Читати книгу - "Нові пригоди Електроніка"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
На мить завмерли всі звуки, навіть шепіт Всесвіту. Світ увібрав нову інформацію. Але Електронік ніяк не прореагував на заяву Сироїжкіна, слава не вивела його із звичайної рівноваги, і світ знову став таким, як був.
Світ у цій півкулі Землі, на цьому континенті, на цій вулиці повертався знайомими гранями: шелестів травою, сповнював повітря ароматом квітів, пестливо линув до підошов розм’яклим асфальтом, світив багатоповерховими семафорами будинків, підморгував яскравими весняними зорями, сперечався про щось важливе й невідоме, — словом, світ готувався вступити в за втрашній день.
Професор Громов прогулювався після вечері.
Його не дивували Елеки й Сироїжкіни на вулиці й у дворах. «От і добре, дуже навіть добре, — міркував Громов, прислухаючись до схвильованих дитячих голосів. — Зараз розв’язується вічна проблема: що таке людина? І здається, що її розв’язано. А завтра, із сходом сонця, постануть нові питання, і все почнеться спочатку. Дивовижний цей живодайний круговорот життя!..»
Громова не вразив навіть солідний чоловік з важким портфелем, який, підстрибуючи на ходу, мов першокласник, наспівував: «Ми малесенькі хлоп’ята, і нам хочеться гуляти!..» Побачивши Громова, перехожий трохи зніяковів, змінив ходу на статечну й зробив непевний жест вільною рукою.
— Це так… — пробурмотів він. — У мене галюцинація.
— Прекрасно, — обізвався професор. — Добривечір…
Перехожий махнув у відповідь портфелем:
— Привіт, професоре! — і зник за рогом.
«Звідки він мене знає? — спитав себе Громов. — А втім, — подумав він, — весняного вечора кожна серйозна людина — не інакше як професор…»
Громов зупинився біля спортивного майданчика, відгородженого від вулиці сіткою. Він спочатку не повірив очам. Але сумніву не було: троє дівчаток ганяли футбольного м’яча, забиваючи по черзі голи, й гукали одна одну так: «Гей Елеку!.. Тримай, Елеку!.. Пасуй, Елеку!.. Біжи за м’ячем, Елеку!..»
Професор підійшов до сітки.
— Пробачте, — сказав він, — що втручаюся в гру. (Дівчатка наблизилися до нього.) Чому ви себе так називаєте?
— А ми не гірші за хлопчаків! — відповіла перша Електронічка з короткою стрижкою.
— Нітрохи не гірші, — додала друга Елечка. — Я ось і в футбол, і в хокей, і в регбі граю… Взимку — лижі, басейн, а влітку — легка атлетика. Хіба Електронік не такий?
— Ми їм ще покажемо, хлопчакам! — з викликом кинула третя Еля.
Професор спантеличено похитав головою: дивись-но, які дівчатка! Не хочуть ні в чому відставати…
«Хлопчаки, хлопчаки! — Він піймав себе на тому, що останнім часом думав лише про хлопчаків. — А чим гірші дівчатка, якщо вони хочуть стати сильнішими й безстрашнішими за хлопчаків? Та це ж пречудово! — дуже зрадів професор і підскочив на місці. — Це надзвичайне відкриття! Дівчаткам потрібна Електронічка, яка навчатиметься у них!»
І він швидким кроком попрямував до своєї лабораторії.
Дзвінок відірвав приятелів від алгебри. Елек відчинив вхідні двері. На площадці стояла жінка з важкою поштарською сумкою через плече.
— Доброго дня. Ви Електронік чи Сироїжкін? — запитала вона.
— Електронік.
— Тоді одержуйте за двох, — усміхнулася листоноша. — У поштову скриньку не влазить…
Сергій, зайшовши на кухню, здивовано спостерігав, як на столі виростає купа телеграм.
— Що це? — спитав він. — Кому це?
— Термінова кореспонденція, — пояснила листоноша. — Деякі без адреси. Просто: Електронікові. Або: Сироїжкіну. Але пошта про вас усе знає! Ось розписуйтесь!
Хлопці розписалися на квитанціях.
— Що з усім цим робити? — розгублено сказав Сергій. — Завтра в мене екзамен.
— Вам ще листів вагон і маленький візок, — весело повідомила поштарка.
— Може, допомогти принести? — запропонував Елек.
— Не моя зміна, — відказала поштарка. — Кореспонденцію доставляють уранці…
— Що ж робити? — перепитав Сергій, перебираючи бланки з щільними рядками великих літер. — Як відповідати?
— Найтерміновіші рознесе Рессі! — розв’язав проблему Електронік. І викликав у переговорник: — Рессі, до мене!
Через кілька хвилин на балконі м’яко на всі чотири лапи приземлився з нічної темряви Рідкісний Електронний Собака.
ДІВЧИНКА З ОЧИМА, ЩО НЕ СМІЮТЬСЯПомічника вчителя математики викликали з екзамену.
Елек вийшов у коридор і дізнався, що пошта доставила листи за адресою, але у квартирі Сироїжкіних нікого немає.
Елек напівголосно виклав математикові Таратару ситуацію і повторив слова поштарки: «Листів — вагон і маленький візок…»
Таратар водив зіницями, сопів у щіточку вусів, прикидаючи, скільки конвертів може вмістити вагон та ще й на додачу візок. Нарешті, зітхнувши, мовив: — Іди, впораюся сам.
Клас провів Електроніка схвальними поглядами. Ніколи ще восьмий «Б» не був на такій вершині людської слави.
Майя Светлова, прийшовши з діловим настроєм до школи, одержала десяток записок від Сироїжкіних та Електроніків з пропозицією про дружбу; вона прочитала деякі з них, розсердилась і… акуратно поклала в портфель.
Сергій засунув у кишеню записки від невідомих йому Ма, М., М. М., М. М. М. та інших незнайомок.
Електронік, певна річ, був поза конкуренцією: його пошта виявилась найбагатшою. Сергій заховав усі записочки: хай відповідає сам…
Несподівано у класі, як і передбачав Елек, об’явився свій Чижиков-Рижиков. Веснянкуватого, рудого Славка Петрова засипали градом записок; прочитавши їх, він зашарівся ще дужче. Славко на якийсь час став кіногероєм — Чижиковим-Рижиковим.
А Макар Гусєв удостоївся трьох записок, але — яких! У них його проголошували лицарем сердець трьох телеглядачок. Макар почервонів, глянув на Сергія. Сироїжкін здавався спокійним. Тоді Макар приземлився на свою парту й примусив себе згадати важливе й термінове слово «алгебра».
Алгебра! Перший екзамен на самостійність, екзамен на
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Нові пригоди Електроніка», після закриття браузера.