Читати книгу - "Прогулянки мрій, Юхим Шарко"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Славік навіть не озирнувся і продовжував йти далі.
- Куди так намилився, не попрощавшись? – намагався Макс його зупинити.
- У справах, - коротко відрізав той.
- Знаю я твої справи. Спішиш до Євстахіївни?
- Тобі яке діло?
- Та власне ніякого, але я думав, що ми продовжимо укладати лотереї.
- Ми? – Славік зупинився і знову звузив брови.
Цей його суворий погляд свідчив про раптову зміну настрою.
- Ти що хочеш мене постійно використовувати?
- Та ні, просто я думав, що ми будемо компаньйонами, - спробував заспокоїти Макс, - згодом можна назбирати грошей і вкласти в якусь справу. Ти ж не плануєш отак все життя…
- Як так?
- Ну, в злиднях. Невже не хочеться нормально пожити, - намагався пояснити Макс, - з таким талантом і в такому лайні.
Славік вже звично поправив комір плаща і згорбившись продовжив свій хід.
- Слухай, ти мене не знаєш. А живу я, бо так хочу і мені таке життя подобається. Тим більше, що через рік я вже не буду мити пляшки і укладати цифри.
- А що станеться через рік?
- Пенсія!
Макс здивовано витріщив очі.
- Ага. Що не думав про таке? А в мене виявляється може бути пенсія.
- Ні, я просто гадав, що ти молодший. Зрештою, ми ж уклали договір.
- Гаразд. – перебив його Славік, - змінюємо умови договору.
- Що?
- Давай 60 на 40.
Тепер вже зупинився Макс.
- Це вже занадто. Можу хіба що купити випивку, закуску, або подарувати щось з одягу, але умови залишаємо такі як були.
- Шапку на зиму треба, - відразу випалив Славік.
Макс засміявся і весело підмітив:
- Шантажист з тебе відмінний. То що будемо продовжувати? Ти ж казав, наступний розіграш у середу.
- Тоді зайди до мене у вівторок, обговоримо деталі, - погодився Славік, але згодом серйозно додав, - тут не все так просто.
- Ти ж казав, що формулу скласти не важко.
- Я маю на увазі навколо лотерейні справи.
Так за розмовою Макс не помітив, як вони підійшли до Славікового будинку. Неподалік від новобудови, серед щойно зведеного дитячого майданчика, розмістилась юрба підлітків, яка привертала увагу голосним реготом і лайливими словами. Але провівши коротким поглядом цю шумну компанію Славік та Макс пройшли повз та зупинились уже біля хвіртки.
- Значить у вівторок я у тебе. Тільки до того часу не забуть зняти печінку з цвяшка, - процитував Славіка Макс.
Той у відповідь кивнув головою і пішов додому. Макс і собі повернувся та помістивши руки у кишені новопридбаної куртки швидко попрямував назад до тролейбуса. Аж раптом зі сторони новобудови озвався жіночий голос.
- Привіт.
Макс зупинився і повернув свій погляд до будинку. На лавці поміж двох хлопців сиділа Віка.
- Привіт, - знову промовила вона, - не впізнаєш?
- Тепер впізнаю, - відповів Макс.
Він стояв на місці та повільно розглядав компанію. Троє хлопців та двоє дівчат були явно у піднятому настрої і з гумором. Для цього, очевидно, їм прийшлось вжити алкогольних напоїв або ще якогось «веселого» зілля.
- Це що, бомж? – озвався хтось з компанії.
- Ні, ця людина працювала на мого тата, - пояснила Віка.
- На твого тата вже працюють бомжі, - пожартував хлопчина, що сидів обабіч неї.
І всі гуртом голосно зареготали.
Макса такі слова добряче образили і він готовий був поставити на місце нахабного юнака, та навіть вже ступив крок уперед, але зупинився. Здоровий глузд опанував його емоції і щоб не створювати зайвих проблем ні собі, ні підліткам він лише зневажливо подивився у вічі свого образника.
- Сашо не зли його, він не бомж, а вантажник.
- А чого з бомжами водиться?
Вони запитально глянули на Макса, очікуючи відповіді. Але він не знав, що сказати, лише витиснув з себе те, що зараз прийшло йому на думку:
- Я би з тобою, шмаркач, поговорив в іншому місці. Тут занадто людно.
- О-о, - затягнули гуртом всі підлітки та знову голосно зареготали.
Макс не хотів більше залишатись і слухати зневажливі слова у свою адресу. Він ще раз глянув у бік Віки, яка зараз не проявляла ніякого співчуття і не намагалась навіть заступитись за нього. Її скляні очі були байдужі, а обличчя скривилось у легкій посмішці, ніби підігруючи словам своїх друзів. Це вже не була та скромна і мовчазна Віка, яку він бачив у квартирі.
Макс рвучко повернувся до дороги і під супровід нецензурних вигуків у свою адресу поспішив до зупинки. Він був морально розбитий та пригнічений, такого приниження, ще й у присутності Віки він не очікував.
Розділ ІІІ
Негативні спогади про зустріч із Вікою відійшли на задній план, на думці була лише лотерея. І у вівторок Макс від самого ранку підняв настрій Славіка своєю спортивною шапкою, яку віднайшов серед закинутих речей у кутку шафи. Можливо ще в студентські роки він вдягав її, коли відвідував волейбольну секцію, а мати не спішила викидати, щоб використати для ганчірки. Як не є, а для Славіка вона підійшла і він довго крутив нею, шукаючи передню і тильну сторону, щоб приміряти.
В цей же день вони придбали ще пʼять лотерейних квитків і на цей раз купівлю на своє імʼя здійснював Макс. Надалі вони домовились, щоб не привертати увагу, по черзі купляти квитки. Загалом же Славік сказав, що його формула може забезпечити лише невелику суму виграшу, для джекпота його здібностей не вистачить. У середу, а потім і у суботу виграшні лотереї принесли їм знову по тисячі гривень прибутку. Тепер Макс вже розпоряджався значною сумою, як для нього, коштів і міг відмовитися від відвантажування будівельного сміття. Друзі з подивом сприйняли таку новину, але розпитувати не стали, гадаючи, що він знайшов собі іншу роботу. Макс підрахував, що за тиждень на прибиранні квартир він заробляв у кращому випадку 540 гривень, або 20 доларів (згідно курсу на 2018 рік), а тепер має дві тисячі, що за курсом дорівнює 75 доларів. Проте він не бажав зупинятись, щоб відкрити якусь справу потрібно було значно більше грошей. Інших заробітків, крім як використовувати здібності Славіка Макс не бачив.
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Прогулянки мрій, Юхим Шарко», після закриття браузера.