Читати книгу - "Казки, Олександр Гребьонкін"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Потім, чекаючи, коли йому принесуть гарячу воду, лікар розповів місцеві новини і, між іншим, повідомив:
– Сьогодні бачив графа Еміля. Він блідий, бурмоче щось невиразне. Насилу зрозумів, що вчора він поховав рідного брата.
- Брата? – перепитав батько. - А хіба в нього був брат?
- Та ніби приїхав на маскарад, випив там лишку і помер від удару.
Щоки Маргарити стали схожі на маки.
- Марго, ти була там на цьому балі. Там справді був його брат?
Маргарита розвела руками:
- Але, тату, як я могла за цими масками хоч когось розгледіти... Після балу я пограла графу Емілю на флейті та поїхала.
- Так, ну і бал! - вигукнув батько. – І ця моторошна смерть барона Регденса та його слуги від зубів вовків.
– Лісничий говорить про необхідність винищити вовків. Їх багато розвелося в нашому лісі, вони небезпечні для мандрівників, - сказав лікар, нахиляючись над тазом, у якому служниця принесла теплу воду.
Закочувавши рукави, він узяв мило і неквапом почав милити руки.
Якийсь час панувала тиша, чути було лише плюскіт води.
- Взагалі, - сказав лікар, витираючи руки рушником, - я чув про цього брата багато страшних речей. Начебто це незаконнонароджений син старого графа. Великий розпутник та інтриган, який займався якимись медичними дослідами. Граф Еміль був змушений тримати замкненим у кімнаті, бо той остаточно збожеволів. Загалом темна історія.
- Чого тільки не базікають слуги! - пробурмотів батько, дивлячись у стелю, думаючи про щось своє.
Епілог
Навесні Маргарита продала свій особняк і перебралася до старого будинку батька в Андресі. Заїжджий двір знову був відкритий і відвідувачів вистачало. Будинок наповнився людьми, і батько став веселішим, товариським і задерикуватим. З'явилися дві служниці, повернулися кухар та конюх.
Коли в саду почали цвісти вишні, яблуні та абрикоси, Маргарита любила, відчинивши вікно своєї кімнатки на другому поверсі, вдихати теплий вітер, що ніс приємні пахощі.
Вона з насолодою слухала спів птахів. Якось вона почула заливисті трелі – вони здавались схожими на гру флейти.
Флейта перегукувалася з птахами і радісно сповіщала весну.
Маргарита з несамовитим серцем побігла з дому на поклик флейти. Чоловік із довгим волоссям сидів під деревом і радісно грав.
Січень 2021 року.
ПРИМІТКИ
Венеціанська жінка – персонаж карнавалу масок. Це ошатна, обвішана коштовностями жінка з високою зачіскою. Ліберті – різновид маски для обличчя. Це блискуча напівшовкова тканина, неймовірно красива, пластична, що дозволяє створити романтичний образ. Поєднання червоного із золотом – символ фатальної жінки.
Кіт – одна з масок венеціанського карнавалу. Маска венеціанського кота зобов'язана своєю появою особливою повагою, з якою сприймалися коти у Венеціанській республіці.
Дзанні – персонажі – слуги (або блазні) італійської комедії дель арте, одна із найстаріших масок. Дзанні продовжували традицію придворних та карнавальних блазнів. Носили маски з довгими носами – дзьобами.
Ков'єлло - персонаж-маска італійської комедії дель арте, перший дзанні. Маска Ков'єлло - червоного кольору, з довгим, схожим на дзьоб носом. Також носить капелюх із пір'ям. Хитрий, наполегливий вигадник, часто гримасує.
Брігелла - персонаж-маска італійської комедії дель арте у білому костюмі, один із перших дзанні. У нього маска темного кольору з чорними вусами і з чорною бородою, що стирчить на всі боки. Хитрий, спритний.
П'єро, Коломбіна, Пульчінелла, Доктор Чума – персонажі-маски італійського театру дель арте.
Баута - одна з найпопулярніших карнавальних масок, призначена, як правило, для іменитих сановників, вельмож. Маска Баути повністю закриває обличчя і має дещо жахливий вигляд. Баута розширюється до підборіддя, не прилягаючи до щелепи. Ця особливість дозволяла вільно розмовляти, дихати, пити і навіть їсти, не розкриваючи своєї особистості.
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Казки, Олександр Гребьонкін», після закриття браузера.