BooksUkraine.com » 📖 Дитячі книги » Зоряна електричка, Олександр Юрійович Есаулов 📚 - Українською

Читати книгу - "Зоряна електричка, Олександр Юрійович Есаулов"

26
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Зоряна електричка" автора Олександр Юрійович Есаулов. Жанр книги: 📖 Дитячі книги. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 40 41 42 ... 66
Перейти на сторінку:
дорослим… У дорослого може бути й машина «Волга». Раніш вона вважалася крутою, а зараз… Доля пенсіонерів, а вони, звісно, не дуже багаті. Який-небудь дідок влетів у програш, от і спалив цей салон до дідька лисого! Зі злості! У пенсіонера запросто може бути «Волга», «Жигулі» чи «Москвич». Отже, наше з тобою завдання — знайти діда, який має стару машину і полюбляє просаджувати гроші в ігрових салонах. Якщо ми такого знайдемо, то зможемо довести невинність Серги.

— Мені твоя думка подобається.

І вони пішли по дворах, розглядаючи машини, записуючи номери і марки у маленький нотатник. Почалася кропітка робота: дізнаватися, чиї машини, хто має такі самі… І вже зовсім обережно випитували, хто з власників цих розвалюх грішить любов’ю до ігрових автоматів. Машин старих марок біля сусідських будинків виявилося несподівано мало, всього вісім штук. Скільки стояло по гаражах — невідомо. Залишок дня витратили на розпити. Маняма загорівся ідеєю і став навіть застосовувати можливості комунікатора, перетворюючись то на рудого кота, то на муху, а одного разу навіть на бридкого рудого таргана, щоб дістатися кухні й підслухати, про що розмовляють господарі квартири, за що ледь не наклав головою. Охайна господиня, побачивши таргана на кухонному столі, ледь не знепритомніла й погналася за ним, намагаючись прибити старим домашнім капцем. Дивом Маняма встиг шмигонути в темну шпарину. Капець голосно ляснув по столу прямісінько за його спиною.

— Раз один з’явився, чекай на навалу! — поскаржилася господиня.

А Манямі довелося провести у темній вологій шпарині з півгодини, доки вдалося непомітно вислизнути назовні. Тут він одразу перетворився на муху й дременув у кватирку. Вже набувши свого звичайного вигляду, він сказав Льосі:

— Я більше на цю комаху перетворюватися не буду. Ще приб’ють мимохідь ні за що! Лячно, якщо чесно.

Попри всі зусилля, знайти пенсіонера, який захоплюється грою на «одноруких бандитах», не вдавалося. Усі власники старих машин були нормальні літні люди. Такі мешкають у кожному багатоквартирному домі. Хто спокійний, хто знервований… Риболовля, мисливство, гриби та доміно — усього вистачало, але бажаючих попаритися на ігрових автоматах не спостерігалося.

Наступного дня по обіді, коли вони вже дізналися про власників старих машин все, що можна було взнати, Льоха здався.

— Десь я припустився помилки. Щось не так… А така гарна версія була!

— А може, версія була й правильна, — раптом задумливо сказав Маняма, якому незвичайне розслідування неочікувано сподобалося.

— Це ти про що? — нашорошився Льоха.

