таке можливо? Але якщо все реально… Неймовірна для Шазіліра подія не могла не породити пліток.

– Патякають про нас із… З губернатором?

– Ні, звичайно, – одноголосно здивувалися Мавк і Шала. – Вас же Тарендар призначив, тож йому і честь.

Стримати сміх не вдалося. Безглуздішого звинувачення і не придумаєш! До чого ж докотився цей світ, якщо навіть старий доглядач (добрий, розумний, закоханий у математику доглядач!) може стати взірцем пороків?

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 12 13 14 ... 203
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Шазілір. Заборонений день, Олена Гриб», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Шазілір. Заборонений день, Олена Гриб"