BooksUkraine.com » Інше » Занурення в патерни проектування, Олександр Швець 📚 - Українською

Читати книгу - "Занурення в патерни проектування, Олександр Швець"

16
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Занурення в патерни проектування" автора Олександр Швець. Жанр книги: Інше. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 21 22 23 ... 58
Перейти на сторінку:
по-перше, це може пору­ши­ти робо­ту наявно­го коду, який уже зале­жи­ть від бібліо­те­ки, по-друге, у вас може про­сто не бути досту­пу до її вихі­дно­го коду. Ріше­ння

Ви може­те ство­ри­ти ада­птер. Це об’єкт-пере­кла­дач, який тра­нс­фо­рмує інте­рфе­йс або дані одно­го об’єкта таким чином, щоб він став зро­зумі­лим іншо­му об’єкту.

Ада­птер заго­ртає один з об’єктів так, що інший об’єкт наві­ть не підо­зрює про існу­ва­ння першо­го. Напри­клад, об’єкт, що пра­цює в метри­чній систе­мі вимі­рю­ва­ння, можна «обго­рну­ти» ада­пте­ром, який буде конве­рту­ва­ти дані у фути.

Ада­пте­ри можу­ть не тільки конве­рту­ва­ти дані з одно­го форма­ту в інший, але й допо­ма­га­ти об’єктам із різни­ми інте­рфе­йса­ми пра­цю­ва­ти разом. Це вигля­дає так:

Ада­птер має інте­рфе­йс, сумі­сний з одним із об’єктів. Тому цей об’єкт може вільно викли­ка­ти мето­ди адаптера. Ада­птер отри­мує ці викли­ки та пере­на­прав­ляє їх іншо­му об’єкту, але вже в тому форма­ті та послі­до­вно­сті, які є зро­зумі­ли­ми для цього об’єкта.

Іноді вдає­ться ство­ри­ти наві­ть дво­сто­ро­нній ада­птер, який може пра­цю­ва­ти в обох напрямках.

Про­гра­ма може пра­цю­ва­ти зі сто­ро­нньою бібліо­те­кою через адаптер.

Таким чином, для про­гра­ми біржо­вих коти­ру­ва­нь ви могли б ство­ри­ти клас XML_To_JSON_Adapter, який би обго­ртав об’єкт того чи іншо­го класу бібліо­те­ки ана­лі­ти­ки. Ваш код поси­лав би ада­пте­ру запи­ти у форма­ті XML, а ада­птер спо­ча­тку б тра­нс­лю­вав вхі­дні дані у формат JSON, а потім пере­да­вав їх мето­дам заго­рну­то­го об’єкта аналітики.

Ана­ло­гія з життя

Вміст валіз до й після поїздки за кордон.

Під час вашої першої подо­ро­жі за кордон спро­ба заря­ди­ти ноу­тбук може стати неприє­мним сюр­при­зом, тому що ста­нда­рти розе­ток у бага­тьох краї­нах різня­ться. Ваша євро­пе­йська заря­дка стане непо­трі­бом у США без спе­ціа­льно­го ада­пте­ра, що дозво­ляє під’єдну­ва­ти­ся до розе­тки іншо­го типу.

Стру­кту­ра Ада­птер об’єктів

Ця реа­лі­за­ція вико­ри­сто­вує агре­га­цію: об’єкт ада­пте­ра «заго­ртає», тобто місти­ть поси­ла­ння на слу­жбо­вий об’єкт. Такий під­хід пра­цює в усіх мовах про­гра­му­ва­ння.

Кліє­нт — це клас, який місти­ть існую­чу бізнес-логі­ку програми.

Кліє­нтський інте­рфе­йс опи­сує про­то­кол, через який кліє­нт може пра­цю­ва­ти з інши­ми класами.

Сервіс — це який-небу­дь кори­сний клас, зазви­чай сто­ро­нній. Кліє­нт не може вико­ри­сто­ву­ва­ти цей клас без­по­се­ре­дньо, оскі­льки сервіс має незро­зумі­лий йому інтерфейс.

