BooksUkraine.com » Різне » МарІуполь. Як ми виживали... Хроніка війни., Олександр Зоря-Заря, Ольга Заря 📚 - Українською

Читати книгу - "МарІуполь. Як ми виживали... Хроніка війни., Олександр Зоря-Заря, Ольга Заря"

12
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "МарІуполь. Як ми виживали... Хроніка війни." автора Олександр Зоря-Заря, Ольга Заря. Жанр книги: Різне. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 29 30 31 ... 59
Перейти на сторінку:
ДЕНЬ ДВАДЦЯТЬ ШОСТИЙ. «Напружені дебати й намагання залишатися в безпеці»

Олександр Зоря-Заря (текст і вірші)

 

ДЕНЬ ДВАДЦЯТЬ ШОСТИЙ

Слова́ кружля́ють, як вого́нь на ві́трі,

про зда́чу мі́ста.., ва́рварську війну́…

Хтось зра́джує, хтось сльо́зи мо́вчки ви́тре,

а хтось пірне́ думка́ми вглибину́…

Хроніка подій. 21.03.22 (понеділок)

9:00.

Зателефонувала Тетяна (зв'язок з’явився, мов світло в темряві!) і повідомила, що сьогодні під’їде її чоловік Віталій, який зустрічав нас у Бердянську, з питання нашого знеможеного акумулятора, що чекає на порятунок.

 

12:00.

Поруч із нами в укритті, як дві блукаючі тіні, розмістилися дві жінки з Маріуполя та син однієї з них. Молодий чоловік вирушив на пошуки бензину, мов лицар на пошуки святого Ґрааля. Жінки між собою розмовляли українською (суржиком), їхні голоси відлунювали в стінах укриття думку, що у всьому винні Україна та Азов. Якби Україна здалася, то й Маріуполь був би цілим. Дружина й сестра, мов дві войовничі амазонки, почали дорікати цим жінкам у невігластві. Я ледве зупинив розпалювані дебати, пояснюючи своїм дамам, що поки в місті командують прибульці, яким можуть донести про нас, треба стримуватися.

 

16:00.

Приїхав Віталій, мов довгоочікуваний рятівник. Зняли з машини акумулятор, і він забрав його із собою на зарядку, обіцяючи повернути йому життя.

 

17:00.

Жінки, що говорили українською, збираються завтра зранку виїжджати. Молодий чоловік сказав, що дістав бензин, і вони їдуть до Запоріжжя. Чому Запоріжжя? Чому не Московія? Невідомо. Це таємниця, яку не варто розгадувати…

 

19:00.

Валентин повідомив, що Володимир, мов добрий самаритянин, пропонує безкоштовно чотирьом (я, дружина, син, сестра) перебратися з укриття в трикімнатну квартиру його матері. Я подумав, що після сьогоднішніх дебатів із жінками, залишатися в укритті ризиковано. Ми вирішили не переїжджати проти ночі, залишивши цей важливий крок на завтра.

 

Міня́ються лю́ди, як хви́лі, невпи́нно…

Наді́ями, бу́дь-що, живу́ть.

Їх ма́нить, як сві́тло, наш дім - Украї́на,

а де́хто шука́є Москву́…

 

Анонс (День 26 → День 27):

Після складних днів у школі, герої знаходять тимчасовий прихисток у квартирі місцевої мешканки, де їх чекає трохи більше комфорту. Але чи вдасться їм знайти справжній спокій? Двадцять сьомий день покаже, що навіть у новому місці не все так просто: мітинги й протести в Бердянську... Чи зможуть герої уникнути нових небезпек, які підстерігають у місті?

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 29 30 31 ... 59
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «МарІуполь. Як ми виживали... Хроніка війни., Олександр Зоря-Заря, Ольга Заря», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "МарІуполь. Як ми виживали... Хроніка війни., Олександр Зоря-Заря, Ольга Заря"