BooksUkraine.com » Фантастика » Руйнівниця фортець, Марчін Швьонтковський 📚 - Українською

Читати книгу - "Руйнівниця фортець, Марчін Швьонтковський"

17
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Руйнівниця фортець" автора Марчін Швьонтковський. Жанр книги: Фантастика / Фентезі. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 13 14 15 ... 77
Перейти на сторінку:
хотів би поговорити з нею наодинці. Дівчина вловила сигнал і трохи заголосно сказала:

– Я проїдуся вздовж ріки. Домінік, хочеш мені товаришувати?

Компанія, зайнята огляданням краєвидів міста через підзорні труби та скреготінням зубів, не звернула на це уваги. Коли вони від’їхали на кілька десятків кроків, Еркісія сказав прямо:

– Твої герцоги, Катаріна, обісрали всю справу. Нам тут нічого робити.

– Думаєш, у них немає шансів взяти місто?

– Ніяких. Ти ж бачила, як це виглядає, і я впевнений, що розвідувальні загони та шпигуни принесуть ще більше поганих новин. Хлопці припустили, що Фердинанд і Максиміліан не сприймуть їх поважно, і поставили все на цю карту. Вони не тільки не прислухалися до слушних порад, але й недооцінили суперника. Не вийшло, їхній родич і його імператор виявилися хитрішими лисами, що й не дивно. Крім того, французи зробили їх як дітей.

– Але чому?

– Б’юся об заклад на будь-які гроші, що найближчими днями ми дізнаємося, що вони увійшли до Німеччини. Цю облогу вони сприймуть як casus belli: їх сприймуть не як агресорів, а як визволителів, які прийдуть на допомогу герцогам, у яких поганий імператор пограбував їхні землі. Чесно кажучи, це досить дитячий сюжет, і я дуже здивований, що Карл Людвіг на нього купився. А може, не купився, а вирішив ризикнути? Це не дуже важливо. У будь-якому випадку нам потрібно переглянути власні цілі.

– Що ти пропонуєш?– занепокоїлася Катаріна. – Я їх не покину, бо обіцяла їм допомогу. Може якось і вийде?

– Ти обіцяла їм етеромантів, у них є власні етероманти. Якщо вони зараз розгорнуть, не дай Боже, облогу, то ледь прикриють правий берег Неккара, тому сенсу не буде. Штурм — це дурна мрія. Річку ніде переходити. Через три місяці від їхньої армії залишиться третина, бо решта повернеться додому або помре від дизентерії та тифу, але це не твоя турбота. Тут не місце для сентиментів, дівчино, це політика, змішана з війною. Візьмемо найманців і підемо на Тальфінген. Принаймні у нього є шанс бути фактично неозброєним.

– Ні,– похитала головою Катаріна. Вона не дивилася на іспанця, її очі, нічого не бачачи, переміщалися до обрію.

– Розумію, що ти їм багато чого завдячуєш, – терпляче пояснював колишній домініканець, досвідчений у тирадах і суперечках, – але ти їм нічого не винна. Свою частину угоди ти виконала, і вони також. Ви можете розлучитися без будь-якого жалю і зайнятися своїми справами, з тією різницею, що ти їх не зрадиш, а вони не зрадять тебе. Повір, те, що станеться в Рейнській області протягом наступних шести місяців, не буде приємним видовищем.

– Повинен бути якийсь спосіб. – Катаріна закусила губу, не дивлячись на супутника. – Просто мені треба вимислити, як.

– Що, сама будеш відливати гармати та ядра для родини Віттельсбахів? Ми обоє ізгої, Катаріна, тож я знаю, як ти себе почуваєш, і мені відомо, як ти хочеш щось змінити. Але немає сенсу йти на дно лише тому, що той, хто тобі подобається, наполягає на тому, щоб потонути. Треба шукати іншого шансу.

