BooksUkraine.com » Наукова фантастика » Ореада. 2. Ароморфоз, Ігор Ітан 📚 - Українською

Читати книгу - "Ореада. 2. Ароморфоз, Ігор Ітан"

44
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Ореада. 2. Ароморфоз" автора Ігор Ітан. Жанр книги: Наукова фантастика. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 244 245 246 ... 258
Перейти на сторінку:

   — Це тому, що ми розглядаємо програму та її віртуальний світ із загальної позиції первинної реальності, в якій знаходимося самі. У ніі-матриці процес виникнення віртуального Світу відрізняється від виконання комп'ютерної програми. Тут ця аналогія не діє. Не можна розглядати структуру ніі-матриці, як розподіл чогось у просторі або в часі. Вона не має ні цих, ні взагалі якихось властивостей або параметрів звичного для нас фізичного світу. Єдина її властивість – це абстрактна ніі-структура. Будь-який фізичний світ у ній існує, як сукупність інформації, що утворена всіма світовими послідовностями ніі-диференціювання. У свою чергу, різні кількісні та пропорційні співвідношення такої інформації в суперпозиції визначають його закономірності, які ми описуємо математичними функціями і називаємо законами природи.

   — Яким чином обчислюється той фізичний світ, який ми можемо спостерігати?

   — Об'єктивно, він не обчислюється у вигляді, в якому ми його спостерігаємо. Він існує в ніі-матриці лише у вигляді інформації та функцій. Приблизно так, як і віртуальний світ існує в рядках коду комп'ютерної програми.

   — Але цього мало. Щоб цей віртуальний світ почав жити власним життям, потрібно виконати програмний код. Тільки так ми зможемо побачити його.

   — Саме це потрібно лише для того, щоб віртуальну реальність побачили МИ. А "ми" – це якась індивідуальна форма розуму або те, що люди називають свідомістю. Якщо сказати більш універсально в термінах когерентної статики – інтегративна ніі-інтерференція світових послідовностей ніі-диференціювання. Зверни увагу, що виконання програмного коду на мікропроцесорі необхідне тому, що сам код представлений у просторі та часі. Ми його просто не можемо уявити якось інакше у нашому фізичному світі. У цьому немає необхідності і сенсу, коли вся структура ніі-матриці знаходиться в суперпозиції. Там у принципі відсутній простір та час, лише абстрактна ніі-структура, якій для вичерпного опису достатньо однієї лише математики. Приблизним аналогом виконання коду в ніі-матриці може виступати ніі-інтерференція. Якщо говорити точніше, це не так виконання коду, як виникнення емерджентного конструкту, породженого всією сукупністю інформації та функцій у ніі-матриці.

   — Отже, якесь обчислення образу нашого Світу, що ми можемо спостерігати, виникає в цьому конструкті?

   — Те, що ми спостерігаємо – це лише обмежена віртуальна проекція ніі-інтерференції. Певне уявлення про простір та час, а загалом і про фізичний світ існує лише в межах певної форми розуму.

   — Це вже якийсь соліпсизм, — Аліна засміялася.

   — Це не соліпсизм. Об'єктивна реальність існує, але вона зовсім не схожа на те, що ви сприймаєте своєю свідомістю. Тут можна знову скористатися аналогією з програмним кодом. Ми знаємо, що, заглянувши всередину мікропроцесора або всередину інших компонентів комп'ютерної системи, ми не виявимо нічого схожого на той 3D світ, що симулює програма на екрані монітора. Це тому, що сам цей світ і його об'єкти описуються функціонально-параметричним методом – чистою математикою. Достатньо описати один електрон, щоб потім застосувати цей опис для симуляції будь-яких об'єктів та їх поведінки, в яких є ця частинка. Саме тому закони в нашому Всесвіті універсальні скрізь, а однотипні частинки зовсім не відрізняються один від одного. Важливо звернути увагу, що для існування цього програмного світу не потрібний монітор та графічний рендер. Він вже самодостатній у вигляді лише програмної інформації, з якої складається. Монітор та відеорендер потрібні лише для того, щоб зовнішній спостерігач зі свідомістю побачив віртуальний світ у звичній для себе формі. Якщо помістити свідомого спостерігача всередину програми, тоді його суб'єктивне сприйняття, як і він сам, описуватиметься таким самим функціонально-параметричним методом. Таким чином, будь-який об'єкт або суб'єкт разом зі своїм сприйняттям реальності в програмному коді буде також являти собою набір якихось параметрів та загальних функцій, розподілених по всій структурі програми. Ця аналогія дуже близька до того, як існує наш Світ у ніі-матриці.

   — Тобто, ти стверджуєш, — Аліна задумалася, — що насправді я, ти і все, що ми можемо бачити навколо себе, є лише обмеженими віртуальними образами, що симульовані в ніі-матриці лише для свідомого сприйняття? Насправді мене – немає, як цілісного об'єкта, і я розкидана у вигляді функцій та параметрів по всій цій матриці, що складається з нічого?

   — Якщо спрощувати ще більше. Я навела найближчу для звичних термінів інтерпретацію того, як я розумію абстрактно-математичні моделі, описані в когерентній статиці.

   — І ти вважаєш, що цим можна описати весь наш Світ і його основу основ? — погляд Аліни був сповнений скептицизму.

   — Це є строгим математичним слідством. Когерентна статика з математичною обґрунтованістю описує неминучість появи ніі-структури, а потім і емерджентних рівнів, де можуть симулюватися різноманітні віртуальні світи.

   — Така модель має означати, що наука вийшла за межі своєї компетенції. І цей висновок власне ставить під сумнів такі твердження.

   З нехарактерним для себе виразом обличчя Леа запитально подивилася на Аліну. Здається, Ноа вперше бачив її такою. Аліна поспішила пояснити:

   — Це відоме філософське визначення принципових меж компетенції науки та релігії. Наука відповідає на питання: "Як влаштований наш Світ? ", а релігія: " Навіщо він існує? ". Це той філософський підхід, що дозволяє позбутися багатовікового конфлікту між наукою та релігією. Виходить, що твоя теорія тепер втручається у діяльність релігії. Це вже саме по собі якось підозріло та ненауково.

1 ... 244 245 246 ... 258
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ореада. 2. Ароморфоз, Ігор Ітан», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Ореада. 2. Ароморфоз, Ігор Ітан"