BooksUkraine.com » Наука, Освіта » 13 звичок, яких позбулися сильні духом люди 📚 - Українською

Читати книгу - "13 звичок, яких позбулися сильні духом люди"

291
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "13 звичок, яких позбулися сильні духом люди" автора Емі Морін. Жанр книги: Наука, Освіта. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 59 60 61 ... 76
Перейти на сторінку:
У своїй книжці, «На 10 % щасливіше» Ден Харріс розповідає про те, як медитація змінила його життя. Як співведучий програми Nightline каналу ABC та ведучий вихідних випусків Good morning, America він щодня мав подавати на прямих ефірах найкращу версію себе. Але в нього трапилась панічна атака просто посеред читання репортажу новин. Коли Дена зненацька охопила тривога, йому стало важко говорити й забракло повітря, тож ведучий був змушений скоротити виступ. Чоловік пізніше дізнався, що цей напад — за його словами, одна з найбільш неприємних речей у житті,— найімовірніше, був наслідком намагань самотужки лікувати нещодавню депресію за допомогою екстазі та кокаїну. Хоча Ден і не приймав наркотики впродовж тривалого часу, ефекти спричинили зміни в головному мозку. Ця панічна атака спонукала його залишити самолікування, й чоловік почав шукати нові способи керування стресом.

Приблизно в той самий час Харріса призначили знятися в репортажі про релігії. Спочатку ведучий думав, що медитація його не зацікавить, але що більше він дізнавався, то більш відкритими ставали його думки. Згодом Ден безпосередньо виявив, як ця вправа в дії може сприяти заспокоєнню тривожних думок.

Попри те що спершу йому було ніяково розповідати, що він почав практикувати медитацію, телеведучий визнає, що його слова могли справді комусь допомогти. Харрісові ясно, що медитація не має чарівної сили на усі сфери життя, але він наголошує, що вправа покращує настрій на десять відсотків. У книзі автор зазначає: «Доти, доки ми безпосередньо не поглянемо на свої думки, насправді не будемо знати, у чому сенс нашого життя».

Час, проведений на самоті, у медитації чи просто за міркуванням про власні цілі у спокійному місці — це найліпший спосіб дійсно пізнати себе. Так само як важливо якісно проводити час із коханими, яких прагнете пізнати краще, доцільно присвячувати час і собі. Розвинене почуття самосвідомості може допомогти вам дізнаватися про те, що заважає досягнути цілковитого потенціалу.


УСУНЕННЯ ПРОБЛЕМ ТА ПОШИРЕНІ ТРУДНОЩІ

Якщо ви коли-небудь мріяли опинитися на безлюдному острові, це знак того, що вже давно варто побути на самоті. Не бійтеся запланувати таке заняття. Це не егоїзм і не гаяння часу. Навпаки, ця подія може стати однією з найкорисніших вправ, які ви будь-коли робили. Вона здатна покращити життя безліччю способів і може навчити вас насолоджуватися кожною миттю, а не бігати від однієї справи до іншої поза контекстом того, що відбувається на­в­­- круги.


КОРИСНО

Вчитися цінувати тишу.

Виокремлювати декілька хвилин на день, щоб побути наодинці зі своїми думками.

Планувати зустріч із собою хоча б раз на місяць.

Вчитися медитації задля того, щоб знати, як заспокоїти розум.

Практикувати вміння зосередженості, аби сконцентруватися на кожному ділі окремо.

Вести щоденник для того, щоб розбиратися у своїх почуттях.

Щодня розмірковувати над цілями та шляхами їх досягнення.


ШКІДЛИВО

Увесь час мати активні фонові джерела шуму.

Поспішати виконати одне діло, щоб перейти до іншого, та зосереджуватися на постійному швидкому отриманні результату.

Заповнювати розклад зустрічами та спілкуванням, не залишаючи часу на себе.

Вважати, що від медитації не буде користі.

Робити кілька справ одночасно та не «вимикатися» протягом дня.

Думати, що вести щоденник — гаяння часу.

Дивитися на список справ та оцінювати, наскільки успішним був день, лише на підставі кількості виконаного.

Розділ 12
Вони не вважають, що весь світ завинив їм

Не ходіть повсюди та не кажіть, що світ зобов’язаний вас утримувати. Він нічого нікому не винен. Світ з’явився раніше за вас.

Роберт Джонс Бердетт

Лукас прийшов на сеанс терапії, бо працівники відділу кадрів порадили скористатися програмою допомоги робітникам для того, щоб вирішити проблеми, які нещодавно виникли на роботі. За умовою програми Лукас міг абсолютно безкоштовно пройти декілька консультацій.

Чоловік нещодавно влаштувався на першу велику роботу після одержання ступеня магістра ділового адміністрування. Він був схвильований новою посадою та справді вірив у ту компанію, на яку працював. Однак Лукасу здавалося,

1 ... 59 60 61 ... 76
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «13 звичок, яких позбулися сильні духом люди», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "13 звичок, яких позбулися сильні духом люди"