BooksUkraine.com » 📖 Детективи » Пацієнт, Трюде Тейге 📚 - Українською

Читати книгу - "Пацієнт, Трюде Тейге"

4
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Пацієнт" автора Трюде Тейге. Жанр книги: 📖 Детективи. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 45 46 47 ... 68
Перейти на сторінку:
й те разом, я не матиму сил на пробіжки, — сказала Кайса й пішла перевдягатися.

Тіло зі скрипом опиралося, коли вона потрюхикала поруч з Карстеном сільською дорогою до перешийка на краю острова.

Кайса, яка завжди так захоплено проживала всі зміни погоди й пір року, не помітила, як зелено й весняно стало надворі. Весна прийшла сюди раніше, ніж в Аскер. Луки майже повсюди встелилися соковитою травою, хоч був ще лишень квітень. Найбільші весняні оптимісти вже висадили в квітниках і горщиках квіти: білі маргаритки й синьооку лобелію, братчики й петунію. Сама вона цього року не квапилася. Усе відкладала на потім.

Їхнє дихання синхронізувалося, тіла віднайшли спільний ритм, Карстен ніби підтягував її за собою. Потроху м’язи розігрілися. Коли Карстен додав темпу, спинаючись похилим схилом до вершини перешийка, вона зціпила зуби й не відставала ні на крок, вчепившись за нього, мов кліщ.

І ось перед ними розлігся, вигойдуючи хвилями, океан. День був майже безхмарний, море й небо зливалися синявою. Вони не зупинилися, поволі потрюхикали вниз до оглядового майданчика на маленькому плато, звідти розгорталася розкішна панорама, мовби перенесена з рекламного плаката. Далеко внизу білів пісок, який і дав назву бухті. Цієї зими шторми нанесли неймовірні маси дрібного, шовковистого піску, піднявши його з океанського дна й встеливши берег ширшою смугою, ніж торік. Та все ж пляж у бухті був не такий вже й великий, поступаючись місцем брилам та скелям, дрібній та грубій гальці. Перед очима ніяких шхер, лише неозора Атлантика. Кайса, важко сапаючи, підняла над головою руки.

— Yes! Я поборола!

— Що? — захекано запитав Карстен.

— Усе, що нараз навалилося, рак; віра, це наче злість, називай, як хочеш. Я впораюся, Карстене! Я обов’язково впораюся!

Він схопив її за руки.

— Нарешті! Я сподівався, що це станеться, що твоя впертість переможе!

Вони стояли якийсь час, обійнявшись, а тоді поволі поплелися до лавочок на оглядовому майданчику.

— Коли ти розпитувала про Юлію, що тебе найбільше вразило в розповідях? — запитав Карстен. — Окрім самого факту її зникнення, ясно.

— Ну, — Кайса намагалася втримати рівновагу, розтягуючи одну ногу. — Важко відразу сказати. Те, що сестрам велося не так вже й добре, самі мусили давати собі раду, і Юлія була для Сюсанне більше мамою, ніж Маріанне Вінтер. Трапився, до речі, один цікавий момент. Ґюнвур, яка працювала кухаркою в санаторії, розповіла про одного юнака, який саме того вечора сидів біля свого помираючого батька. Я хотіла його розшукати, щоб поговорити. Ви маєте з ним контакт? Знаєте, хто це?

— Гм, — задумливо хмикнув Карстен.

— Та про нього ж можна мені сказати?

Вони рушили бігцем назад.

— Він мав алібі, — не відступала Кайса. — Увесь вечір і ніч просидів біля батька, аж той помер над ранок, і з санаторію нікуди не виходив. Ти ж цілком спокійно можеш сказати, хто він і де мешкає, щоб не змушувати мене самостійно шукати?

Карстен не відповів.

— Та кажи вже…

Карстен обернувся, пробіг кілька кроків задом наперед, дражнячись, усміхаючись і махаючи їй рукою — мовляв, наздоганяй.