Дівчина не відповіла. Вона лише глянула на домініканця поглядом, наповненим злістю й жалем, Сивко напружився, щоб побігти вперед. Еркісія важко зітхнув і, бажаєш - не бажаєш, пішов за нею. Він зрозумів, що не може її умовити. Він був ще досить молодим, щоб пам’ятати, яким упертим можна бути в підлітковому віці. Так, він був роздратований тим, що не міг захистити Катаріну від помилок, які вона робила, хоча він їх чітко бачив; але водночас з розумінням ставився до дівчини. Хоча він і не збирався помирати на протестантській службі - доктрина віри була в ньому настільки глибоко, що іспанець все ще ні на мить не забував, що його нові товариші були єретиками - але він також не планував залишати молоду графиню без жодного слова. Тож йому залишилося слідувати за нею та безглуздо злитися.

Катаріна, у свою чергу, знайшла в собі наступні невичерпні запаси лютості. Вона чудово знала, що з раціональної точки зору іспанець правий, але не могла його слухати. Їй заважали юнацький запал, гордість, упертість, а також рішучість, завдяки якій вона подолала всі попередні перешкоди, що стояли на її шляху до мети. У неї було невиразне відчуття, що все, чого вона хоче, їй під силу, не знаючи, що це природне відчуття для будь-якої молодої людини, яка ще не досягла межі своїх можливостей. Тож вона наполегливо ігнорувала вказівки Еркісії, гарячково обмірковуючи всі можливі варіанти, які стояли перед нею. Вони проїхали майже милю, коли вона не витримала й голосно сказала з гордовитим виразом обличчя:

– Слухай, Домінік, якщо мені доведеться взяти Гейдельберг, я візьму цей довбаний Гейдельберг!

Той не прокоментував, і дівчина відчула, що це прозвучало безглуздо. Більше вона не відзивалася.

Вони широкою дугою об'їхали пагорб, на якому залишили решту командирів експедиції, віддаляючись від міста твердими, хорошими дорогами, по обочинах вкритими рядами платанів, на яких з'явилися перші бруньки. Весняне сонце пригрівало пару, дозволяючи трохи розсунути важкі суконні плащі. Коли вони повернули й знову почали наближатися до Гейдельберга, вони зустріли один із більших шотландських полків. Горяни тільки починали рити укріплення.

– Що ви робите? – накричав них Еркісія своєю ламаною англійською, яку він підхопив у колоністів в Ост-Індії. - Хто наказати копати?

– Командир, — пробурмотів один із шотландців, поклавши лопату на плече. – А якщо командир, то ще й ерл-генерал.

Еркісія спробував попросити покликати сюди "командира", ким би він не був, але той нічого не зміг сказати й відмахнувся. Іспанець кивнув Катаріні, і вони швидко рушили до височин. Вони знайшли Віттельсбахів і Крейвена на тому самому місці, де їх залишили, на пагорбі, звідки відкривався вид на місто.

– Хто наказав війську копати укріплення? – буркнув Еркісія, щойно він загальмував коня.

– Я, – агресивно відповів Карл Людвіг. - А що?

– Ти з глузду з’їхав? Знаєш, яка дальність у їхньої артилерії? А якщо укріплення знаходяться в межах їхньої досяжності? Крім того, що нам дасть, якщо ми будемо брати річку в облогу?

– Я не думаю, що вони мають більше, ніж півкарта…

Як на знак, із замку пролунав сильний гук. Снаряд, випущений із гейдельберзької гармати, завив у повітрі й упав за півкілометра від них — але, безумовно, позаду лінією шотландців. Карл Людвіг вилаявся.

– Всього лише півкартауни[2], га?– розлючено сказав Руперт і пришпорив коня. Він галопом помчав з пагорба.

Еркісія та Катаріна пішли за ним, стримуючи своїх верхових тварин, які були

1 ... 13 14 15 ... 77
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Руйнівниця фортець, Марчін Швьонтковський», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Руйнівниця фортець, Марчін Швьонтковський"