Читати книгу - "Руйнівниця фортець, Марчін Швьонтковський"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
– А чого це гессенці хочуть від архієпископа? Ну, годі, я про все дізнаюся від нього самого. Ви застали мене в останню хвилину, бо завтра вранці я мав намір їхати до столиці, щоб доповісти йому. Я міг би також поїхати до Кельна, невелика різниця. – Він замислився, потираючи м’ясисте підборіддя. – Ну, самі ж бачите, бордель, який тут діється якийсь час, справді важко описати комусь зі сторони.
– Про це ми вже вспіли зорієнтуватися. Селяни не дали нам багато корисної інформації.
– Корисну інформацію селяни надають рідко коли. Почнемо з того, що в квітні з'явився бар'єр. Можете собі уявити, що це було досить шокуючим та клопітливим, особливо для Бухена. Ми торгуємо сіллю, наші склади нею забиті, комерсанти зберігають товар навіть у себе вдома. Ми намагалися використовувати з їжею стільки, скільки могли, але це не так легко. Пузо мені так пересолило, що я навіть на оселедець ніколи не гляну. Ну, напевно, це вас не цікавить. У всякому разі, через деякий час після створення бар'єру, коли ми зрозуміли, що перетнути його ніяк не можна, тут з’явилися люди в чорному, які назвалися представниками Князівства Трояндового Хреста.
Катаріна подивилася на Еркісію, який непомітно похитав головою, показуючи, що не знає такої організації.
– Сидячи там, де ви зараз, вони говорили, що надійшла нова ера людства, що вони несуть на своїх плечах знання і спасіння, і всі ті розмови, які я міг так само легко почути з амвона. Тутешній парафіяльний священик був смертельно обурений тим, що вони від нас вимагали, тож я припускаю, що це було не дуже благочестивим, але я не теолог. Так чи інакше, вони категорично вимагали віддати місто під свої права, а владу залишити за нами, тобто за міською радою. Я відмовився. Мені відомо, що чимало інших міст і сіл теж сказали "ні", — продовжував він своїм гуркотливим голосом. – Але вони їх усіх по черзі заставили рахуватися з собою. Сюди вони також прийшли і... ну, я не знаю, чи ви мені повірите, але мені по суті все одно... вони робили чари.
– Будь ласка, повірте, що ми віримо. Що це були за чари?
– Різноманітні. Вони підпалювали людей і укріплення, лише махаючи руками, посилали невидимі кулі в моїх людей, плавили залізо думками, вони також можуть приспати когось словом або зробити віз легким, як пір'їнка. Кілька з них оточили себе чарівними бульбашками, як бар’єром. Я знаю, що це звучить як дурні видумки, але це справжнісінька правда.
Присутні чемно кивнули, підтверджуючи слова бургомістра.
– Спочатку вибухла паніка, але, щоб не хвалитися, я не та людина, яка лякається будь-якої магії, тому нам вдалося взяти ситуацію під контроль. Я лише переконався, що все Братство Трояндового Хреста — це підозріле об'єднання, яке веде перемовини з сатаною. Словом, місто вдалося утримати.
– Як, якщо... братство робило такі речі? – з цікавістю запитала Катаріна.
– Нормально, по-божому, – бургомістр знизав могутніми плечима. – У нас є гарні стіни і трохи легкої артилерії, а їх було мало. Однак, наскільки мені відомо, окрім Бухена та кількох міст, вони окупували весь регіон, включаючи Вюрцбург і Кітцінген. І на відміну від тих, ми жили, як і раніше, впускаючи і випускаючи тільки купців і декого з тих, хто шукав у нас притулку.
– А ті, я маю на увазі інші міста, жили не так, як раніше?
– Ну так, ні. Розумієте, вся ця братія, як тільки з'являлася, вводила свої закони. Вони позбавили прав дворян і міщанство, і самі все вирішували. Вони взяли на себе суди, церковні і світські. Забирали дітей до Вюрцбурга для якогось таємничого навчання. І робили чари, де тільки могли. Вони заганяли людей до церков на якісь нечестиві служби, — Еркісія тихенько пирхав, але бургомістра, здавалося, не хвилювало, що він створив такий кумедний парадокс, — і так далі. Одним словом, вони перевернули все з ніг на голову. І весь час говорили про спасіння, якусь шосту епоху, знання, що дозволяють переносити ріки, і так далі. Деякі люди повірили в це, вони були захоплені цим, але ми тут, у Бухені, знаємо, що сатана часто носить священницькі шати, чи не так, пан парох?
Запитаний енергійно закивав головою і перехрестився.
– Ви знаєте, чому бар'єр зник?
– Уяви не маю, і, чесно кажучи, мені байдуже. Я радий, що нарешті зможу продати сіль. Тільки трохи боюся, що про все це подумає архієпископ, бо він не має милосердя до тих, хто не платить податки, а ми вже рік не платимо, бо і як би могли це робити?
– А що сталося з братством?
– Цього я теж не знаю. З якогось часу вони тут не показувалися. Досі вони були у Вюрцбурзі, але не в замку, а в університеті.
Розмова на цьому фактично закінчилася. Гості розпитували про діяльність Братства Трояндового Хреста, але веселий господар нічого не міг додати, бо мав до нього мало відношення. Їм вдалося лише отримати ім’я людини, яка мала бути лідером таємничої групи: Йоганнес Андреае. Коли вечеря добігла кінця, гості чемно розпрощалися і повернулися до табору.
– І що ти думаєш про це?– запитала Катаріна свого радника, коли вони рушили в путь.
– Чесно? Не знаю Все це звучить абсолютно абсурдно, але я готовий у це повірити. Так сталося, що я зустрічав цього Андреае незадовго до зустрічі з тобою. Тоді він у дуже завуальований спосіб дав мені зрозуміти, що задумав щось велике, і дав мені шматочок якогось кристала, який у багато разів посилить ефект прецизії. Якби у нього та його побратимів було дещо таке, то все було б можливо, і я також кажу про зведення Ковпака. Якщо додати до цього те, що Ельзевір розповів нам про книгу…
– Що це був за кристал?
– Уяви не маю, я ніколи не бачив такого ні раніше, ні після. Зелений, каламутний, трохи схожий на скло. Я викинув його, коли мене зловили гессенці, щоб він не потрапив до них.
– Що ти думаєш про весь цей... культ знань і Шосту Епоху?
– Звучить як звичайна гностична єресь. – Еркісія знизав плечима, ніби говорив про погоду. – В Німеччині таких було багато, хоча єретикам ніколи не вдавалося втілювати свої ідеї в такій мірі. Чи відома тобі історія Мюнстерської комуни?
Катаріна похитала головою.
– Це було приблизно сто років
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Руйнівниця фортець, Марчін Швьонтковський», після закриття браузера.