Читати книгу - "Щоденник туриста або Кільцева по Європі, Yu Lee"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Екскурсовод показав нам де знаходиться вхід у підземне місто, на яке ми подивилися крізь віконце, але за бажанням можна спуститися та прогулятися (але попри бажання, на нас чекала екскурсія).
Ми гуляли по різних місцях і закутках, були на вищій точці Барселони тих часів і бачили колони старовинних будівель, які випадково перекочували в квартиру. Дивувалися навісними переходами від будівлі до будівлі, щоб мер не ходив вулицею і вже зовсім не дивувалися, коли такі самі переходи робили євреї, коли їхні сім'ї одружувалися. Також були в єврейському кварталі і слухали моторошні історії, пов'язані з ними.
Я помітила, що практично в кожній країні є подібні історії, пов'язані саме з цією нацією, і складається враження, що їх справді ніде і ніколи не любили.
Кажуть, що євреї прокляли Каталонію, але в чому саме це прокляття полягає невідомо, але привід справді був, на старовинних храмах і стінах є каміння, на яких щось вигравіруване на івриті, і це каміння раніше являло собою надгробні плити які використали для будівництва.
Є легенда про те, як з'явився прапор Каталонії, що представляє собою 4 червоні смуги на жовтому фоні. Не запевняю, чи ця легенда правдива, але вислухати її є сенс. Хтось випустив дракона, щоб знищити всю Каталонію (сподіваюся не ті, хто її прокляв, але початок історії звучить вже правдиво, скажіть?), і ніхто не зміг з ним впоратися (Да ладно? Подумаєш треба дракона вбити, чи й не діло), але з'явився правитель Карл Кудлатий (в джерелах він Лисий) і вбив дракона, після чого демонстративно мокнув руку в його кров і провів своїми пальцями – золотим щитом, на якому залишилися чотири червоні смуги. Так прапор і утворився (але як на мене це просто кумедна легенда для дітей, враховуючи присутність дракона).
Гуляючи ми натрапили на сувенірний магазин, і, на диво там нас так само чекала історія. У Брюсселі символ — хлопчик, що пісяє, а в Каталонії – какає. Усі сувенірні магазини ними забиті.
Ось що нам сказали: чим менше купка, тим менше ти їси, відповідно велика купка символ благополуччя, значить є їжа та гроші щоб її купити.
У магазинах такі статуетки і політиків і футболістів та навіть персонажів фільмів є (Віолета купила Рональдо на сувенір). У них навіть на новий рік пісеньки з цією справою пов'язані і подарунки ховають усередину вичищеної колоди на ніжках «Тукі», після чого діти б'ють її палицями і відкривається одна сторона, після чого випадають подарунки (начебто Тукі теж купку зробив).
Було так само багато історій про людину, яка мала проблеми з вимовою і про священика, який так і не закінчив службу, але це вже не так цікаво. Після оглядової екскурсії ми пішли широкою вулицею і дійшли до пам'ятника Колумбу, а далі крокували вздовж набережної милуючись морем та яхтами, шукаючи муніципальний пляж.
Це був чудовий день, за всю подорож я нарешті поплавала у морі та повалялася на пляжі. Ми нікуди не поспішали, а просто відпочивали, і це було чудово, якщо не враховувати той факт, що всюди ходили жінки без ліфчиків різного віку та статур.
Але нам ще пощастило, адже трьом сестрам заважав робити гарні фотознімки на пляжі – чоловік, який стояв у чому мати народила. Як казали дівчата «Він стояв у всій красі і вихвалявся своєю гідністю» (і за словами очевидців хвалитися було чим).
Після пляжу ми спокійно прогулялися головною вулицею та купивши продукти у супермаркеті пішли на місце зустрічі з групою. На цей день нам дали дуже багато вільного часу, і як можна було спізнитися на зустріч, було незрозуміло. Звичайно ж, всі чекали на нашу модницю зі штативом і в велюрі, їй не дозвонитись не дописатися не змогли, залишається тільки чекати.
Звичайно всі непокоїлись, оскільки в Барселоні крадіжки це норма, якщо злодій відбіг на вісімсот метрів, то він уже не вважається злодієм. І для того, хто ставить штатив, а біля нього сумку і йде фотографуватися, це місце дуже небезпечне. Ось ми і почали турбуватися, мало що могло з нею трапитись, а заявити в поліцію складно, адже вона переодягається по кілька разів на день. Так вся група обмірковуючи версії чекала пропажу і нарешті дочекалася, не здивувався ніхто, що вона була в іншій сукні, а її виправданням було те, що годинник зламався (це якось не серйозно як на мене, адже на телефоні теж є годинник).
Коли ми зайшли в метро, там грали музиканти з інструментами, і дивовижно було те, що вони співали українську пісню взагалі без акценту, отже то були наші гастролери, але на цьому наша розвага не закінчується, адже далі нас чекало найголовніше шоу. Встигнувши обмінятися з усіма враженнями про пляж, де свої закони та правила, ми почали спостерігати, як у вагоні сіли два хлопці з чорними пакетами для сміття. Вони сіли на підлогу на стику двох вагонів і, відкривши свої пакети, почали в них ритися. Там було повно багетів, деякі навіть як сендвічі і ці хлопці перебираючи свою здобич, дещо викидали на сміття, дещо їли, а ми тим часом дивувалися і дивилися. Але на цьому все тільки починалося, наївшись, молоді симпатичні хлопці почали шльопати один одного, а потім цілуватися, чим шокували добру половину нашої групи, яка все це спостерігала з перших рядів глядацьких місць особливо шоковані були чоловіки. Ми сміялися від реакції один одного, обговорювали хто у них жінка в сім'ї і дійшли висновку, що це той у кого довгі дреди (бо він був зверху). Єдине шкода не було з собою попкорну, щоб на те все дивитись як в кіно. Я помітила, що вже через деякий час, продовжували більше всіх жартувати і сміятися, саме ті семеро з мого міста, інші просто сміються вже з наших слів (а кажуть що Одеса гумористичне місто, а не тільки!).
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Щоденник туриста або Кільцева по Європі, Yu Lee», після закриття браузера.