BooksUkraine.com » Історичний роман » Знак Ареса. Частина четверта. Калинів день., Родослав Світланін 📚 - Українською

Читати книгу - "Знак Ареса. Частина четверта. Калинів день., Родослав Світланін"

76
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Знак Ареса. Частина четверта. Калинів день." автора Родослав Світланін. Жанр книги: Історичний роман. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3 ... 44
Перейти на сторінку:

 Нас завжди вчили, що «чужої землі нам не потрібно, але й своєї ні п'яді не віддамо». Сьогодні ми захищаємо свою землю. Скажи, Росія, звідки взялося у тебе це гасло: «Можемо повторити!»? Повторити що? Те, що ти зараз робиш з Україною? Знищуючи її електростанції, порти, заводи, транспортну інфраструктуру, руйнуючи житлові будинки, торгові центри, лікарні, школи... При цьому цинічно заявляючи: "а хто перший почав"? А чи замислювалася ти, що в тих лікарнях, залишених з твоєї милості без електроенергії, помирають породіллі, помирають люди, яким не можуть зробити невідкладні операції? Чи зможуть пробачити тобі діти, які втратили батьків, а дружини чоловіків, зокрема й усередині тебе самої?

 Понад два роки ти постійно твердиш, що воюєш лише з купкою націоналістів, з народом України ти не воюєш, і водночас проголошуєш, що воюєш з усім блоком НАТО, погрожуючи світу ядерною катастрофою. Своїм «балакучим головам» ти дала право нести ненависть і закликати до знищення українців, однак пам'ятай, що за кожне подібне слово, яке пролунало в теле- і радіоефірі, повинен послідувати військовий трибунал, і тим, хто це говорить, і тим, хто у тебе віджартовується, що, мовляв, це їхня особиста думка. Раз ти не присікаєш подібні висловлювання твоїх придворних блазнів, значить, це твоя офіційна думка. Ось де неприкритий нацизм, у висловлюваннях для мільйонної телеаудиторії: «Залишити на місці Києва глибоку воронку!», «Стерти Київ з лиця землі!», «Зруйнувати всі гідротехнічні споруди на Дніпрі!», «Зруйнувати всі мости через Дніпро!», «Підірвати греблю Київської ГЕС!», «Залишити випалену землю від кордону Росії до Львова!», «Зносити Харків кварталом за квартал!», «Знищити, розбомбити всю Україну, адже там залишилися самі націоналісти!», висловлюються ідеї застосовувати ядерну зброю, нести подібний "русский мир" аж до Лісабона, лунають погрози входження російської армії, як 1814 року до Парижа, і як 1945-го до Берліна, закликають бомбити Польщу, Литву, Лондон... Чи можемо ми після всього цього так само, як і раніше, слухати пісню «Хотят ли русские войны?».

 Пам'ятаю, як жодне 9 травня до 2022 року не обходилося без пісні у виконанні Лева Лещенка «День Победы», яка звучала з гучномовців, чи зможемо ми з тими самими почуттями, як і раніше, слухати цю пісню, коли під неї марширують солдати на Червоній площі, які "ідуть боротися з фашизмом" в Україну, де втрачають свої чоботи на нашій землі, рятуючись втечею? Чи зможемо ми святкувати разом із тобою День Перемоги наших прадідів, які наближали його, але не дожили до першого мирного дня, якщо ти прирівнюєш до героїв тієї війни учасників "спецоперації" зі знищення українського народу?

 Завтра на святкування приватизованої тобою перемоги до Москви приїдуть лідери, напевно, країн, які внесли «найбільш вагому частку» у справу тієї самої перемоги над гітлерівською Німеччиною: Гвінеї-Бісау, Лаосу, Куби...

 Завтра ми вкотре почуємо, як Росія, продовжуючи справи дідів та прадідів, сьогодні бореться з українським неонацизмом. До неонацистів в Україні, напевно, відносяться і ті нечисленні ветерани, хто ще залишився живий, на будинки яких спрямовуються бомби?

 Хіба тобі не зрозуміло, що якщо в Україні оголошено мобілізацію, значить, ти воюєш зі вчорашнім вчителем, лікарем, пекарем, теслею, слюсарем, комп'ютерником, зв'язківцем, водолазом?

 Ми, незважаючи ні на що, збережемо пам'ять про ту далеку війну, не залишимо без вшанування могили наших предків, які подарували свободу народам Європи, а в цій війні у нас буде свій День Перемоги! Яким він буде і коли? Скільки ще людських життів для цього буде потрібно? Скільки людей ще залишаться після твоєї "спецоперації" каліками? Скільки ще дітей залишаться сиротами? Але цей день обов'язково прийде, результат цієї війни означатиме лише одне: "Ніколи більше!". Дуже шкода, Росія, що ти сама, своїми діями, на довгі роки життя багатьох поколінь утворила прірву між двома історично пов'язаними народами.

 Згадуючи про трагедію в Одесі, що сталася 2 травня 2014 року, ти цинічно забуваєш, скільки горя твоїми ракетними ударами, починаючи з 24 лютого 2022 року завдано приморському місту, скільки зруйновано житлових будинків, скільки загинуло невинних людей, серед яких - діти. Ти кажеш, що прийшла звільняти? Від кого, від чого? Хто тебе про це просив? Ти вже звільнила жителів міст Донбасу, Херсонщини, Харківщини, Сумщини, Чернігівщини, Київщини, Запоріжжя, Дніпропетровщини від їхнього житла, від підприємств та виробництв, на яких вони мирно працювали. Багато міст Луганщини та Донеччини ти стерла з лиця землі, можливо, про це тебе просили їхні російськомовні жителі?

 Постійні бомбардування та ракетні обстріли Києва, Харкова, Сум, Чернігова, Запоріжжя, Херсона, Дніпра, Кривого Рогу, Нікополя - така твоя помста жителям цих міст за те, що не здалися і не вийшли зустрічати тебе з квітами? Ти поспішила приєднати до себе Херсонську область без Херсона, а Запорізьку область без Запоріжжя, пославшись на результати так званого "референдуму". Ти постійно твердиш, що всі нації мають право на самовизначення, вигадавши й відірвавши від України "Донецьку народну" та "Луганську народну" «республіки», але у світі невідомі такі народи, як "дончани" чи "луганчани"?». 

 Родіонові на месенджер надійшло повідомлення, з якого ставало зрозумілим, водій під'їжджав, потрібно було виходити у двір.

 Закриваючи telegram-канал, Родіон звернув увагу на на один заголовок, і подумки сказав собі: «Ну ось нарешті новина, яка не стосується війни», після чого відкрив посилання і прочитав: «Сьогодні, 8 травня 2024 року, до французького порту Марсель прибуде олімпійський вогонь майбутніх ігор у Парижі, який був запалений 16 квітня біля гори Олімп у Греції. Вогонь у країну проведення Олімпійських ігор буде доставлено на борту найстарішого французького судна - вітрильника «Белем»…

1 2 3 ... 44
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Знак Ареса. Частина четверта. Калинів день., Родослав Світланін», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Знак Ареса. Частина четверта. Калинів день., Родослав Світланін"