BooksUkraine.com » 📖 Інше » Занурення в патерни проектування, Олександр Швець 📚 - Українською

Читати книгу - "Занурення в патерни проектування, Олександр Швець"

16
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Занурення в патерни проектування" автора Олександр Швець. Жанр книги: 📖 Інше. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 29 30 31 ... 58
Перейти на сторінку:
aria-hidden="true"> Ана­ло­гія з життя

При­клад замов­ле­ння через телефон.

Коли ви теле­фо­нує­те до мага­зи­ну і роби­те замов­ле­ння, спів­ро­бі­тник слу­жби під­трим­ки є вашим фаса­дом до всіх служб і від­ді­лів мага­зи­ну. Він надає вам спро­ще­ний інте­рфе­йс до систе­ми ство­ре­ння замов­ле­ння, пла­ті­жної систе­ми та від­ді­лу доставки.

Стру­кту­ра

Фасад надає шви­дкий доступ до певної функціо­на­льно­сті під­си­сте­ми. Він «знає», яким кла­сам потрі­бно пере­адре­су­ва­ти запит, і які дані для цього потрібні.

Дода­тко­вий фасад можна вве­сти, щоб не заха­ра­щу­ва­ти єди­ний фасад різно­рі­дною функціо­на­льні­стю. Він може вико­ри­сто­ву­ва­ти­ся як кліє­нтом, так й інши­ми фасадами.

Скла­дна під­си­сте­ма має без­ліч різно­ма­ні­тних кла­сів. Для того, щоб при­му­си­ти усіх їх щось роби­ти, потрі­бно знати подро­би­ці вла­шту­ва­ння під­си­сте­ми, поря­док іні­ціа­лі­за­ції об’єктів та інші деталі.

Класи під­си­сте­ми не знаю­ть про існу­ва­ння фаса­ду і пра­цюю­ть один з одним без­по­се­ре­дньо.

Кліє­нт вико­ри­сто­вує фасад замі­сть без­по­се­ре­дньої робо­ти з об’єкта­ми скла­дної підсистеми.

Псе­вдо­код

У цьому при­кла­ді Фасад спро­щує робо­ту зі скла­дним фре­ймво­рком конве­рта­ції відео.

При­клад ізо­ля­ції мно­жи­ни зале­жно­стей в одно­му фасаді.

Замі­сть без­по­се­ре­дньої робо­ти з дюжи­ною кла­сів, фасад надає коду про­гра­ми єди­ний метод для конве­рта­ції відео, який сам подбає про те, щоб пра­ви­льно нала­шту­ва­ти потрі­бні об’єкти фре­ймво­рку і отри­ма­ти нео­бхі­дний результат.

// Класи складного стороннього фреймворку конвертації відео. Ми
// не контролюємо цей код, тому не можемо його спростити.

class VideoFile
// ...

class OggCompressionCodec
// ...

class MPEG4CompressionCodec
// ...

class CodecFactory
// ...

class BitrateReader
// ...

class AudioMixer
// ...


// Замість цього, ми створюємо Фасад — простий інтерфейс для
// роботи зі складним фреймворком. Фасад не має всієї
// функціональності фреймворку, але приховує його складність від
// клієнтів.
class VideoConverter is
  method convert(filename, format):File is
    file = new VideoFile(filename)
    sourceCodec = new CodecFactory.extract(file)
    if (format == "mp4")
      destinationCodec = new MPEG4CompressionCodec()
    else
      destinationCodec = new OggCompressionCodec()
    buffer = BitrateReader.read(filename, sourceCodec)
    result = BitrateReader.convert(buffer, destinationCodec)
    result = (new AudioMixer()).fix(result)
    return new File(result)

// Програма не залежить від складного фреймворку конвертації
// відео. До речі, якщо ви раптом вирішите змінити фреймворк,
// вам потрібно буде переписати тільки клас фасаду.
class Application is
  method main() is
    convertor = new VideoConverter()
    mp4 = convertor.convert("funny-cats-video.ogg", "mp4")
    mp4.save() Засто­су­ва­ння

Якщо вам потрі­бно нада­ти про­стий або урі­за­ний інте­рфе­йс до скла­дної підсистеми.

