BooksUkraine.com » Історичний роман » Знак Ареса. Частина четверта. Калинів день., Родослав Світланін 📚 - Українською

Читати книгу - "Знак Ареса. Частина четверта. Калинів день., Родослав Світланін"

78
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Знак Ареса. Частина четверта. Калинів день." автора Родослав Світланін. Жанр книги: Історичний роман. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 31 32 33 ... 44
Перейти на сторінку:
Розділ 14.

 Ближче до світанку 12 серпня в східній частині зоряного неба в районі сузір'я Тельця Богдан із даху 25-поверхового будинку, у якому розташовувався офіс його фірми в Батумі, спостерігав у телескоп дві планети, що знаходилися близько одна до одної. Таке астрономічне явище, як зближення Марса та Юпітера, можна спостерігати раз на десятиліття. На найближчу відстань для земного спостерігача, у так званий момент "злиття планет", найбільша планета сонячної системи і червона планета бога війни повинні будуть підійти 14 серпня.

 Астрономія була одним із захоплень Богдана, на даху він провів усю ніч, навіть не уявляючи, які події відбувалися у світі в цей час… І, хоча небо не було зовсім безхмарним, йому вдалося побачити метеоритний дощ, адже саме на цей час припадав пік активності метеорного потоку Персеїди, а також у ці години Земля проходила через слід уламків, залишений кометою Свіфта-Туттля. Поглянувши на небо неозброєним оком, Богдан спостерігав звичайний рух по своїй орбіті одного із супутників, але раптом штучне небесне тіло змінило звичну траєкторію, його світіння ставало яскравішим, рух дугоподібнішим, схоже, він падав?

 Родіон усю ніч провів на чергуванні з охорони Генерального штабу, куди зводилася вся інформація про наслідки масованого ракетного удару по ядерних військових об'єктах Росії. Усі ракети вразили свої цілі, як і передбачалося, удар у відповідь зробити Росії було вже нічим…

 У бесіді про це з Родіоном, його друг генерал сказав, що з НАСА керівництву нашої країни американські партнери повідомили, що з Центру управліннями польотів «Роскосмосу» в підмосковному Корольові надійшла команда на супутник «Жар-Птиця», який примусово вивели з орбіти, і супутник летить до нас!

 - Але супутник при тяжінні Землі може впасти де завгодно! Хтось розрахував траєкторію його падіння? - запитав Родіон.

 - Річ у тім, що цим супутником керують із Землі, він оснащений ядерним реактором невеликої потужності, і ми не сумніваємося, що його ціль - Київ, але наша розвідка донесла інформацію ще конкретніше, Вишгород - гребля ГЕС! Вони хочуть завдати нам якомога більшої шкоди, - відповів генерал.

 - Якщо росіяни направляють до нас свій супутник як зброю, значить справжньої ядерної зброї на ньому немає?

 - Американська розвідка підтверджує, що на супутнику ядерних боєголовок немає, але багатотонний супутник з ядерним реактором, сам по собі, де б він не впав, може означати для нашої території другий Чорнобиль. За розрахунками фахівців НАСА, супутник згорить у щільних шарах атмосфери лише наполовину, тому всі зенітно-ракетні комплекси «Петріот» у Києві приведені в бойову готовність! Зустрічаємо!

 Яскравою вогняною стрілою передсвітанкове небо в Києві дугою окреслило падаюче небесне тіло. Високо над монументом «Батьківщина-Мати» ракета протиповітряної оборони врізалася у великий об'єкт, роздробивши його на частини та влаштувавши "метеоритний дощ", палаючі уламки супутника падали у Дніпро, проте найбільший з них продовжив своє, можливо кероване, падіння руслом річки, і на величезній швидкості врізався у греблю київської гідроелектростанції.

 Удар, що супроводжувався оглушливим вибухом, був настільки сильним, що гребля дала тріщину, її верх обвалився, утворивши так званий "проран", через який вода хлинула з Київського водосховища в нижній за рівнем каскад Дніпра. Через деякий час дамба під напором води наполовину зруйнувалася, вируючий потік води, перетворившись на суцільну хвилю, заввишки понад десять метрів, з великою швидкістю почав свій наступ на Київ.

 На шляху до Києва хвиля зносила все на своєму шляху, на двох берегах річки виявилися затопленими дачні та рибальські селища, дерев'яні будиночки з яких, а також судна з причалів, підхопив бурхливий потік і ніс, як паперові кораблики.

 Київ прокидався, людей на вулицях, і машин на дорогах було небагато, але метро вже працювало, багато хто того ранку понеділка поспішав на роботу. Коли вкотре по всьому місту пролунав звук сирен, ніхто не подумав, що ці сирени сповіщали не повітряну тривогу, до оповіщення якої всі вже звикли, а тривогу наближення цунамі.

 За десять хвилин після падіння «Жар-Птиці» в ефірі радіостанцій з'являються перші повідомлення про катастрофу, текстові повідомлення про прорив дамби надходять і на мобільні телефони. Усі гідротехнічні споруди, розташовані вниз по Дніпру, починають терміново скидати воду, готуючись до приходу "великої води".

 Через двадцять хвилин після початку катастрофи цунамі вривається до Києва, втративши свою первісну висоту під час розливу до трьох метрів. Перші поверхи багатоповерхівок у районі Оболонь виявляються миттєво затопленими, затопленими виявляються також райони Троєщина та Поділ, після проходження першої хвилі рівень затоплення продовжує підвищуватися, вода стрімко прибуває. Усі острови виявляються повністю затопленими. Брудна вода з плямами бензину та різних мастил на поверхні, разом зі сміттям несе дерева, залишки рекламних щитів, автомобілі та кіоски, у цьому вирі тонуть люди.

 У місті починається паніка, на дорогах у незатоплених районах утворюються затори з автомобілів, на яких люди намагаються виїхати в більш безпечне місце. У деяких місцях висока хвиля накриває ці черги, перевертаючи автомобілі та забираючи життя їхніх власників та пасажирів. Площа розливу води по місту збільшується, рівень води підвищується, оскільки гребля ГЕС до цього часу майже вся зруйнувалася. Хвиля накриває гідропарк, забираючи з собою яхти та катери, і розливається по всьому лівому березі, доходячи в деяких місцях до рівня четвертого поверху.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 31 32 33 ... 44
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Знак Ареса. Частина четверта. Калинів день., Родослав Світланін», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Знак Ареса. Частина четверта. Калинів день., Родослав Світланін"