Читати книгу - "Вільні, Foma"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
— Алло. Так. Машина є.
— Ура! Слава Богу. Ми вже зібрались. Яка машина хоч?
— Побачиш.
— Добре. Я кину тобі локацію, їдь туди.
— Добро.
Я ввімкнув кондиціонер, витиснув зчеплення, і обережно виїхав зі стоянки. Я вже пів року не чипав керма, і був радий відчути потужність хоч і електричного, та все ж збудженого серця машини.
Я мигцем покинув аеропорт, і виїхав на шосе. Ним діставатись міста було значно простіше. На автобусі я доїхав за півтори години, а зараз, за 20 хвилин я вже підʼїздив до центра Туріна.
100, 50, 30, 10 метрів.
— Я на місці.
Пара щасливих людей вийшли з-за машини, і їх обличчя вкрилось раптовим здивуванням.
— Ну що? Гайда? — весело пробубнів Богдан.
Настрій відчутно підвищився. В машині грала музика, за вікном тхнула свобода. Але зі мною все ніяк не могла розлучитись печаль. Печаль від утрати, та від утіхи. Вони були схожі, і такі різні. Але обидві справжні, хоч і не мали можливості відтворити свою творчу призму духовності та моралі — вкриті сухою білизною. Лише сум, винятково наділений спраглим бажанням бути дійсним — весело супроводжував вітер і сонце, і птахів, і без ран утоми — людей.
За пару годин ми доїхали до Мілану. Розібравшись, що нам все ж таки не треба було розраховуватись з паркоматом за стоянку на сонячному місці, ми двинули в центр. Архітектура була італійською, італійці були повсюди. Але повітря було суто європейським. Вільним від утрати, і маревом для покинутих. Тут панував дух свободи.
Ми дійшли до центральної площі.
— Станьте поруч. Усміхнутись не забудьте…
— Є?
— Так. Тепер візьми свою королеву на руки.
Уля взяла Богдана на руки і легко всміхнулась.
— Скільки ж тут симфонії!
— Ваша романтична історія триватиме вічно! — заявив крамар, щасливо споглядаючи за їхніми невимушеними усмішками, вже тримаючи на поготові свої вʼязані браслети.
— Так. Йдемо?
— Ходімо.
Ми зробили три кола, щоразу збільшуючи радіус навколо міланського собору. Тоді, пройшовши пару кварталів дійшли до площі Мерканті. Цей епохальний стан мене вже починав дратувати, але ми все ж наважились сходити до замку Сфорца, а звідти вже і Арка Миру була недалечко.
Через Чайна-таун ми пройшли до піцерії, яку було прийнято відвідувати кожному туристу, який хоч трішки полюбив Мілан.
Ми сіли в метро.
Проїхавши декілька станцій ми вийшли рівно навпроти американського фастфуду, а ще трохи потинявшись спорожнілими на смак вулицями, дійшли до садів Монтанеллі. Це місце було по справжньому захопливим. Серед інших, тут воно було найменш оповите туристами, і найбільш втілювало в собі дух не купленої історії.
Класицизм і бароко лишились в місті з давнішніх часів; тут панував неокласичний образ минулих поколінь. Пахучі зелені сади вкривали собою загадкові камʼяні споруди та незвичні пейзажі. Сприйняття не ковтало все відразу, а поволі проціджувало найтендітніші краплі мистецтва. Красномовна книга зійшла з сторінок і віднайшла в цих тінях свої власні силуети, які не помилилися і зберегли свою історичну пам’ять. Не від художника, але від людства залежить майбутнє. Натомість минуле будується через розтрощені кістки і затоплені кровʼю землі.
Автор не людина, яка створила, а період який наповнив ідеєю. Автор в свою чергу — любов. Часто в депресивному склепінні, але з почуттям глибокого натхнення найхворобливіших думок і помилок. Почуття вдосконалюють нашу любов, а творчість не дає згубитись їй в очах смерті.
Ми прийшли в театр. Вистава була назначена на вечір, тож ми ніяк не встигли б її побачити, та все ж людей тут впускають щоб просто розгледіти проміжні кімнати, які між концертами, відбували тут лад музейної експозиції.
Пройшовши виставку, ми побачили багато картин і піднялись на гору. Там по черзі пускали в коридор, де поступово розбивали нас на групи. Всіх пускали по двоє, але нас пропустили і втрьох.
Я відтягнув штору і ми опинились на балконі, а під нами була тисячна зала вкрита червоним кольором в темному присмерку піаніста, який практикувався на сцені з фортепіано. Усім нам в момент спало на думку, що цей театр виглядав точнісінько, як і той, що стоїть у Львові. Вони були такі схожі, що здавалося — зроблені по єдиному зразку.
Після 5 хвилин міркування і фотографій без спалаху, нас попросили забратися звідти, щоб і інші могли подивитись. Ми вийшли, і побачили ще безліч історичних фрагментів історії.
— У нас лишилось 50 хвилин до того, як за парковку прийдеться платити.
Ми вибігли з будинку, і не спинялись аж до самого метро. 1,3,4,7,10 станцій позаду. В нас лишалось декілька хвилин.
Я побіг вперед пробудити машину. Дочекався їх, і ми з полегшенням видихнувши, — рушили наповнені сирого адреналіну, і легкої радості.
За вікном вже посутеніло, а ми проїхали лише половину від Мілана. Магнітола весело вмикала італійські пісні, і ми розважливо міркували про майбутнє, яке сьогодні так часто нагадувало нам про наше минуле. Ми постійно змінювали напрямок, то звертаючи з однієї магістралі на іншу, то і зовсім збиваючись з маршруту. Далекі, холодні гори не втомлювались супроводжувати нас в сльотливу погоду. Час від часу їх зовсім тяжко було знайти серед туману, але вони завжди зʼявлялись на горизонті нових штормів.
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Вільні, Foma», після закриття браузера.