Часто під­си­сте­ми ускла­днюю­ться в міру роз­ви­тку про­гра­ми. Засто­су­ва­ння більшо­сті пате­рнів при­зво­ди­ть до появи менших кла­сів, але у вели­кій кілько­сті. Таку під­си­сте­му про­сті­ше вико­ри­сто­ву­ва­ти повто­рно, нала­што­вую­чи її кожен раз під конкре­тні потре­би, але, разом з тим, вико­ри­сто­ву­ва­ти таку під­си­сте­му без нала­што­ву­ва­ння важче. Фасад про­по­нує певний вид систе­ми за замо­вчу­ва­нням, який вла­што­вує більші­сть клієнтів.

Якщо ви хоче­те роз­кла­сти під­си­сте­му на окре­мі рівні.

Вико­ри­сто­ву­йте фаса­ди для визна­че­ння точок входу на кожен ріве­нь під­си­сте­ми. Якщо під­си­сте­ми зале­жа­ть одна від одної, тоді зале­жні­сть можна спро­сти­ти, дозво­ли­вши під­си­сте­мам обмі­ню­ва­ти­ся інфо­рма­цією тільки через фасади.

Напри­клад, візьме­мо ту ж саму скла­дну систе­му конве­рта­ції відео. Ви хоче­те роз­би­ти її на окре­мі шари для робо­ти з аудіо й відео. Можна спро­бу­ва­ти ство­ри­ти фасад для кожної з цих частин і при­му­си­ти класи аудіо та відео оброб­ки спі­лку­ва­ти­ся один з одним через ці фаса­ди, а не без­по­се­ре­дньо.

Кроки реа­лі­за­ції

Визна­чте, чи можна ство­ри­ти більш про­стий інте­рфе­йс, ніж той, який надає скла­дна під­си­сте­ма. Ви на пра­ви­льно­му шляху, якщо цей інте­рфе­йс позба­ви­ть кліє­нта від нео­бхі­дно­сті знати подро­би­ці підсистеми.

Ство­рі­ть клас фаса­ду, що реа­лі­зує цей інте­рфе­йс. Він пови­нен пере­адре­со­ву­ва­ти викли­ки кліє­нта потрі­бним об’єктам під­си­сте­ми. Фасад пови­нен буде подба­ти про те, щоб пра­ви­льно іні­ціа­лі­зу­ва­ти об’єкти підсистеми.

Ви отри­має­те макси­мум кори­сті, якщо кліє­нт пра­цю­ва­ти­ме тільки з фаса­дом. В тако­му випа­дку зміни в під­си­сте­мі сто­су­ва­ти­му­ться тільки коду фаса­ду, а кліє­нтський код зали­ши­ться робочим.

Якщо від­по­від­а­льні­сть фаса­ду стає роз­ми­тою, поду­майте про вве­де­ння дода­тко­вих фасадів.

Пере­ва­ги та недо­лі­ки Ізо­лює кліє­нтів від компо­не­нтів скла­дної підсистеми. Фасад ризи­кує стати боже­стве­ним об’єктом, прив’яза­ним до всіх кла­сів програми. Від­но­си­ни з інши­ми пате­рна­ми

Фасад задає новий інте­рфе­йс, тоді як Ада­птер повто­рно вико­ри­сто­вує ста­рий. Ада­птер обго­ртає тільки один клас, а Фасад обго­ртає цілу під­си­сте­му. Крім того, Ада­птер дозво­ляє двом існую­чим інте­рфе­йсам пра­цю­ва­ти спі­льно, замі­сть того, щоб визна­чи­ти повні­стю новий.

Абстра­ктна фабри­ка може бути вико­ри­ста­на замі­сть Фаса­ду для того, щоб при­хо­ва­ти пла­тфо­рмо-зале­жні класи.

Легко­ва­го­вик пока­зує, як ство­рю­ва­ти бага­то дрі­бних об’єктів, а Фасад пока­зує, як ство­ри­ти один об’єкт, який від­обра­жає цілу підсистему.

Посе­ре­дник та Фасад схожі тим, що нама­гаю­ться орга­ні­зу­ва­ти робо­ту бага­тьох існую­чих класів.

Фасад ство­рює спро­ще­ний інте­рфе­йс під­си­сте­ми, не вно­ся­чи в неї жодної дода­тко­вої функціо­на­льно­сті. Сама під­си­сте­ма не знає про існу­ва­ння
1 ... 29 30 31 ... 58
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Занурення в патерни проектування, Олександр Швець», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Занурення в патерни проектування, Олександр Швець"