Читати книгу - "Щоденник туриста або Кільцева по Європі, Yu Lee"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Так само неподалік цього університету знаходиться найкрасивіша книгарня, до якої вхід платний. Вважається, що ця книгарня на третьому місці у світі за красою. Також кажуть, що в ній черпала своє натхнення Джоан Роулінг, як і чорними мантіями місцевого університету для написання Гаррі Поттера.
Ця книгарня у неоготичному стилі з красивими дерев'яними фігурними сходами та безліччю різьблених дерев'яних деталей, як на стінах так і на стелі. Стелю прикрашає вітражне вікно, це місце – мрія того, хто любить книги і цінує прекрасне.
На набережній ми споглядали гарний міст, який з'єднує два береги Порту та височить над річкою. Його побудував учень знаменитого Ейфеля (і це не дивно, адже схожість із вежею в Парижі є).
Прогулявшись у вільний час після екскурсії, ми купили сувенірів та перекусили смачним морозивом. Вже в кількох містах ми намагалися виконати прохання коханого моєї супутниці, він попросив купити фігурку футболіста, але обшукавши все, ми зрозуміли, що її просто не існує, тому покинули цю витівку.
Перше, що спадало на думку, коли думаєш про Португалію це футбол. Нам казали, що він у них на першому місці, адже в новинах по телебаченню спочатку йдуть новини спорту, а потім уже все інше, навіть якщо в країні переворот буде то спочатку скажуть про футбол.
Проте вулицями не було жодного зображення футболістів, у нас в Україні їх і те більше. І це було для мене трохи дивним.
В Порто я купила мамі і бабусям кухонні рушники з місцевою символікою, кому з тріскою, а кому з півнями (це теж їх символ).
Залишаючи це чудове місто, з нами трапилась особлива пригода. Як я вже казала, пробки для цього міста це норма, тому наші водії хотіли вильнути іншою вулицею, яка, на жаль, виявилася перекритою і нам потрібно було звернути в провулок… ось тут і почалося все найцікавіше.
Провулок був вузький і знаходився прямо перпендикулярно до тієї вулиці, на якій знаходилися ми. Щоб повернути на неї, нам потрібно було проїхати трохи, здати назад, вивернути і все, але проблема полягала в тому, що здавати не було куди, там стояли припарковані машини. Ми вперто намагалися впоратися самотужки, поки не зібралася вся вулиця, щоб подивитись, як величезний автобус намагається маневрувати і один особливо імпульсивний чоловік з динею в руках обурено лаявся, але крім цього у нас в автобусі свій каламбур відбувався. Три сестри теж його вилаяли і навіть робили замах на його диню, запевняючи що він від своєї злості точно персиком подавиться.
Це все тривало хвилин десять може п'ятнадцять, поки не приїхала поліція. Вони викликали евакуатор і за лічені хвилини він приїхав (начебто за рогом стояв і чекав уже). Незабаром прибіг господар авто яке нас і застопорило, а точніше господиня, вона прибрала нашу перешкоду і ми вдало вирулили на потрібну нам вулицю, а їй виписали штраф за невдале паркування.
Ось так ця маленька пригода закінчилася без жертв і насильства (хоча наші дівчата крізь скло неодноразово робили замах на чоловіка з динею, який під кінець уже посміхатися почав, що теж не залишилося без коментаря. Була б їх воля, вони б його вже на ноль помножили). Було чудово, що в нашому автобусі зібралося так багато людей з почуттям гумору, особливо тішило, що в основному всі гумористи з мого міста (як я помітила, харків’яни завжди відрізняються нашим гумором з дещицею сарказму, або сарказмом з дещицею гумору, це ще треба зрозуміти).
Від мами отримала повідомлення "що за футболісти?" вона побачила фотографію, яку я вже встигла в інтернет завантажити. Мене це повідомлення трохи розсмішило, і я передзвонила.
Мама показала це фото татові та він не повірив, що я дійсно з футболістами, подумав що фотошоп. Довелося переконувати, що то оригінал.
Також я поспілкувалася зі своїм корейським другом, який зараз перебував у Мілані. Коли я подорожую, він чомусь постійно повторює "багата дівчина" (хоча це не так). Мене дивує це його зауваження, адже сам він постійно колесить світом.
З'явилася ймовірність, що ми з ним зустрінемося у Венеції, і це не погана новина, адже я й так там гулятиму одна, згадуючи всі пам'ятки які вже бачила в попередній своїй подорожі.
По дорозі до Лісабона повз нас проїхав вже впізнаваний нами чорно-білий автобус з тими ж футболістами, і тут почалося…, авангард автобуса одивився і просто розривався від жартів та сміху аж до сліз.
– Ми наздоженемо їх на заправці, – запевняли водії.
– Хлопці втомлені після футболу і треба брати їх поки що тепленькі, – сказала одна із сестер, після чого пролунала нова хвиля сміху.
– Зараз з автобуса дівчата як коршуни на полюванні, вийдуть на парковці, – сказала та старша.
Її молодша сестра навіть сказала, що обручку зніме для такого випадку.
Коли нам гід запропонувала включити фільм, але ми відмовилися і так розваг вистачає.
Автобус із футболістами помчав далеко вперед так швидко, що ми його вже не бачили, і скільки не вмовляли водіїв їхати швидше, нічого не змінювалося (всі це чудово знали, що автобусу з нашими номерами заборонено їхати швидше за дев’яносто кілометрів на годину, на території Європи, просто ми жартували над водіями). На заміною того, що ми так і не наздогнали португальців, наші шофери запропонували підігнати нам автобус із китайцями, на що я дала позитивну відповідь. Дівчата теж погодилися, аргументувавши, що китайці юркі.
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Щоденник туриста або Кільцева по Європі, Yu Lee», після закриття браузера.