BooksUkraine.com » Наука, Освіта » Почни з Чому 📚 - Українською

Читати книгу - "Почни з Чому"

214
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Почни з Чому" автора Саймон Сінек. Жанр книги: Наука, Освіта. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 19 20 21 ... 70
Перейти на сторінку:
class="title3">

5. Чіткість, дисципліна і послідовність 

Природа не терпить порожнечі. Творячи життя, Матінка Природа намагається знайти баланс скрізь, де це можливо. На місці знищеного життя, наприклад, внаслідок пожежі, з’являється нове. Існування харчового ланцюга у будь-якій екосистемі, у якій кожна тварина існує як їжа для іншої тварини,— це спосіб збереження балансу. Золоте Коло, базоване на природних принципах біології, також має забезпечувати баланс. Як ми вже пояснювали, якщо немає ЧОМУ, то виникає дисбаланс і процвітають маніпуляції. А коли процвітають маніпуляції, зростає невизначеність для покупців, збільшується нестабільність для продавців і посилюється стрес для всіх.

Почати з чому — це лише початок. Слід багато чого зробити, перш ніж людина або підприємство здобудеться на право або здатність надихати. Адже для того, щоб Золоте Коло запрацювало, всі частинки мають бути у рівновазі та у правильній послідовності.

ЧІТКІСТЬ ЧОМУ

Усе починається з чіткості. Вам потрібно знати, ЧОМУ ви робите те, ЩО ви робите. Якщо люди не купують те, ЩО ви робите, а купують те, ЧОМУ ви це робите,— це означає, що якщо ви не знаєте, ЧОМУ ви робите те, ЩО ви робите, то як це можуть знати інші? Якщо лідер підприємства не може чітко сформулювати, ЧОМУ існує це підприємство, не вдаючись до опису його продуктів та послуг,— то як він може сподіватися, що працівники знатимуть, ЧОМУ вони приходять на роботу? Якщо політик не може сформулювати, чому він хоче обійняти державну посаду, не вдаючись до стандартного «служити народу» (мінімальний раціональний стандарт для всіх політиків),— то як виборці знатимуть, кого підтримувати? За допомогою маніпуляцій можна досягти певного результату виборів, але маніпуляції не допоможуть вибрати того, хто вів би за собою інших. Щоб вести когось, потрібно, щоб були ті, хто йшов би за лідером. Для цього треба, щоб люди вірили у дещо більше. Вміння надихати починається з чіткості ЧОМУ.

ДИСЦИПЛІНА ЧОМУ

Коли ви вже знаєте, ЧОМУ ви робите те, що ви робите, постає питання: ЯК ви це робитимете? Оці ЯК — це ваші цінності або принципи, якими ви керуєтеся, визначаючи, ЯК утілити свою ідею в життя. Те, ЯК ми щось робимо, проявляється у системах і процесах, що функціонують на підприємстві, та в його культурі. Розуміння, ЯК ви щось робите,— і, що важливіше, наявність дисципліни підзвітності підприємства та всіх його працівників щодо дотримання цих керівних принципів — посилює здатність підприємства максимально використовувати свої природні переваги. Розуміння ЯК надає більші можливості, наприклад, брати на роботу тих людей і знаходити тих партнерів, які, працюючи з вами, максимально розкриватимуть свій природний потенціал.

Як не парадоксально, найважливіше запитання з найбільш туманною відповіддю — ЧОМУ ви робите те, ЩО ви робите? — насправді доволі просте, і знайти відповідь на нього легко (я розповім про це у наступних розділах). Найскладніше — досягнути дисципліни, яка унеможливила б відхиляння від вашого курсу, постійно звітувати собі про те, ЯК ви робите те, що ви робите. Ускладнюючи собі це завдання, щоб не забути, ми формулюємо свої цінності одним словом — іменником — пишемо його на аркуші й розміщуємо на стіні. Порядність. Чесність. Інновація. Комунікація, наприклад. Однак іменники не можуть діяти. Це — речі. Ви не можете створити функціональні або мотиваційні системи на їх основі. І практично неможливо зробити так, щоб люди були підзвітні іменникам.

