BooksUkraine.com » 📖 Інше » Занурення в патерни проектування, Олександр Швець 📚 - Українською

Читати книгу - "Занурення в патерни проектування, Олександр Швець"

16
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Занурення в патерни проектування" автора Олександр Швець. Жанр книги: 📖 Інше. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 31 32 33 ... 58
Перейти на сторінку:
той, який він отри­мує ззо­вні, — зовні­шнім.

Конте­кст місти­ть «зовні­шню» части­ну стану, уні­ка­льну для кожно­го об’єкта. Конте­кст пов’яза­ний з одним з об’єктів-легко­ва­го­ви­ків, що збе­рі­гаю­ть стан, який залишився.

Пове­ді­нку ори­гі­на­льно­го об’єкта найча­сті­ше зали­шаю­ть у легко­ва­го­ви­ку, пере­даю­чи зна­че­ння конте­кс­ту через пара­ме­три мето­дів. Тим не менше, пове­ді­нку можна роз­мі­сти­ти й в конте­кс­ті, вико­ри­сто­вую­чи легко­ва­го­вик як об’єкт даних.

Кліє­нт обчи­слює або збе­рі­гає конте­кст, тобто зовні­шній стан легко­ва­го­ви­ків. Для кліє­нта легко­ва­го­ви­ки вигля­даю­ть як шабло­нні об’єкти, які можна нала­шту­ва­ти під час вико­ри­ста­ння, пере­да­вши конте­кст через параметри.

Фабри­ка легко­ва­го­ви­ків керує ство­ре­нням і повто­рним вико­ри­ста­нням легко­ва­го­ви­ків. Фабри­ка отри­мує запи­ти, в яких зазна­че­но бажа­ний стан легко­ва­го­ви­ка. Якщо легко­ва­го­вик з таким ста­ном вже ство­ре­ний, фабри­ка від­ра­зу його пове­ртає, а якщо ні — ство­рює новий об’єкт.

Псе­вдо­код

У цьому при­кла­ді Легко­ва­го­вик допо­ма­гає заоща­ди­ти опе­ра­ти­вну пам’ять при від­обра­же­нні на екра­ні мільйо­нів об’єктів-дерев.

Легко­ва­го­вик виді­ляє повто­рю­ва­ну части­ну стану з осно­вно­го класу Tree і роз­мі­щує його в дода­тко­во­му класі TreeType.

Тепер, замі­сть збе­рі­га­ння повто­рю­ва­них даних в усіх об’єктах, окре­мі дере­ва буду­ть поси­ла­ти­ся на кілька спі­льних об’єктів, що збе­рі­гаю­ть ці дані. Кліє­нт пра­цює з дере­ва­ми через фабри­ку дерев, яка при­хо­вує від нього скла­дні­сть кешу­ва­ння спі­льних даних дерев.

Таким чином, про­гра­ма буде вико­ри­сто­ву­ва­ти наба­га­то менше опе­ра­ти­вної пам’яті, що дозво­ли­ть нама­лю­ва­ти на екра­ні більше дерев, вико­ри­сто­вую­чи те ж саме «залі­зо».

// Цей клас-легковаговик містить лише частину полів, які
// описують дерева. На відміну, наприклад, від координат, ці
// поля не є унікальними для кожного дерева, оскільки декілька
// дерев можуть мати такий самий колір чи текстуру. Тому ми
// переносимо повторювані дані до одного єдиного об'єкта й
// посилаємося на нього з множини окремих дерев.
class TreeType is
  field name
  field color
  field texture
  constructor TreeType(name, color, texture) { ... }
  method draw(canvas, x, y) is
    // 1. Створити зображення даного типу, кольору й
    // текстури.
    // 2. Відобразити його на полотні в позиції X, Y.

// Фабрика легковаговиків вирішує, коли потрібно створити нового
// легковаговика, а коли можна обійтися існуючим.
class TreeFactory is
  static field treeTypes: collection of tree types
  static method getTreeType(name, color, texture) is
    type = treeTypes.find(name, color, texture)
    if (type == null)
      type = new TreeType(name, color, texture)
      treeTypes.add(type)
    return type

// Контекстний об'єкт, з якого ми виділили легковаговик
// TreeType. У програмі можуть бути тисячі об'єктів Tree,
// оскільки накладні витрати на їхнє зберігання зовсім
// невеликі — в пам'яті треба зберігати лише три цілих числа
// (дві координати й посилання).
class Tree is
  field x,y
  field type: TreeType
  constructor Tree(x, y, type) { ... }
  method draw(canvas) is
    type.draw(canvas, this.x, this.y)

