BooksUkraine.com » 📖 Фентезі » Шанс для невдах, або Прощавай, Академіє!, Олена Гриб 📚 - Українською

Читати книгу - "Шанс для невдах, або Прощавай, Академіє!, Олена Гриб"

6
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Шанс для невдах, або Прощавай, Академіє!" автора Олена Гриб. Жанр книги: 📖 Фентезі. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 146 147 148 ... 184
Перейти на сторінку:
Розділ 23.1. Лиходій чи жертва?

 

Смеркало. Нишпорки поїхали, практиканти страждали від байдикування, а Мела в компанії Вальєна і Еньєра вирушила за якимись травами. Марна справа, але від нудьги чого тільки не придумаєш. Я тим часом вирішила оглянути околиці й знайти схованку зареської князівни.

Високі дерева, що росли навколо Ялівця, в моєму розумінні не були добрим сховком.

Одне давно висохло, та й зовні здавалось огидним: лишайники, пташиний послід, дірки від короїдів… Щоправда, в ньому виднілося дупло, проте щось підказувало: Віола віддала б перевагу чомусь іншому. Я вирішила залишити його наостанок.

Друге дерево було перспективнішим. Зручні гілки, густа крона, тріщина у стовбурі на значній відстані від землі… І смола, бо воно належало до хвойних.

Чесно, я перевірила б його насамперед, тим паче драбину ми знайшли неподалік звідси. Але бруднити одяг не хотілось, і я сподівалася, що князівна теж так міркувала.

– Що там? Гарна пташка?

Брен причепився до мене ще коли я оглядала сухе дерево. Начебто без корисливої цілі – намагався врятуватися від Лілеї, яка знову була в грайливому настрої. Посвячувати його у свої плани я не збиралась, і тепер уявлення не мала, як відправити Сокола додому.

– Угу. Рідкісна. Як черевокрил.

– Не бачу. – Він вдивлявся в крону, ризикуючи виколоти собі очі голками.

– Вже полетіла, – зітхнула я. – Завтра пошукаємо.

Хлопець ховався за моєю спиною, доки Лілея не пішла спати. Я понадіялася, що її запас висушених крилець чарівного метелика нарешті вичерпався, і продовжила обхід території.

Піднявся місяць. Завдяки блідому світлу кожну травинку було чітко видно, але рослинність мене не цікавила. Залишалось одне-єдине місце, розташоване на висоті, – невеликий грот біля вершини стрімкої скелі. Тобто це я вважала, що десь там, під покровом звисаючих трав, ховалася дірка з відповідями на деякі питання. Із землі скеля мала вигляд суцільного каменю.

Навряд чи людині вдалося б забратися туди без драбини. Я й не збиралася замахуватись на неможливе. Хотіла лише перевірити здогад, жбурляючи камінчиками в підозрілу пляму на гладкій скелі. Побачить хтось – вважатиме, що розважаюся, проганяю нудьгу. Навіть виправдовуватись і складати правдоподібні пояснення не доведеться.

– Я знаю це місце, тітонько.

Зуби клацнули від страху, коли поряд пролунав незнайомий голос. Хоча чомусь незнайомий? Якось я його вже чула. У перший тиждень на хуторі, а якщо конкретно – біля струмка, де знайшла шпильку та чоловічу каблучку.

– Аруне? До тебе повернулася пам'ять?

– Ні. Я не сказав, що пам'ятаю. Просто знаю.

Залізна логіка. І, головне, абсолютно людська. Втім, оскільки він нагадав про себе, не зайве цим скористатися. Ні, не закидати питаннями – на прикладі Ферна я добре засвоїла, що експериментальний демон дійсно не має спогадів. Однак і від безтілесної сутності можна дечого добитися.

– Глянь! – Я вказала на скелю. – Там є грот?

– Є.

– Зазирни в нього.

– А хто ти така, щоби мені наказувати?

Приїхали. Хоча чого ще чекати від втікача-демона?

– Та ніхто. – Я посміхнулася, бо ж він мав рацію. – Не хочеш допомагати – геть звідси. Без тебе впораюся.

Через дві жмені даремно витраченого каміння я знову мала честь поспілкуватися з Аруном.

– Там сумка з дуже широкими лямками й великими кишенями, – пролунало біля самого вуха. – Її шукаєш, тітонько?

– Гадки не маю. Заглянути всередину не вдасться?

– Покажи, де в мене руки, і я одразу ж розстебну застібку! – буркнув демон. Але за мить додав миролюбнішим тоном: – Монети та каміння. Мабуть, дороге, раз заховане… Метал не назву. Уяви собі, мені нема чим мацати! І на зуб не спробую. Чи знаєш якісь особливі методи?

Подробиці мене мало цікавили. Головне – сумка з коштовностями та грошима, про яку згадував демон Віоли із Вовків, знайшлася. Тобто хід моїх думок, цілком можливо, правильний.

Княжна була в Ялівці, причому при здоровому глузді та твердій пам'яті. Навряд чи її викрали – скидалося на те, що вона кудись збиралася. Чи до когось?

– Не боїшся мене, тітонько?

– Ой, не сміши, дрібното. Ти навіть не справжній.

Здається, образився. Принаймні замовк.

«Пішов?» – здивувалась я.

І майже відразу помітила біля підніжжя скелі сріблясту хмарку, що м'яко мерехтіла у світлі місяця.

– Гей, ти, злюча тітко! Якщо я не демон, то хто?

«Людина», – мене відвідала нова ідея.

Чи могло так статися, що князівна Зареська вкрала цю експериментальну сутність із лабораторій Академії і намагалася врятувати? Як я – Ферна? Зібрала досить золота і попрямувала до Білого Дракона-цілителя, але щось пішло не так і… Арун застряг біля струмка на три самотні роки, а Віола збожеволіла.

Щоправда, другий демон та маніяк-месник у цю версію зовсім не вписувалися.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 146 147 148 ... 184
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Шанс для невдах, або Прощавай, Академіє!, Олена Гриб», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Шанс для невдах, або Прощавай, Академіє!, Олена Гриб"