«Бобе, трошки більше інновації сьогодні, будь ласка». А якщо ви причепили на стіну аркуш зі словом «чесність», щоб нагадувати собі про необхідність бути чесним, то у вас, очевидно, у будь-якому разі виникнуть ще більші проблеми.

Для того, щоб цінності або керівні принципи були й справді результативними, це мають бути дієслова. Не «порядність», а «завжди роби те, що належить». Не «інновація», а «дивися на проблему під іншим кутом». Формулювання наших цінностей дієсловами дає чітку ідею; ми завжди знатимемо, як діяти за будь-якої ситуації. Можемо зробити так, щоб кожен був комусь підзвітний, запровадивши систему оцінки результатів роботи або системи морального та матеріального стимулювання. Якщо людям розповідатимуть про необхідність бути порядними, це не ґарантує, що, ухвалюючи рішення, вони завжди пам’ятатимуть про інтереси споживачів або клієнтів. Однак вони пам’ятатимуть про це, якщо їм наказуватимуть завжди діяти як належить. Цікаво, про які цінності нагадували написи на стінах у компанії Башви^, коли вони придумали оту знижку, яка не діяла для людей, що мешкали у багатоквартирних будинках.

Золоте Коло пропонує пояснення довгострокового успіху, але природа довгострокових проектів часто потребує інвестицій або короткострокових витрат. Саме тому так багато значить дисципліна, яка примушує вас весь час, як на маяк, орієнтуватися на ЧОМУ і залишатися вірними своїм цілям.

ПОСЛІДОВНІСТЬ ЧОМУ

Усе, що ви кажете, і все, що ви робите, має підтверджувати те, у що ви вірите. ЧОМУ — це просто ідея. І все. ЯК — дії, покликані втілити вашу ідею в життя. А ЩО — це результати цих дій — усе, що ви кажете й робите: ваші продукти, послуги, маркетинґ, Зв’язок із громадськістю, культура і те, кого ви берете на роботу. Якщо люди купують не те, ЩО ви робите, а те, ЧОМУ ви це робите, тоді всі ці речі мають бути узгодженими. Якщо вони узгоджені між собою, то люди бачитимуть і чутимуть, без тіні сумніву, те, у що ви вірите. Зрештою, ми живемо в матеріальному світі. Люди можуть дізнатися про те, у що ви вірите, лише з ваших слів і ваших дій,— і якщо те, що ви говорите, не відповідає тому, що ви робите, то ніхто не дізнається, у що ви вірите.

Саме на рівні ЩО відбувається реалізація автентичності. «Автентичність» — слово, часто вживане в корпоративній та політичній лексиці. Усі правлять про важливість бути автентичним, справжнім. «Ви маєте бути автентичними»,— твердять експерти. «Дані всіх трендів свідчать, що люди прагнуть мати справу з автентичними брендами». «Люди голосують за автентичного кандидата». Проблема у тому, що таку рекомендацію неможливо виконати.

Уявіть собі: ви заходите до чийогось кабінету й кажете: «Від сьогодні, будь ласка, трошки більше автентичності». Або така вказівка директора:

«Ви зараз працюєте над рекламним зразком, тож зробіть його більш автентичним». Що роблять компанії, щоб їхній маркетинґ, чи обсяги продажів, чи будь-що інше було автентичним?

Загальноприйнятий підхід, як на мене, кумедний. Вони виходять на вулиці, проводять опитування споживачів, запитуючи їх: що ми маємо говорити вам, щоб ви вважали нас автентичними? Тут геть втрачається сутність питання. Ви не можете запитувати інших, що вам робити, щоб бути

1 ... 19 20 21 ... 70
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Почни з Чому», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Почни з Чому"