BooksUkraine.com » 📖 Детективи » Пацієнт, Трюде Тейге 📚 - Українською

Читати книгу - "Пацієнт, Трюде Тейге"

4
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Пацієнт" автора Трюде Тейге. Жанр книги: 📖 Детективи. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 26 27 28 ... 68
Перейти на сторінку:
Вінтер з маленькою сестричкою. Тепер живою зосталася лише наймолодша. Ніхто не знає, що трапилося з Юлією, а брат, якого всі вважали загиблим під час цунамі в Таїланді 2004 року, несподівано об’явився за стільки років, щоб… стати жертвою убивці».

Слова били її, мов ляпаси по щоках, спершу по одній, потім — по другій. Кімната закружляла, швидше, чим раз швидше.

Вона схопилася за стілець, закричала довгим, пронизливим криком, який перейшов у плач і схлипи.

Десь ніби здалеку долинав голос якогось чоловіка, який казав, що для розслідування убивства поліція залучила великі ресурси. «Чи пов’язане вбивство Аллана Вінтера зі зникненням його сестри ось уже майже чотирнадцять років тому?» — запитав репортер. Чоловік відповів, що ставити запитання — природньо. «Ми ніколи не полишали спроб з’ясувати, що ж трапилося з Юлією, але якщо її зникнення, справді, якось пов’язане з нинішнім вбивством, то відповіді ще не маємо».

Неспокій, мов мурахи, повзав жилами, гриз стінки кровоносних судин, мурахи множилися, пожираючи все поспіль, і мозок, і нутрощі. Вона поволі встала з ліжка й почала сновигати кімнатою. П’ять кроків уперед, чотири — убік, назад, уперед… дев’ятнадцять, двадцять… п’ятдесят дев’ять, шістдесят — лічила вона вголос.

Те фото зробив батько. Вони сиділи на східцях ґанку, їли румбамбар, умокаючи його в мішечок з цукром, а батько стриг моріжок. Він ходив туди й сюди, весь час поглядаючи на них і всміхаючись, і їй від того було радісно й затишно. Миті з татом… вона не хотіла про них думати. Ті думки пнулися довгими тінями по кутках, росли, їхні обриси ставали виразнішими; добро віддзеркалювалося у злі. Доки батько не витримав.

Вона далі міряла кроками кімнату.

— Трава й сіно, — сказала голосно. — Трава й сіно. Вішала для сіна. Вішала…

Як дивно, цього слова вона не згадувала багато років. Гарне слово. За якийсь час вона знову лягла, натягнула ковдру на голову, відчула тепло свого дихання, відчула, що існує.

— Вішала, — повторила сонно.

Вона навчилася розкладати сіно на вішала ще в дитинстві. Дотики соковитої зеленої трави до шкіри, сонце просто в обличчя, піт на спині. А потім: гострий дух сухого сіна, яке вони громадили в причіп і трамбували ногами, щоб не розгубилося на нерівній дорозі, доки трактор везтиме його до стодоли. Їм веліли міцно триматися за борти, щоб не впасти, але вони нехтували настановами, бо так весело й гарно було гицати в пухкому й м’якому сіні.

Вона поволі вдихала й видихала, чекаючи доки подіє піґулка. Поступово тремтіння минулося.

— Весна — це гуркотіння трактора й запах нагрітої сонцем ріллі, — сказала вона вголос. — Літо — метушливі джмелі, вони дзумкотять над кущами рож, посадженими на південному боці дороги. А осінь? Що таке осінь? Та звісно ж: стрибання з драбини в сіно, лоскіт у животі, сухі, колючі стеблини в волоссі та в одязі. Звук осені — дзвінкий, радісний сміх. Зима синя, світло-синя, як мої ноги, коли я бігала босоніж у снігу, стояла на краю пірса й дивилася у воду. Море взимку також синє. Темно-синє. А хто я? Я була ріллею і травою, сонцем над небокраєм, світлими хмарами й морем з білими баранцями на чубках, літньою сукенкою, босоногою дівчинкою у хвилях прибою, синіми чорницями й чорною воронікою, рожевим килимом вересу на схилах гір, примулкою, румбамбаровим кисілем, сніговими хатинками, лижними прогулянками в лісі. Але все зникло в темряві і сні. Тепер я не знаю, хто я. Вона відпихала, відштовхувала, проганяла думки, але, після того, як їй показали картинку з її ґанком, шляху назад вже не було. Двері до потаємної кімнати в мозку відчинилися, на порозі стояла маленька дівчинка з мишачими хвостиками, у нових кросівках і серйозно дивилася на неї.

