Читати книгу - "Ореада. 2. Ароморфоз, Ігор Ітан"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
— Ти сам чудово розумієш, — заперечив Кузьма, — і спіралі логотипу, що схожі на філотаксис, і його пелюстки, і спіралі квантових об'єктів, і гекзакосихор у різних проекціях, втілюють ту саму математичну гармонію, що зображена на картині. Симетрія обертання п'ятого порядку у різних фігурах та функціях разом утворюють саме ту комбінацію закономірностей, що зрештою привела нас усіх сюди. І потім, хто сказав, що спіралі на картині обов'язково мають означати саме функції з квантової механіки?
— Саме так, — продовжив Ноа. — Картина просто викликала у мене асоціації в тій галузі науки, над проблемами якої я тоді вже стільки часу бився. Мені просто потрібен був поштовх.
— У вірному напрямку, — закінчив Кузьма.
Кузьму доповнила Аліна:
— Я не відкидаю, що Таге міг використовувати більше патернів як першоджерело для своєї картини. І вони могли бути не зовсім один в один із тим, що він малював. Я не настільки звертала увагу на його творчість, щоби це достеменно стверджувати. Можливо, він також був натхненний цими патернами на написання картини, як ти картиною на наукові відкриття. Це виглядає цілком правдоподібно, враховуючи, що Таге був одержимий різними математичними гармоніями.
Ноа зробив невелику паузу, думаючи, що сказати, а потім знову спитав:
— Отже, все-таки, і що це має означати?
— Очевидно, якусь таємничу доленосну силу, — натхненно сказав Кузьма.
— Якого походження, і внаслідок чого?
— Походження із експерименту, причиною якого ми власне і виявилися…
— І що це за така сила, породжена нашим експериментом?
— Щось таке, що виходить за межі нашого розуміння.
Ноа похитав головою:
— Якщо вже залишатися у вашій, типу, містичній парадигмі, то Аліна стверджувала, що сила походить від тієї тканини, з якої була пошита сукня. З твого твердження виходить, що вона тут ні до чого. Вона, швидше, є таким самим наслідком цього феномена з картиною, ніж сила-причина. Виходить, як би, що обидві ваші версії суперечать одна одній?
— Особливі властивості тканини не суперечать тому, що каже Кузьма, — заперечила Аліна. — Тут справа не в причині або в наслідку, а у виникненні такого собі доленосного ланцюга. Він вів нас, і зараз зімкнувся.
— У такий спосіб можна нафантазувати будь-що. Ти ж розумієш, що, вийшовши за межі наукової методології, ми не докопаємося до суті.
— Розумію, — погодилася Аліна, — але одного наукового мислення людині недостатньо. Дуже часто людина потребує і релігійної інтерпретації свого буття. Я не стверджую, що це допомагає порозумітися на природі речей. Це допомагає вкладати сенс у свої дії, у своє існування та існування навколишнього Світу.
— Гаразд, — Ноа не бачив сенсу розвивати цю тему. — Що ви тоді скажете про цей логотип-філотаксис? Яке він має відношення до вашого доленосного ланцюга? Тут не просто асоціація, а повний збіг з ним першого загубленого патерну.
— Може, це просто один із знаків у цьому ланцюзі, — припустила Аліна.
— Знаку чого?
— Знаку продовження. Знаку, за яким нам варто іти далі.
У розмову втрутилася Леа:
— Ноа має рацію в тому, що занадто малоймовірно, щоб це було простим збігом. Має бути прямий раціональний зв'язок зображення на логотипі з результатами нашого експерименту.
— Що ти маєш на увазі? — запитала Аліна. — Яким чином логотип може бути безпосередньо пов'язаний з нашим експериментом?
— Наприклад, представники сучасної цивілізації втрутилися в перебіг нашого експерименту, — тривожно припустив Кузьма.
— Навіщо це їм? — дивувалася Аліна. — Вони що, знали, що це спричинить появу картини і всього того, що з нею пов'язано? Який у цьому сенс?
Леа знизала плечима, що було нехарактерно для її жестів:
— Сенсу набагато більше, наприклад, у тому, що вони просто є тими, на чию науку вплинули результати таких експериментів. Звідси й логотип, що символізує в цьому найважливішу наукову концепцію.
— Яку концепцію? — спитав Кузьма.
— Я не знаю поки що. Може це фундаментальність симетрій обертання п'ятого порядку. Може ще щось. Але, очевидно, що наш експеримент відкрив найважливішу віху в історії науки. Дає якісно нове уявлення про фундаментальну будову Універсуму, а також дає практичні методи його вивчення.
— Через вісім із половиною тисячоліть? — недовірливо спитав Кузьма. — Ти всерйоз вважаєш, що стільки часу може існувати бренд чогось?
— Чому саме вісім із половиною? — не погодилася Леа. — Якісь ключові відкриття могли бути зроблені набагато пізніше. Зокрема й ті, що стосуються саме нашого експерименту. Особливість такого експерименту в тому, що за його перебігом можна спостерігати та брати участь із будь-якого часу. Очевидно, що на Землі у 21-му столітті після вивчення його результатів розпочнеться етап активних досліджень нового явища. Та й ми самі тепер долучимося до такої можливості.
— І все-таки мені важко не помічати якоїсь особливої таємничості і навіть містики, якими оповите число Фідія, — задумливо промовила Аліна. — Можливо, не такі далекі від істини були древні, коли називали Золотий Перетин божественною пропорцією? Якщо не подобається релігійний погляд, то до цього можна поставитись і суто символічно.
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ореада. 2. Ароморфоз, Ігор Ітан», після закриття браузера.