BooksUkraine.com » Наукова фантастика » Ореада. 2. Ароморфоз, Ігор Ітан 📚 - Українською

Читати книгу - "Ореада. 2. Ароморфоз, Ігор Ітан"

48
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Ореада. 2. Ароморфоз" автора Ігор Ітан. Жанр книги: Наукова фантастика. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 219 220 221 ... 258
Перейти на сторінку:

   Протягом наступних днів "дивний" об'єкт вивчали методом інтерферометрії з динамічною орбітальною базовою лінією. Для цього зонд рухався на одній орбіті з космічним кораблем на певній відстані від нього. Їм дуже пощастило зареєструвати ще з десяток випадків поглинання дрібних метеороїдів, що загальним потоком пролітали повз через околиці бозонної зірки. Це дозволило провести більше вимірів, разом із можливістю спостереження коливань горизонту подій, який чутливо реагував на збурення ергосфери зовнішніми космічними тілами. Навіть ущільнення космічного пилу викликали ледь помітні коливання, що реєструвалися бортовим болометром.

   Завдяки цьому методу вдалося отримати докладні зображення в декількох діапазонах електромагнітного спектра та з різних положень їхньої орбіти. Складно було називати сингулярним ядром те, що можна було спостерігати всередині гравітаційного радіусу зірки. На жаль, жодних сингулярних "бубликів", передбачених рішенням Керра-Ньюмена, вони не виявили. Весь простір усередині гравітаційного радіуса був суцільною гравітаційною лінзою. З екваторіальної позиції лінза стискала зображення до центру, а з полярної, навпаки, до периферії, причому з інверсією обертання. Можливо, принцип космічної цензури, який свідчить, що природа не дозволяє спостерігати голі сингулярності, приховує їх не лише за допомогою горизонту подій. Звичайно, це якщо гравітаційні сингулярності взагалі існують.

   Однак найцікавішим і загадковим виявилося інше – це той спотворений фрагмент зоряного неба, що проходив крізь гравітаційну лінзу. Роблячи виток за витком, можна було спостерігати на отриманих за допомогою інтерферометрії зображеннях, як спотворений фрагмент повертається разом з панорамою зоряного неба, але це не було схожим на те зоряне небо, яке існувало з протилежного боку бозонної зірки. Це взагалі не було схоже на якусь ділянку знайомого зоряного неба. І не тільки знайомого: пошук зоряних конфігурацій виконував комп'ютер, використовуючи 3D-модель вже вивченого простору нашої Галактики.

   Вони провели ще один експеримент, розташувавши зонд синхронно на протилежному боці своєї орбіти, що дало можливість просканувати лазером простір усередині гравітаційного радіусу бозонної зірки. Було цілком очікувано, що лазер не пройде крізь цю внутрішню зону. Відомо, що згорнутий простір-час у цій області не дозволить вискочити фотонам назовні. Однак, якщо не свій лазер, то світло від якихось зірок вони спостерігали. Цей експеримент лише зміцнив їхню дивну підозру, що бозонна зірка відображає у своїх надрах якусь зовсім чужу зоряну панораму.

   — Ти маєш якісь думки? — Кузьма здивовано подивився на Ноа.

   Ноа у свою чергу мовчки дивився на Леа – свої фантастичні ідеї він був ще не готовий виносити на загальне обговорення. Леа помітила це:

   — Теорія відносності не може описувати такі граничні умови викривлення простору-часу. У рамках розробленої мною квантової гравітації у мене теж поки що немає готової моделі. Спочатку потрібно пояснити, звідки береться цей аномальний надлишок моменту імпульсу бозонної зірки.

   — Може ми бачимо у фокусі гравітаційної лінзи Всесвіт із далекого минулого? — Ноа таки вирішив висловити своє припущення. — Тому не бачимо свого лазера. Вийде назовні десь через кілька мільйонів років. Чи… чи, може, за кілька днів?

   — Можливо, — з якимось байдужим виглядом відповіла Леа. — Я не знаю.

   — Або, навпаки, — додав Кузьма, — бачимо Всесвіт із майбутнього. А наш лазер з'явився вже десь у далекому минулому.

   Леа не відреагувала, а Ноа спробував уявити і такий варіант. Тоді наважилася і Аліна висловити свою версію:

   — Чи, може, це взагалі кротовина до іншого Всесвіту? Або, в іншу область простору-часу нашого Всесвіту?

   Помітивши, що тепер в очікуванні відповіді на неї дивиться Аліна, Леа просто знизала плечима.

   — Ці дані можуть вплинути на результат нашої місії? — спитав Ноа.

   — Нам треба спиратися на результати наших вимірів, — відповіла Леа. — Енергія захоплення інерційних систем відліку в ергосфері виявилася значно більшою за розрахункову. Я вже провела необхідні розрахунки та ввела поправку до параметрів нашого положення на орбіті. Для переміщення в майбутнє потрібно буде перейти на орбіту з радіусом дев'яносто сім кілометрів, замість тридцяти семи. Там нам доведеться пробути вісім годин замість двадцяти двох, як передбачалося раніше.

   — Ти впевнена? — недовірливо спитав Кузьма.

   — На сімдесят відсотків, — спокійно і не замислюючись, відповіла Леа.

   — Щось не подобається мені все це, — невдоволено пробурмотів той.

   — Наш експеримент та виміри показали дуже високу активність ергосфери. Тимчасове роздування горизонту подій під час поглинання речовини добре підтверджує мою модель ударної деформації простору-часу.

   — Як це може підтверджувати? — поцікавився в тому недовірливому тоні Кузьма.

   — Горизонт подій роздувається через те, що на його межі величезна енергія ергосфери намагається розкрутити речовину до швидкості світла. Коли момент імпульсу речовини доходить до критичного, її еквівалентна маса прагне до нескінченності, викривляючи у свою чергу простір навколо себе настільки, що перед межею горизонту подій виникає вторинний гравітаційний радіус, що так само не дозволяє вирватися будь-якому випромінюванню назовні. Фізично це рівноцінно тому, що горизонт подій просто розширився. Однак після того, як речовина, що має величезну енергію, зникла під горизонтом, вона вже не може більше випромінювати свою енергію у зовнішній простір. Її енергія та момент імпульсу передаються бозонній зірці. Це у свою чергу намагається ще більше розкрутити простір-час у ергосфері, що межує з горизонтом. Та ще більше розкручує речовину, що знаходиться в ній, до критичного, і ефект роздування горизонту повторюється. Весь цей процес ще стає можливим за умови, що його живить енергія з негативним тиском екстремально щільної речовини. Так виникає ударна деформація простору-часу, що забирає надлишок енергії від бозонної зірки. Через деякий час цей фізичний процес поступово згасає і все повертається до початкового спокійного стану. Наше завдання опинитися в такій зоні ергосфери, досить близької до горизонту подій, де викривлення простору-часу ударною деформацією є достатнім для переміщення в майбутнє.

1 ... 219 220 221 ... 258
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ореада. 2. Ароморфоз, Ігор Ітан», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Ореада. 2. Ароморфоз, Ігор Ітан"