BooksUkraine.com » Наукова фантастика » Ореада. 2. Ароморфоз, Ігор Ітан 📚 - Українською

Читати книгу - "Ореада. 2. Ароморфоз, Ігор Ітан"

44
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Ореада. 2. Ароморфоз" автора Ігор Ітан. Жанр книги: Наукова фантастика. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 243 244 245 ... 258
Перейти на сторінку:

   — Тобто? Там суцільна математика.

   — Математика – чудовий кандидат на фундаментальний рівень фізичної реальності.

   Знаючи непогано когерентну статику, Ноа вже здогадувався, куди вона хилить:

   — Ти всерйоз вважаєш, що наша реальність – це результат своєрідних обчислень у якійсь незбагненній матриці?

   — У деякому наближенні. Це груба аналогія того, що припускається в теорії.

   Тут втрутилася Аліна:

   — Факт віртуальності нашого світу не заважає ставити все те ж одвічне питання про те, як влаштована ця матриця, і хто її створив?

   — Спираючись на теорію когерентної статики, ми можемо сказати, що ніі-матриця складається з нічого. А її структура – результат її диференціювання. Щось на кшталт квантових флуктуацій, нульових коливань, але які виникають з принципу Парменіда, а не через принцип невизначеності, як у квантовій механіці. Причому обидва явища споріднені. Принцип невизначеності являє собою окремий випадок, похідне явище від принципу Парменіда.

   — Я знаю, що принцип Парменіда відіграє важливу роль у когерентній статиці, але його обґрунтування засобами квантової математики я ніколи не розуміла.

   Ноа спробував пояснити без залучення квантової математики:

   — Ти, мабуть, знаєш, що цей принцип названо на честь давньогрецького філософа Парменіда Елейського. Він звертав увагу на суперечливість поняття небуття. У загальному сенсі це звучить так: небуття – це відсутність всього, проте опис відсутності має спиратися на якісь ознаки, а наявність ознак, своєю чергою, зумовлює наявність об'єкта опису. Це ще можна подати у вигляді хибної тези: "є те, чого немає". Або можна ще порівняти з неможливістю визначити зло без протилежного поняття добро, а значить і з безглуздістю твердження про існування одного лише зла чи добра. Таким чином, виникає парадокс наявності абсолютної відсутності всього. У когерентній статиці поняття ніі аналогічне поняттю небуття. Щоб не занурюватися в нетрі квантової математики, достатньо розуміти, що перша базова теорема, що строго доводить засобами квантової математики неминучість ніі-диференціювання, за своїм загальним принципом схожа на логіку Парменіда. Ніі-диференціювання в теоремі – це те, що здатне визначити саме ніі, інакше воно втрачає в теорії математичний зміст. У свою чергу з першої теореми виводиться друга, що доводить тотожність ніі множині всіх світових послідовностей ніі-диференціювання. Інакше висловлюючись, суперпозиція всіх можливих станів Універсуму. В моделі фізичної реальності, про яку каже Леа, це доводить неможливість існування одного лише небуття. Обов'язково має щось з'являтися, флуктувати. Як наслідок цього принципу ми маємо можливість спостерігати в нашій науковій практиці відповідні явища. Ми знаємо, що навіть абсолютний вакуум з неминучістю містить у собі скалярне поле чи океан Хіггса. І в силу квантової невизначеності неможливо однозначно постулювати наявність або відсутність частинки в будь-якій області простору без проведення перевірки, а якщо перевірка проводиться, то вона сама по собі робить простір не порожнім. Леа хоче сказати, що така модель претендує на основу основ, і немає сенсу ставити питання, з чого складається матриця, і хто її створив.

   — Наскільки я розумію, ніі-диференціювання задає структуру матриці в цій моделі. Тоді, що є у фізичному сенсі ця структура? З чого ж вона все-таки складається? Що це за вид матерії?

   — Резонне питання, — Ноа запитливо подивився на Леа.

   — Я згадувала, що ніі-матриця складається із нічого, а значить, вона не є якимось видом матерії, — нагадала Леа.

   — Я не розумію, — Аліна задумливо похитала головою. — Якщо це не матерія, то що? Яка метафізична сутність? Трансцендентна свідомість? Ти ж сама казала, що термін "позаматеріальні явища" не має сенсу.

   — Я точно не знаю, що це, але це не можна назвати позаматеріальним. Структура ніі-матриці має безпосереднє відношення до матерії, але її властивостями безпосередньо не володіє. Можливо, для цього потрібний ще спеціальний термін. Найближче до цього поняття – інформація. Між матерією та структурою ніі-матриці зв'язок приблизно такий самий, як між комп'ютерною програмою і тим віртуальним світом, що симулюється у процесі її виконання. У такій аналогії неважко уявити, що простір, матерія та час можуть існувати лише у віртуальному світі, що симулюється програмним кодом. Тут очевидно, що віртуальний світ і програмний код – це сутності, що принципово відрізняються один від одного, але при цьому віртуальний світ є безпосередньою похідною від програмного коду і функціонально міститься в ньому. Відмінність ніі-матриці від цієї аналогії лише в тому, що програма, утворена в ніі-матриці, не має матеріального носія, як у випадку з комп'ютером. Це як би структура в чистому вигляді, породжена флуктуаціями ніі-диференціювання. Ось проста математична аналогія: нуль – це нічого, умовно ним позначимо ніі. Тоді ніі-диференціювання – це, згідно за принципом Парменіда, неминуче розщеплення нуля на одиницю та мінус одиницю. Загалом, у суперпозиції, ми маємо той самий нуль, нічого, але вже з ніі-структурою. З огляду на те, що ця структура інтерферує сама з собою, перебуваючи у власній суперпозиції, вона одночасно несе в собі і віртуальну матерію.

   — Ти кажеш, що простір і час може існувати лише у віртуальному світі. Однак ми знаємо, що для програмного коду потрібне місце, на якому його можна розмістити, і час, за який він має виконуватись, — зауважила Аліна.

1 ... 243 244 245 ... 258
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ореада. 2. Ароморфоз, Ігор Ітан», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Ореада. 2. Ароморфоз, Ігор Ітан"