BooksUkraine.com » Наукова фантастика » Ореада. 2. Ароморфоз, Ігор Ітан 📚 - Українською

Читати книгу - "Ореада. 2. Ароморфоз, Ігор Ітан"

47
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Ореада. 2. Ароморфоз" автора Ігор Ітан. Жанр книги: Наукова фантастика. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 221 222 223 ... 258
Перейти на сторінку:

   28, 27, 26, 25 ...

   Кузьма квапливим рухом потяг униз захисне темне скло на своєму шоломі, і його обличчя сховалося під дзеркальною поверхнею.

   18, 17, 15, 14 ...

   На відстані 250 кілометрів астероїд вже не міг чинити опір припливним силам і розколовся на два майже однакові шматки поперек своєї подовженої частини. Тепер замість одного довгастого астероїда до них наближалося два більш-менш округлі. Відстань між ними почала поступово збільшуватися.

   9, 8, 7, 6…

   У цей момент астероїди перетнули межу їхньої орбіти і опинилися в її внутрішній зоні. Водночас змінився характер панорами на моніторі. Тепер це нагадувало ефект камери, що обертається, в кіно або в комп'ютерних іграх. Це дозволяло розглядати астероїди з оглядом у 360 градусів. Вони дуже швидко наближалися до бозонної зірки під кутом 18 градусів щодо її екваторіальної площини. Замість двох астероїдів стало вже чотири, а згодом вісім, шістнадцять... Астероїд розпадався на очах.

   Як тільки ця купа дрібних каменів увійшла в ергосферу, перед членами екіпажу постала видовищна картина – в одну мить на очах вона закрутилася в яскравий танцюючий акреційний диск, що дуже швидко розжарювався і стягувався до центру, де знаходився невидимий на моніторах об'єкт розмірами всього лише з м'ячик.

   3, 2, 1... 0 …

   Зоряне небо з боку бозонної зірки осяяло яскравим сліпучим спалахом. Спрацювала захисна шторка на внутрішній оптиці бортового телескопа і на моніторах трансляція перервалася порожнім чорним екраном. На ілюмінаторах спрацювали захисні жалюзі та діафрагми, а Ноа, Аліна та Леа опустили темне захисне скло на своїх шоломах.

   Далі – нічого, лише тьмяне робоче освітлення в кабіні управління та тиша.

   За кілька хвилин зображення на моніторі з трансляцією відновилося, але було помітно, що бортовий телескоп тепер спостерігає за космічною катастрофою через спеціальний фільтр. Горизонт подій по лівому борту вже роздувся чорною кулею до кілометра в діаметрі і продовжував рости на очах. У міру того, як він збільшувався, навколо нього в ергосфері розпалювалися та спалахували ще якісь залишки речовини астероїда, і одразу зникали за горизонтом. Швидкість його роздування поступово сповільнювалася.

   Ще через п'ятнадцять хвилин бортовий телескоп прибрав захисний фільтр, а всі ілюмінатори, у свою чергу, звільнилися від своїх захисних елементів. Можна було знову бачити зірки за бортом Wayfarer. Так у повному мовчанні екіпаж просидів близько півгодини, напружено спостерігаючи за картинкою та цифрами на моніторі.

   — Мені здається, чи наше орбітальне обертання прискорилося? — стривожено спитав Кузьма.

   — Ми справді прискорилися щодо зірок, — підтвердила Леа, дивлячись на монітор із оперативною інформацією. — Ми вже в ергосфері.

   — Але ж ти казала, що це станеться лише за годину після зіткнення?!

   — Це були приблизні розрахунки.

   Навіть у Ноа її відповідь викликала відчуття легкого розчарування.

   Після того, як ергосфера дісталася Wayfarer, чорна куля горизонту подій, яку вже було добре видно в ілюмінаторах з лівого боку кабіни управління, почала помітно збільшуватися у розмірах.

   — І ще мені здається, що чорна діра почала знову рости… — додав Кузьма і підняв захисне скло, щоб краще бачити.

   — Це ілюзія, пов'язана з викривленням простору-часу в ергосфері. Насправді горизонт подій не збільшився у діаметрі щодо зовнішньої інерційної системи відліку, — пояснила Леа.

   На той час швидкість обертання зірок в ілюмінаторах з правого боку кабіни управління стала настільки стрімкою, що перетворилася на суцільні лінії.

   — Якою є наша орбітальна швидкість? — Тепер з тривогою в голосі поцікавилася Аліна.

   — Така сама, що й була – 143,5 кілометрів на секунду. Плюс обертання нашої інерційної системи відліку – 728 кілометрів на секунду щодо зовнішньої. Проте таке швидке обертання зоряної панорами не лише через наше обертання навколо бозонної зірки. Почало діяти релятивістське уповільнення часу у нашій інерційній системі відліку. Інакше кажучи, час зовні ергосфери тепер тече швидше щодо нашого.

   Величезний чорний шар горизонту подій з лівого боку кабіни управління продовжував збільшуватися і тепер закрив собою в ілюмінаторах всю ліву сторону огляду. Ноа був змушений зізнатися собі, що ця картина справляла вельми і вельми жахливе враження.

   — Горизонт подій вже перестав роздуватися? — спитав він у Леа, хоча за графіком на дисплеї і сам бачив, що відповідь на його запитання є негативною.

   — Ще ні, — відповіла вона.

   Знову залунав обурений голос Кузьми:

   — Наскільки пам'ятаю, ти говорила, що за годину чорна діра перестане рости. Вона вже роздулася до 44 кілометрів!

   Леа нічого не відповіла. Натомість вона почала звіряти на бортовому комп'ютері дані зі своїми розрахунками. У цей час в ілюмінаторах з правого боку можна було добре бачити, як тепер вся зоряна панорама, крім обертання, стала ще й химерно спотворюватися. У центрі все ще вгадувався суцільний потік світлових ліній, сильно розтягнутий у центрі і з наближенням зверху і знизу до кулі горизонту подій усе більше стислий. Замість того, щоб ховатися за чорною межею горизонту, цей потік роздвоювався і змінював напрямок, утворюючи тонкий ореол навколо чорної діри. А діра тим часом продовжувала зростати. Здавалося, що вона вже починає вигинатися і своїми краями поступово напливати з правого борту. На графіку радіус горизонту подій тепер вказувався у 58 кілометрів і продовжував неухильно зростати.

1 ... 221 222 223 ... 258
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ореада. 2. Ароморфоз, Ігор Ітан», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Ореада. 2. Ароморфоз, Ігор Ітан"