Читати книгу - "Між двох вогнів. Чому ми досі обираємо між роботою та сім’єю"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Що далі в ліс...
Цей розділ стосувався планування кар’єри. Передбачалося, що ви перебуваєте на початковій стадії свого робочого життя, щоб щось планувати. Для тих, хто перебуває вже в епіцентрі «жонглювання», поняття перерв і роботи за контрактом може видатися корисним, але їм слід трохи попрацювати з нашою щоденною реальністю. Крім того, можливість перерви передбачає фінансову стабільність, якої багато сімей просто не мають. Відгули, робота на фрілансі або консультування можуть супроводжуватися щомісячним різким коливанням доходу.
Щоб брати приклад з мільйона жінок, які роблять усе найкраще, щоб триматися на плаву, робити перерви у кар’єрі та піклуватися про сім’ю, прийшов час поговорити про роботу майбутнього та наголосити на переосмисленні культурних змін, що мають таку ж вагу, як і ставлення до куріння чи одностатевих шлюбів.
Хороша новина в тому, що зміни вже розпочалися. Вам лише необхідно знайти правильну роботу...
Розділ 10
Ідеальна робота
Скільки статей вам довелося прочитати про дивовижну користь фізичних вправ? Сотні, якщо не тисячі розповідали нам, що швидка хода по тридцять хвилин на день може врегулювати вашу вагу, знизити кров’яний тиск, зменшити стрес, підвищити імунну систему та стимулювати мозок. І як зазвичай пишуть журналісти, якби одна таблетка могла все це зробити, то нам слід було б приймати її щоранку. Проте багатьом з нас досить важко робити маленькі кроки, перепрошую за каламбур, щоб стати більш активними.
Подібне трапляється з компаніями, коли мова йде про те, щоб дозволити робітникам поєднувати роботу з сім’єю. Безліч досліджень показують влив на набір кадрів, утримання, продуктивність, креативність та моральний дух працівників. Крім того, в епоху постійних нарікань директорів на війну за найкращі таланти та національне занепокоєння, американські робітники недостатньо освічені, щоб бути конкурентноспроможними в цифровій та глобальній економіці, продовжує дивувати те, що велика кількість високоосвічених та дипломованих жінок у свої сорок та п’ятдесят позбавлені можливості поборотись за керівні посади через те, що свого часу вони обрали можливість проводити час із сім’єю, а не просування по кар’єрній драбині.
То чому ж ми досі на цьому заступорилися? Тому що, як я вже згадувала у цій книжці, спираючись на десятки років роботи правознавців, економістів та феміністок, більшість американців застрягли в мисленні ще 1950-х років, коли зароджувалися стереотипи про те, де і як ми працюємо, як повинна виглядати ідеальна робота і коли очікувати, що ідеальний працівник досягне вершини у своїй кар’єрі. Люди, які пройшли через цю стару систему й досягли успіху, не можуть повірити, що їхній бізнес здатний працювати по-іншому.
На щастя, це не єдиний варіант. Як керівник відділу кадрів у компанії, де я працюю, я нещодавно почула, що покоління 2000-х хочуть мати змогу працювати «скрізь, увесь час та будь-яким способом». Економіка США також розвивається, змінюючи робочі умови для сотні тисяч американців. Крім того, зростає кількість традиційних компаній, які шукають нові способи роботи, які б надавали працівникам більше гнучкості, а також грошову підтримку для тих, хто іде в декрет або на догляд за дітьми і в деяких випадках навіть за літніми родичами.
Ці великомасштабні зміни мають важливе значення. Згодом вони матимуть вплив на те, як кожен із нас живе та працює, проте нам важко зрозуміти, як утілити ці зміни. З іншого боку, кожен з нас може щодня потрохи змінювати спосіб мислення, висловлювання та планування. Робота — це місце, де економічні, соціальні сили та індивідуальні зусилля можуть зустрітися на практиці. Працівники та керівники окремо чи разом можуть вирішити створити середовище, яке допоможе кожному поєднати піклування та кар’єру таким чином, що це принесе користь кожному.
Робота майбутнього
Природа роботи у США змінюється так швидко, як перехід від епохи сільського господарства до індустріалізації. Цифрові технології витісняють робочі місця з офісів і переводять їх у мережі. Ніхто не може насправді передбачити увесь обсяг і масштаб цих змін, хоча коментаторів та експертів немало. Я буду спрощувати чимало складних процесів, які вже відбуваються, щоб визначити хоча би найбільші прийдешні зміни, аби ви змогли зрозуміти, як саме ви хочете працювати та як ви можете керувати розвитком своєї кар’єри.
Економіка на вимогу
На вимогу економіки, незалежні працівники — фрілансери — працюють на будь-кого, хто потребує їхніх послуг, а не на окремого працедавця. Вони пов’язані лише платформою, яка надає їм клієнтів та гарантує перевірку, захист та систему оплати. Це світ Uber, Lyft, Airbnb та TaskRabbit. Це дедалі і більше заполонює світ{327}: сервіси майстрів на всі руки, готування їжі, прання, шопінг, персональний тренінг, кодування, лікувальні послуги, юридична практика, керування й виготовлення будь-чого: від телереклам до костюмів від Еболи.
Надання послуг на вимогу пов’язане з «економікою обміну», що бере початок з ідеї, що люди, які мають автомобіль, яким не користуються протягом дня, або ж додаткову спальню у своїй квартирі, можуть заробляти гроші, ділячись цим з тими, кому це потрібне. Ще по-іншому цей феномен називають «проектна економіка» чи «гнучка економіка», і це означає, що ви частіше можете заробляти на проектах, ніж фіксовану суму протягом фіксованого часу.
Багато хто критикує економіку на вимогу. Водії Uber — це домогосподарки чи студенти, які підпрацьовують, щоб заробити додаткові гроші щоразу, коли в них на це з’являється час. Проте водії, які живуть із цього, часто отримують близьку до мінімальної зарплатню без надбавок, соцстрахування, компенсації працівникам, страхування по безробіттю чи плани на пенсію. Ось що значить бути підрядником, на відміну від працівника. Хоча якась робота краще, ніж ніякої, але це повна несправедливість. Як повідомляє New York Magazine, платформа стартапу, де клієнти знаходять прибиральників, винаймає бездомних людей прибирати будинки багатих. Навіть якщо підприємцям вдається успішно залучити сотні мільйонів інвестицій від інвесторів Кремнієвої долини, вони не гарантують, що будуть виплачувати допомогу{328}, яка дозволить постачальникам послуг самостійно орендувати житло.
Проте економіка на вимогу невпинно продовжує рости і має неабияку перспективу — навіть зараз це допомагає принаймні працівникам із низьким доходом залишатися вдома з хворою дитиною або не втрачати роботи в разі закриття школи. Але щоб це підходило всім, ми повинні знайти способи, як зробити систему розподілу
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Між двох вогнів. Чому ми досі обираємо між роботою та сім’єю», після закриття браузера.