30

Карстен хотів провести обшук спокійно й приязно. І не Фруде Ульсен цьому завадив. А його матір. Вона рано встала. Було кілька хвилин на сьому, коли вони заїхали на подвір’я перед зеленим будинком на Кінці. Ще й з автомобілів не встигли вийти, як вона стала на порозі. Огрядна матрона виповнила собою всі двері й міцно вхопилася обома руками за одвірки.

Карстен спокійно піднявся східцями на ґанок, зупинився перед нею.

— Фруде вдома?

— Чого вам від нього треба?

Карстен показав їй папір.

— Це дозвіл на обшук. І це означає, що ми маємо право оглянути в будинку кожний закуток, — незворушно промовив він.

— Ні! — верескнула вона, ще міцніше вхопившись за одвірок. — Ніхто сюди не ввійде! Ніхто!

— Якщо не відступитеся, доведеться вас посунути, — твердо сказав Карстен і підкликав двох поліцейських, які чекали внизу сходів.

Обличчя Свангільд Ульсен побагровіло, майже посиніло, вона захиталася, коліна їй підігнулися. Вона верещала й через силу намагалася втриматись на ногах, але непомірна вага тягнула її додолу, і крик поступово перейшов у ледь чутний писк, схожий на цівкання голодного пташеняти. Тієї миті з’явився сам Фруде, у футболці й трусах.

— Що це ви витворяєте?

Раптом він розвернувся і кинувся у дім. Карстен стримав поліцейських, які вже рвонули за ним. Фруде повернувся за кілька секунд з інгалятором в руках, запхав його матері до рота.

— В неї астма! Ви що, зовсім подуріли? — крикнув він.

Карстен кивнув Евенові й двом поліцейським, ті обминули Фруде з матір’ю і ввійшли до будинку.

31

Пізнього пообіддя всі слідчі зібралися в нарадчій кімнаті в управі ленсмана. Вони не знайшли нічого, що могло б прив’язати Фруде Ульсена до вбивства Аллана Вінтера.

— Ця справа нагадує мені справу Юлії, за винятком хіба того, що цього разу маємо труп, — втомлено сказав Еґґсбьо.

Решта мовчали. Карстен тицяв ручкою у блокноті. Потім підвівся, підійшов до дошки з фотографіями, картами й нотатками. Показав на карті Кістевіку.

— Авто Вінтера було припарковане тут, — його палець вів дорогою до Кінця. — Тут дорога спускається до гавані, а тут його знайшли у воді, з зовнішнього боку пірса. Це приблизно 300 метрів від авта. У воді він опинився вже мертвий. Ніхто нічого не бачив, — він безпорадно змахнув рукою убік Еґґсбьо.

— Його могли викинути з човна. У фьорді тоді віяв південний вітер, — сказав Еґґсбьо. — Або ж скинули з причалу, де стояло авто. Але ми прочесали територію навколо зруйнованої рибацької фабрики й нічого не знайшли, ні мобільного телефона, ні гаманця — нічого, що могло б вказати на місце злочину.

Карстен тицьнув на фотографію Фруде Ульсена.

— Аллан заходив до нього ввечері того дня, коли його, ймовірно, вбили, але Фруде наполягає, що він його не впізнав.

1 ... 26 27 28 ... 68
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Пацієнт, Трюде Тейге», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Пацієнт, Трюде Тейге"