Читати книгу - "Мій тато — кілер"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
— І куди тебе несе? — запитав він.
— Поки що до чукчів, — сказав я. — А там і в Америку.
— На Юкон?
— Приблизно.
— Там холодно.
Краще мерзнути в засніженому містечку на два десятки будинків, ніж під двома метрами нехай рідної, але такої непривітної землі.
— Ну, а ти куди? — запитав я.
— Я? До Японії.
— А там краще?
— Звичайно, — і він простягнув мені буклет, лаковий путівник по справді чудесній країні. — Може, разом?
Подумавши, я відповів:
— Гаразд.
Нагано — місто в Японії, адм. центр префектури Мті, порт на о-ві Хонсю, біля затоки Ієе… Перша згадка про Н. належить до XV століття. На початку XVII століття тут за наказом сьогуна Іея-су Токугава було споруджено величезний гранітний замок, який нині є основною пам’яткою міста…
4І от ми вирушили до Владивостока. Дивне місто. Уламки винесених на берег розбитих льодом багатоповерхових будинків.
Дивні люди, які оселили нас у квартирі без меблів, штор і батарей парового опалення. Зате вони повісили на стіні термометр і попередили: якщо вночі температура в кімнаті опуститься нижче мінус тридцяти чотирьох, краще розвести вогонь. І ми палили його — принесеними нам уламками дитячих пісочниць та позриваними в залишених квартирах лиштвами й паркетом.
Я, Гінтар, а потім і Дмитро, який до нас приєднався:
— Ви знаєте, що там, куди ми їдемо, їдять паличками й роблять собі харакірі?
Тоді це було єдине, що ми знали.
І Сашко-гігант:
— Грьобане місто, грьобані льоди, грьобана квартира…
— Хочеш подивитися на замерзлий термометр? — запитав у нього Гінтар.
— Грьобаний термометр…
— Я так і думав.
— Грьобаний прибалт…
5Ми провели там п’ятнадцять днів, заробляючи тріщини, що кровоточили на розпухлих губах, і чорноту на пальцях, коли, нарешті, ті, хто мав доставити нас до Японії, зібрали з нас іще по двадцять п’ять тисяч, сказавши:
— Готуйтеся, сьогодні ввечері вирушаєте.
Місцева мафія. Троє її представників привели нас уночі на маленький баркас краболовів.
— Це капітан… Це боцман… Це… з ними ви самі познайомитеся… команда.
Компанія була ще та. Що матроси, що їхній капітан — похмурі пики й величезні кулачиська.
— Не подобається мені це все, — сказав Сашко. — Га?
— Згоден, — відповів я.
Ми влаштувалися в тісному кубрику.
Можна було лягти спати на кинутих на підлогу ковдрах. Можна було…
Але коли озброєні карабінами й сокирами матроси прийшли нас убивати, ми сиділи біля стін, давно витягши пістолети і давно загнавши по патрону до ствола.
Нас було четверо. Тих, що вирішили забрати в нас наші гроші, — чоловік десять. Але війна виявилася недовгою. Якихось шість хвилин. Та й то тому, що капітан і двоє мотористів засіли наприкінці коридору за якогось залізною шухлядою.
* * *Дмитро був українцем, але громадянином Росії. Служив командиром на гірській війні. Невеликим. Лише на кілька зірочок. Командував загоном спеціального призначення, став дезертиром-убивцею, котрий розстріляв із кулемета, знятого з підбитого «бетеера», весь свій штаб — чотирьох прикрашених полковницькими погонами торговців смертю. Такий був їхній бізнес — одержувати від партизанів по десять тисяч за повідомлення про пересування колони й по п’ятнадцять — за карту з розташуванням блокпостів.
— Я написав сорок дві похоронки. Сорок дві матері вважають мене винним у загибелі своїх синів… Я підрахував: кожного хлопчака продавали за двісті п’ятдесят доларів…
— Грьобана війна, — сказав Сашко.
А я ж був певен, що він цілком аполітичний.
* * *Сашко…
Він теж був виконавцем вироків. Шість із половиною років.
А потім його банда вплуталась у криваву війну з місцевим омоном, і від неї залишився тільки Сашко та ще троє людей, котрі дивом урятувалися в камерах СІЗО. А крім того — ще з півтонни паперів, серед яких опинилися записи про всі вбивства, скоєні нашим
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Мій тато — кілер», після закриття браузера.