* * *

Брат Іов у військової справі виявився досвідченішим за княжого гридня Ратибора. Як виявилося, монах замолоду охороняв князя і знав багато такого, про що Ратибор навіть і не здогадувався. Він навчив Петька кількох таємних прийомів, котрі могли врятувати йому життя у рукопашному двобої. Після того, як Петько оселився при церкві, життя його стало ще напруженішим. Крім занять з військової справи, навчання грамоти та закону Божому, додалися ще господарчі клопоти. Монахам доводилося рубати дрова, топити пічки, носити воду, прибирати, готувати їжу… Все-все вони робили самотужки, тому лежати на печі часу не було, тільки встигай крутитися! За два місяці Петько скинув кілька зайвих кілограмів, став сильнішим та вправнішим. Зараз він легко злітав на коня, встромивши ногу у стремено, навчився влучно стріляти з лука та кидати списа. Отрок уже добре читав, чому монах радів більш за все. Брат Іов заплющував очі і посміхався, коли Петько співуче, з належним виразом обличчя, читав Євангеліє. Домівка, батьки, Київ з його постійним поквапом, натовпами і вулицями, забитими машинами, в його пам’яті відсувалися усе далі й далі. Все рідше він згадував про хустку, що була прив'язана на верхівці берези, а, згадуючи, щоразу знаходив підставу відкласти повернення зі своєї незвичайної, але надто довгої мандрівки. Петько вже зріднився з новими знайомими, а називаючи свого нового пестуна Іова братом, іноді вкладав у слово «брат» зовсім інший сенс. Кинути своїх нових друзів здавалося йому зрадою.

Воєвода Дмитро, залишений князем Данилом у Києві «на господарстві», серйозно готував місто до оборони. Перевірялися й де треба укріплювалися міські мури. Пам’ятаючи поради князя, воєвода вирішив не розпорошувати сили на укріплення Подолу, Копирева Кінця та Замкової гори, зосередивши свою увагу на тій частині Києва, яка звалася Верхнім містом. Ця частина Києва складалася з міст Володимира, Ярослава та Ізяслава-Святополка.

Настав листопад. Зранку підморожувало бруд на вулицях, а уздовж берега на Дніпрі з’явилися тоненькі льодові закраїни. Під променями блідого осіннього сонця крижинки швидко зникали, а крізь прозору, наче чисте осіннє повітря, воду можна було розгледіти на дні кожен камінчик. Петько у вільний час любив походжати по березі, розглядаючи риб у воді. На мілині величезні щуки полювали на дрібноту, а Петько, у душі запеклий рибалка, аж стогнав від азарту, не маючи напохваті бодай поганенького спінінга. «Батька би сюди… — і відразу засмутився: — Як там вдома? Може, кинути все і повернутися? А брат Іов? Подумає, що злякався і втік? А раптом Ратибор повернеться? Ні… Не можна… Трохи згодом, пізніше».

Петько давно вже припинив фотографувати мобілою. Вільне місце у пам'яті ще залишалося, але сів акумулятор. Петько не виймав мобілу з кишені, бо панічно боявся її загубити. Він не мав сумнівів, що врешті-решт повернеться додому, і уявляв, мружачись від задоволення, яке враження справлять на Льоху фотки з тринадцятого століття! Повний відпад і затьмарення розуму! Натовп буде у захваті! Ось тільки б зберегти ці фотки, зберегти мобілу!

Його роздуми перервало тривожне калатання церковного дзвону — били на сполох. Петько вже був навчений: якщо дзвін б'є тривогу — кидай усе та стрімголов до церкви. Сполох — штука серйозна, до того ж у такі непевні часи. При перших же звуках, що гули тривожно і пронизливо, серце завмерло — ось воно! Те, на що з острахом чекав весь Київ, прийшло! З усіх боків до церкви поспішали люди. Покидали свої справи жінки, чоловіки вискакували хто зі стайні, хто з хліва, хто з хати. Рибалки на човнах заквапилися витягувати сітку, пристали до берега, кинули усе як є і побігли туди ж. На Подолі вятші[79] люді не жили, тому у церкві зібрався натовп з ремісників, монахів, купців — словом, з простого люду. На сходах церкви з'явився отець Пилип. За його спиною стояв брат Іов. Отець Пилип підняв руку, закликаючи до тиші.

— Благословення Господа на вас!

Натовп поступово почав заспокоюватися. Настоятель зачекав хвилинку:

— Брати та сестри! — вигукнув він гучним голосом. — Люди… Лихо прийшло у наші хати!

Натовп налякано замовк. Місто чекало на це лихо,

1 ... 40 41 42 ... 66
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Зоряна електричка, Олександр Юрійович Есаулов», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Зоряна електричка, Олександр Юрійович Есаулов"