// Класи Tree і Forest є клієнтами Легковаговика. За умови, що
// надалі вам не потрібно розширювати клас дерев, їх можна злити
// докупи.
class Forest is
  field trees: collection of Trees

  method plantTree(x, y, name, color, texture) is
    type = TreeFactory.getTreeType(name, color, texture)
    tree = new Tree(x, y, type)
    trees.add(tree)

  method draw(canvas) is
    foreach (tree in trees) do
      tree.draw(canvas) Засто­су­ва­ння

Якщо не виста­чає опе­ра­ти­вної пам’яті для під­трим­ки всіх потрі­бних об’єктів.

Ефе­кти­вні­сть пате­рна Легко­ва­го­вик бага­то в чому зале­жи­ть від того, як і де він вико­ри­сто­вує­ться. Засто­со­ву­йте цей пате­рн у випа­дках, коли вико­на­но всі пере­ра­хо­ва­ні умови:

у про­гра­мі вико­ри­сто­вує­ться вели­ка кількі­сть об’єктів; через це висо­кі витра­ти опе­ра­ти­вної пам’яті; більшу части­ну стану об’єктів можна вине­сти за межі їхніх кла­сів; вели­кі групи об’єктів можна замі­ни­ти неве­ли­кою кількі­стю об’єктів, що роз­ді­ляю­ться, оскі­льки зовні­шній стан винесено. Кроки реа­лі­за­ції

Роз­ді­лі­ть поля класу, який стане легко­ва­го­ви­ком, на дві частини:

вну­трі­шній стан: зна­че­ння цих полів одна­ко­ві для вели­кої кілько­сті об’єктів. зовні­шній стан (конте­кст): зна­че­ння полів уні­ка­льні для кожно­го об’єкта.

Зали­ші­ть поля вну­трі­шньо­го стану в класі, але пере­ко­найте­ся, що їхні зна­че­ння немо­жли­во змі­ни­ти. Ці поля пови­нні іні­ціа­лі­зу­ва­ти­сь тільки через конструктор.

Пере­тво­рі­ть поля зовні­шньо­го стану на пара­ме­три мето­дів, у яких ці поля вико­ри­сто­ву­ва­ли­ся. Потім вида­лі­ть поля з класу.

Ство­рі­ть фабри­ку, яка буде кешу­ва­ти та повто­рно від­да­ва­ти вже ство­ре­ні об’єкти. Кліє­нт пови­нен отри­му­ва­ти легко­ва­го­ви­ка з певним вну­трі­шнім ста­ном саме з цієї фабри­ки, а не ство­рю­ва­ти його без­по­се­ре­дньо.

Кліє­нт пови­нен збе­рі­га­ти або обчи­слю­ва­ти зна­че­ння зовні­шньо­го стану (конте­кст) і пере­да­ва­ти його до мето­дів об’єкта легко­ва­го­ви­ка.

Пере­ва­ги та недо­лі­ки Заоща­джує опе­ра­ти­вну пам’ять. Витра­чає про­це­со­рний час на пошук/обчи­сле­ння контексту. Ускла­днює код про­гра­ми вна­слі­док вве­де­ння без­лі­чі дода­тко­вих класів. Від­но­си­ни з інши­ми пате­рна­ми

Компо­ну­ва­льник часто поєд­ную­ть з Легко­ва­го­ви­ком, щоб реа­лі­зу­ва­ти спі­льні гілки дере­ва та заоща­ди­ти при цьому пам’ять.

Легко­ва­го­вик пока­зує, як ство­рю­ва­ти бага­то дрі­бних об’єктів, а Фасад пока­зує, як ство­ри­ти один об’єкт, який від­обра­жає цілу підсистему.

Пате­рн Легко­ва­го­вик може нага­ду­ва­ти Оди­на­ка, якщо для конкре­тно­го зав­да­ння ви змо­гли зме­нши­ти кількі­сть об’єктів до одно­го. Але пам’ятайте, що між пате­рна­ми є дві суттє­ві відмінності:

На від­мі­ну від Оди­на­ка, ви може­те мати без­ліч об’єктів-легко­ва­го­ви­ків. Об’єкти-легко­ва­го­ви­ки пови­нні бути незмі­нни­ми, тоді як об’єкт-оди­нак допу­скає зміну свого стану.
1 ... 31 32 33 ... 58
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Занурення в патерни проектування, Олександр Швець», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Занурення в патерни проектування, Олександр Швець"