Читати книгу - "Пісня дібров, Павло Сергійович Дерев'янко"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
— Ой, годі тобі, Малюче! Ти схиблений на війні і одружений на війні. З прокляттям чи без — однаково підеш воювати.
— Є така думка, — не сперечався Ярема. — Хочу рушити на допомогу повстанцям Сильвії.
— Суміш кохання та підпільної боротьби дуже поетична. Василь оцінив би, — Чорнововк удав, ніби грає на бандурі. — Не забувай лише, що кулі вбиватимуть, а кров більше не згорнеться силою волі.
— Звикнути до цього буде найважче.
Як і до зникнення вовчої подоби, додав подумки Максим.
Ти не маєш цього допустити.
Всі разом обернулися до лісу — звук, а потім запах, сповістив про Гнатове повернення. За кілька хвилин він виїхав з-поміж дерев, спішився і розім'яв ноги.
— З цим Аскольдом розмовляти — гороху треба наїстися! Бідкається і скиглить, скиглить і бідкається. Наче п'яний дідо, — Бойко надув губи і заквилив награно: — Берегти м'ясо, берегти залізо... Залежність від чужинців... Нові жертви щороку... Виснажився, не хочу, не можу... Духи не дають спокою... Предки не хотіли стати рабами церкви, натомість стали рабами потвори... Тьху!
Він приклався до фляжки.
— Ближче до діла, Енею.
— Він сказав, що хотів би долучитися до справи, адже настав час великих змін, проте за межі селища вийти не може, — Гнат скривився. — Сцикло.
— А про лісовика ти бодай щось дізнався?
— Аскольд порадив вогонь. Можливо, срібло. Але в лісі жодних шансів на перемогу. Треба виманити його сюди, а це видається неможливим. Хіба що він, — Гнатів палець вказав на Максима, — може якось зарадити.
Всі погляди обернулися до нього. Альбінос зітхнув.
Мовчи.
— Втрата улюбленої отари змусить Володаря впасти у безпам'ятну лють, — зізнався Вдовиченко. — Він прийде помститися навіть за межу своїх володінь.
Замовкни!
— А тут ми його і приб'ємо, — Малюк хруснув кісточками пальців. — Наскільки він сильний? Який із вигляду?
— Уяви величезну, виткану з віття мавпу з лосячим черепом замість голови, — відповів Северин. — Удвічі більший за людину. Дуже стрімкий. Має потужні лапи, гострі кігті, довгий хвіст.
— Тулуб із віття, кажеш, — Ярема задумливо смикнув бороду. — Може, підпалити його?
— Не вийде, бо все живе і зелене, — Чорнововк поглянув між дерев. — Але багаття варто приготувати. Може, відволіче його, чи ослабить...
— Ти зможеш покликати зграю сюди, не заходячи до лісу? — спитав Гнат у Максима.
— Якщо вони відгукнуться, — відповів той ледь чутно.
Ти коїш помилку.
— На це і поставимо. Скільки у зграї вовків?
Вдовиченко почувався мерзенним зрадником.
— Коли я йшов, було дванадцять. Десятеро дорослих, двоє вовченят.
Краще повернутися до них.
— Тоді не гаємо часу. Енею, Малюче, — збирайте багаття і лаштуйте револьвери. По кулі на вовка! Якщо схибите, добивайте лезами. Піштолі я заряджу сріблом для лісовика. Потім — шаблі в руки, і нехай Мамай допомагає, — Северин озирнувся. — Ти, Біляче, теж допомагай. Вовком.
— Нутром чую: цей лісовик дасть нам просратися, — констатував Бойко.
Більше зауваг не було, і вони почали готуватися до битви.
Не до битви — домасакри.
До жертвоприношення, що має статися за його участі. Вони знову вбиватимуть, але цього разу не якихось незнайомців, а вовків, що дали Максимові прихисток і прийняли до зграї. Вбиватимуть їх, аби виманити лісовика!
За знищене прокляття він мусить заплатити кров'ю названої родини.
Або змінити сторону.
Велика ватра розгорілася жовто-гарячим маяком посеред сутінків, які спустилися на ліс. Манила до себе комах і приховані погляди.
— Всі готові? Добре. Вперед Біляче! Ми за тобою.
Альбінос скинув одяг, досі не певний свого рішення. У шлунку важко плескався неперетравлений підвечірок.
— Зброю напоготів.
Тікай.
Білий вовк завив проханням про допомогу. І знову. І знову.
Цей тужливий заклик почують навіть на іншому краї лісу. Виття котилося між дерев благальною луною, розтавало...
Ти можеш попередити їх.
Хвилини стікали у темряву. Характерники чекали, підкидаючи хмиз до багаття, аж нарешті почувся далекий біг.
Попередь.
Не забули його! Впізнали. Всією зграєю несуться на поміч.
Володар винагородить тебе.
Серед дерев окреслилися стрімкі темні постаті. Вовки, вовчиці, вовченята... Максим упізнавав їхні рухи, їхні запахи, ніби повернувся до рідного притулку.
Вбийте цих перевертнів разом.
Життя без слів і без брехні. Полювання у ярах, де ніколи не ступала нога людини. Біг, схожий на політ, поруч із сильними, відвертими, безстрашними...
Запах свіжої стружки на руках. Різнобарвний погляд Ліни, що заворожує і манить. Тепло горнятка трав'яного відвару з медом у руках...
Зараз.
Вожак, що був не так давно Максимові за батька, вилетів із-за дерев першим.
Ні!
Забутий смак крові розтікся у пащі, пропік гірким вогнем. Під іклами пульсували чужі м'язи. Позаду гавкали револьвери.
Вожак звільнився з його хватки і відскочив. Довкола панував болісний рейвах; на землі скавуліли, хрипіли, гарчали грудки сірого хутра.
Це він, Максим, прирік усіх на смерть.
Вожак пронизав його поглядом. В очах старого хижака застигла така могуть, що білий вовк знітився, піджав вуха, покірно прихилив голову... Він готовий до розплати.
Але вожак упав на бік із простреленими грудьми, не відриваючи очей від Максима. У його погляді не було звинувачення, ненависті чи презирства — лише зневага.
Зрадник.
До кінця життя він носитиме це тавро. Не відмиє, не замолить, не спокутає.
Сірі повіки склепилися востаннє. Кров із прострелених грудей розтікалася по хутру, струміла на землю. Насичені смертями, револьвери змовкли.
Максим озирнувся: зграї більше не було.
Лісом прокотилося страшне ревисько. Ніби під ударом шквального вітру дерева похилило, листя злетіло величезною хмарою, і все живе завмерло, нажахане криком, який
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Пісня дібров, Павло Сергійович Дерев'янко», після закриття браузера.