54

Кайса давно хотіла оживити свій занедбаний садок у Лусвіці, щоб він знову став таким, як пам’ятала його змалку. Проте старий будинок вимагав першочергового ремонту, а цієї весни вона зовсім не мала сил.

Пробіжка з Карстеном стала певною віхою, Кайса відчула себе сильнішою, ніж сподівалася. Одного ранку прокинулася рано, сон більше не приходив, вона встала, й пішла пити каву на терасу. Сиділа, доки день прогнав рештки ночі й пробудив життя в навколишніх будинках, — чекала на схід сонця. Високе, ясне небо повнилося зірками, а близько п’ятої з-за гір спроквола виповзло сонце.

Тоді вона обійшла садок. Яблуні й сливки досі росли з давніх часів, і румбамбар, і пишні кущі, які щоосені вгиналися під вагою червоних порічок, аґрусу й чорної смородини. Квітники з трояндами заросли бур’янами. Захащилась і тітчина альпійська гірка, раніше, з кожною зміною пір року, вона вигравала щораз новими барвами. Під яблунею колись стояв шезлонг. Тато любив сидіти в ньому в затінку з книжкою, завжди з книжкою. Туга, як завжди при згадці про батька, кольнула в груди. Він любив її найбільше з-поміж усіх дітей, мабуть, тому, що вона була наймолодшою дитиною. Тато помер раптово й неочікувано від інфаркту під час лижної прогулянки в лісі під Аскером, коли Кайсі було п’ятнадцять, через п’ять років після їхнього переїзду до Лусвіки.

Треба купити нового шезлонга, білого з блакитними подушками, вирішила вона. Точнісінько такого, як той, що стояв у садку.

Унизу садка, де моріжок був рівний, вона з друзями часто грала в бадмінтон, футбол, бейсбол. Тепер тут граються м’ячем її діти. «Треба підживити моріжок, і вивести мох», — подумала вона.

Коли всі розійшлися з дому, Кайса перевдягнулася у робочий одяг, натягнула рукавички й вийшла в сад повертати дитинство, обстригла кущі, обкопала троянди, підживила старі рослини, у яких ще жевріло життя, посадила нові, нещодавно куплені, поміняла землю в горщиках. Приємно було рухатися, поратися надворі, почуватися здоровою і сильною. А коли все ж до голови просочилася боязка думка про те, що на неї чекає попереду, що рак, можливо, розповзається її нутром, Кайса схопила бензопилу й взялася зрізати старого куща. Звук і вібрація пили пронизували тіло, заглушаючи все навколо й усередині неї.

Кайса всюди носила з собою маленький нотатник, куди записувала думки й ідеї до нового документального фільму. Вона пообідала в товаристві ноутбука, відсортувала нотатки, спробувала структурувати купу розмаїтих матеріалів. Дитинство Юлії й Аллана в Дікемарку, дружба Креза з Юлією також повинні ввійти до фільму. Тоді ж можна буде розповісти про зниклу картину. Історія про санаторій в Кістевіці зможе послужити таким собі похмурим тлом до зникнення Юлії та вбивства Аллана. Кайса повісила великий аркуш паперу на стіні в коридорчику, який вів на мансарду, поставила навпроти старий тітчин фотель. Записувала тушшю імена й послідовність своїх дій: що треба зняти, у кого взяти інтерв’ю. За короткий час увесь аркуш був всуціль списаний. Кайса вмостилася у фотелі з ноутбуком на колінах і почала писати сценарій. «Готель Лусвіка. Кімната 210», — написала вона. «Тут я зустрілася з Алланом Вінтером» — сказала вголос, уявила, як стоїть в готельному номері, дивиться просто в камеру і рушає до вікна.

Потім Кайса перестрибнула далеко в часі й занотувала: «Фото робітні Креза в Дікемарку». Вона таки сподівалася, що побачена у віконце підвальна кімнатка в Бйоркелі, належала Крезові, і що їй дозволять там познімати.

— Це робоча кімната одного

1 ... 45 46 47 ... 68
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Пацієнт, Трюде Тейге», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Пацієнт, Трюде Тейге"