Ада­птер — це клас, який може одно­ча­сно пра­цю­ва­ти і з кліє­нтом, і з серві­сом. Він реа­лі­зує кліє­нтський інте­рфе­йс і місти­ть поси­ла­ння на об’єкт серві­су. Ада­птер отри­мує викли­ки від кліє­нта через мето­ди кліє­нтсько­го інте­рфе­йсу, а потім конве­ртує їх у викли­ки мето­дів заго­рну­то­го об’єкта в потрі­бно­му форматі.

Пра­цюю­чи з ада­пте­ром через інте­рфе­йс, кліє­нт не прив’язує­ться до конкре­тно­го класу ада­пте­ра. Завдя­ки цьому ви може­те дода­ва­ти до про­гра­ми нові види ада­пте­рів, неза­ле­жно від кліє­нтсько­го коду. Це може стати в наго­ді, якщо інте­рфе­йс серві­су раптом змі­ни­ться, напри­клад, після вихо­ду нової версії сто­ро­нньої бібліотеки.

Ада­птер кла­сів

Ця реа­лі­за­ція базує­ться на спа­дку­ва­нні: ада­птер успа­дко­вує оби­два інте­рфе­йси одно­ча­сно. Такий під­хід можли­вий тільки в мовах, які під­три­мую­ть мно­жи­нне спа­дку­ва­ння, напри­клад у C++.

Ада­птер кла­сів не потре­бує вкла­де­но­го об’єкта, тому що він може одно­ча­сно успа­дку­ва­ти й части­ну існую­чо­го класу, й части­ну класу сервісу.

Псе­вдо­код

У цьому жартів­ли­во­му при­кла­ді Ада­птер пере­тво­рює один інте­рфе­йс на інший, дозво­ляю­чи поєд­ну­ва­ти ква­дра­тні кіло­чки та кру­глі отвори.

При­клад ада­пта­ції ква­дра­тних кіло­чків та кру­глих отворів.

Ада­птер обчи­слює найме­нший радіус кола, у яке можна впи­са­ти ква­дра­тний кіло­чок, і подає його як кру­глий кіло­чок із цим радіусом.

// Класи з сумісними інтерфейсами: КруглийОтвір та
// КруглийКілочок.
class RoundHole is
  constructor RoundHole(radius) { ... }

  method getRadius() is
    // Повернути радіус отвору.

  method fits(peg: RoundPeg) is
    return this.getRadius() >= peg.getRadius()

class RoundPeg is
  constructor RoundPeg(radius) { ... }

  method getRadius() is
    // Повернути радіус круглого кілочка.


// Застарілий несумісний клас: КвадратнийКілочок.
class SquarePeg is
  constructor SquarePeg(width) { ... }

  method getWidth() is
    // Повернути ширину квадратного кілочка.


// Адаптер дозволяє використовувати квадратні кілочки й круглі
// отвори разом.
class SquarePegAdapter extends RoundPeg is
  private field peg: SquarePeg

  constructor SquarePegAdapter(peg: SquarePeg) is
    this.peg = peg

  method getRadius() is
    // Обчислити половину діагоналі квадратного кілочка за
    // теоремою Піфагора.
    return peg.getWidth() * Math.sqrt(2) / 2


// Десь у клієнтському програмному коді.
hole = new RoundHole(5)
rpeg = new RoundPeg(5)
hole.fits(rpeg) // TRUE

small_sqpeg = new SquarePeg(5)
large_sqpeg = new SquarePeg(10)
hole.fits(small_sqpeg) // Помилка компіляції, несумісні типи.

small_sqpeg_adapter = new SquarePegAdapter(small_sqpeg)
large_sqpeg_adapter = new SquarePegAdapter(large_sqpeg)
hole.fits(small_sqpeg_adapter) // TRUE
hole.fits(large_sqpeg_adapter) // FALSE Засто­су­ва­ння

Якщо ви хоче­те вико­ри­ста­ти сто­ро­нній клас, але його

1 ... 21 22 23 ... 58
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Занурення в патерни проектування, Олександр Швець», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Занурення в патерни проектування, Олександр Швець"