BooksUkraine.com » Публіцистика » Що з тебе виросте, Фрітьофе? Людина, яку покликало море 📚 - Українською

Читати книгу - "Що з тебе виросте, Фрітьофе? Людина, яку покликало море"

159
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Що з тебе виросте, Фрітьофе? Людина, яку покликало море" автора Аліна Центкевич. Жанр книги: Публіцистика / Пригодницькі книги. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 178 179 180 ... 184
Перейти на сторінку:
ЗМІСТ

ЩО З ТЕБЕ ВИРОСТЕ, ФРІТЬОФЕ?

ЛЮДИНА, ЯКУ ПОКЛИКАЛО МОРЕ

АЛІНА ЦЕНТКЕВИЧ, ЧЕСЛАВ ЦЕНТКЕВИЧ (Біографічна довідка)


Примітки
1

Додаткові ілюстрації та примітки - Rem_Karpov

(обратно) 2

Північний ліс (норв.).

(обратно) 3

Тепер — Осло.

(обратно) 4

Трактири в Італії.

(обратно) 5

Франклін Джон (1786–1847) — англійський полярний дослідник.

(обратно) 6

Де-Лонг Джордж-Вашінгтон (1844–1881) — американський полярний дослідник.

(обратно) 7

Баренц Вільям (1550–1597) — голландський мореплавець і дослідник. Помер, повертаючись з Арктики на батьківщину разом з командою корабля, який затонув біля берегів Нової Землі, де потерпілі провели зиму. Ім'ям Баренца названо море Північного Льодовитого океану.

(обратно) 8

Поло Марко (1254–1324) — італійський мандрівник. У своїх спогадах — «Книзі» — Марко Поло один з перших ознайомив європейців з Центральною Азією та Китаєм, де прожив близько 17 років.

(обратно) 9

Здрастуйте (англ.).

(обратно) 10

Жерлаш Андрієн (1866–1934) — бельгійський дослідник Антарктики.

(обратно) 11

Нагурський Іван Йосипович (1883–1917) — російський військовий льотчик. В 1914 році у пошуках російських арктичних експедицій здійснив на гідролітаку 5 польотів. Пробув у повітрі понад 10 годин і пролетів близько 110 км на висоті 800–1200 м. Вказав на можливість досягнення Північного полюса літаком.

(обратно) 12

Xейс Ісаак — американський полярний дослідник. В 1860–1861 роках на невеличкому судні «Юнайтед Стейтс» він намагався проникнути в Північний Льодовитий океан з боку Гренландії. Але недалеко від берега судно застрягло в льодах. Залишившись там на зимівлю, Хейс пройшов на собаках до 81?35’ північної широти.

(обратно) 13

Кейн Елайша-Кент — американський полярний дослідник. В 1853–1855 роках очолював арктичну експедицію на судні «Едванс». Після двох вимушених зимівель біля західного узбережжя Гренландії експедиція залишила вмерзле в кригу судно і з великими труднощами повернулася на батьківщину.

(обратно) 14

Хлопець, служка (англ.).

(обратно) 15

Півострів, розташований на південь від Південної Америки. В деяких країнах його називали ще півостровом Пальмера, Землею О'Хіггінса. 1961 року на Міжнародній конференції по вивченню Антарктики ухвалено називати його Антарктичним півостровом.

(обратно) 16

Андре Соломон-Август — шведський інженер. Перший зробив спробу дослідити Арктику з повітря. У 1897 році на аеростаті власної конструкції вилетів із Шпіцбергену з метою досягти Північного полюса. Під час цього польоту Андре і два його супутники загинули.

(обратно) 17

Росс Джеймс-Кларк — англійський полярний дослідник, який відкрив північний магнітний полюс (1831).

(обратно) 18

Росс Джон — англійський мореплавець і полярний дослідник, дядько Джеймса Росса.

(обратно) 19

Перрі, Мак-Клюр, Мак-Клінток — англійські полярні дослідники, керівники арктичних експедицій.

(обратно) 20

Вузол — одиниця вимірювання швидкості руху суден, що дорівнює одній милі (1,852 км) за годину.

(обратно) 21

Сучасна назва — острів Принца Уельського.

(обратно) 22

Ере — дрібна норвезька грошова одиниця.

(обратно) 23

«Еребус» і «Террор» — кораблі, на яких у 1840–1841 роках відбувалась англійська полярна експедиція в Антарктиду, очолювана Джеймсом Россом.

(обратно) 24

Незважаючи на те, що канадське і північні узбережжя Аляски в серпні — вересні 1905 року були вільні від льоду, Амундсен вирішив залишитися на третю зимівлю. Його супутники дивувалися про причини такого рішення: Амундсен пояснював зимівлю саме важким станом льодів. Т. Буманн-Ларсен вважав, що головною причиною було те, що начальник вважав дворічну подорож занадто короткою, адже епохальні експедиції Нансена і Свердрупа тривали відповідно 3 і 4 роки.

(обратно) 25

Трапер — мисливець у Північній Америці, який полює на хутрового звіра.

(обратно) 26
1 ... 178 179 180 ... 184
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Що з тебе виросте, Фрітьофе? Людина, яку покликало море», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Що з тебе виросте, Фрітьофе? Людина, яку покликало море"